Kaip papuošti Kalėdų stalą?

Stalo dekoras labai svarbi šventės dalis. Nuo vaikystės kaip ir aišku, kad Kūčių stalas, tai balta staltiesė, šienas po ja, žvakės ant stalo. O kaip dėl Kalėdinio vaišių stalo? Ar ten užtenka tik maisto? Šiandien siūlau idėjas Kalėdiniam stalui. Siūlomas puošmenas galima kurti kartu su vaikais. Galima panaudoti visas idėjas, arba pasirinkti tik vieną.

Stalo dekoravimui lengvai galima pritaikyti tas pačias taisykles, kurias naudoju dekoruodama namus – reikalinga viena, viską jungianti tema ir spalvinė gama. Jei Nebus šių dviejų sudedamųjų dalių, stalas taip, tarsi ant jo buvo sumesta viskas kas atliko nuo eglutės puošimo.

Taip pat, puošiant šventinį stalą prisimink, kad ant jo reikia palikti vietos patiekalams. Todėl dekoracijos turi būti užimančios mažai vietos, arba lengvai patraukiamos į šalį.

Pagrindinės stalo puošimo taisyklės

  1. Pagrindinė stalo dekoro spalva ir tema
  2. Lengvai patraukiamos arba mažos dekoracijos ant stalo

Daugiau jokių taisyklių nėra – atsipalaiduok ir nerk į šventę, puošk šventinį stalą taip kaip gražu Tau. Taip pat į stalo puošimą įtrauk visą šeimą, daug smagiau, kai prie šventinės nuotaikos kūrimo prisideda visi.

Stikliniai indai su kankorėžiais ir eglutės burbulais

Čia viena lengviausiai įgyvendinamų idėjų. Tau reikės kankorėžių, eglutės burbulų ir kelių, skirtingų dydžių stiklinių indų. Jei kankorėžių prisirinkti nespėjai, drąsiai gali naudoti tik eglutės burbulus. Jų spalva gali padiktuoti visų kitų puošimo elementų spalvas.

Kalėdų stalo dekoras

Nykštukai iš popieriaus

Tokius nykštukus prisimenu iš savo vaikystės. Jie, kartu su plastikiniu Kalėdų seneliu visada stovėdavo pas mus po egle. Dabar šią idėją galima panaudoti kuriant stalo dekoracijas kartu su vaikais. Nykštukams reikia – popieriaus (spalvoto, balto, vienspalvio), žirklių, klijų, flomasterių, blizgučių ir pan. puošmenų, jei norisi. Nykštukų veidai – vaikų fantazija. O jei prie stalo sėdėti ir laukti šventinių patiekalų truputį nuobodu, galima su tokiais nykštukais ir pažaisti..

Kėdžių papuošimai

Galima galvoti – kam puošti tai, ko beveik nesimato sėdint prie stalo. Arba galima papuošti kėdes ir džiaugtis dar viena šventiška detale :)) Tau rinktis. O aš siūlau paimti tris, skirtingų dydžių eglutės burbulus, perverti juos virvele ir pririšti prie kėdės atlošo. Viskas. Kėdei šventė! Net aš matausi vienam burbule :))

Dekoracija virš stalo

Jei tik turi virš stalo šviestuvą – išnaudok jį ir pakabink kažką puošnaus. Tai gali būti ir eglutės burbulai, suverti ant žvejybinio valo. Gali būti natūralios žalios šakelės. Arba iš plono plono popieriaus iškirptos snaigės.  Pakabinus dekoraciją virš stalo atsiranda dar vienas, lyg ir dekoro sluoksnis. Jis yra virš stalo, todėl net patraukus stalo dekoracijas ir vietoj jų padėjus maistą, šventiškumas niekur nedingsta.

Kas Tau svarbu ant Kalėdinio stalo? Kokios dekoracijos būtinos, o be kokių gali ir apsieiti?

Paskelbta$ sPažymėta$ s