Renkamės: kur laikyti miltus?

Užeikime šiandien į virtuvę. Ne, šiandien negaminsime ir net neragausime.

Viskas prasidėjo nuo to, kad aš kepiau svogūnų pyragą. Štai nuotraukoj jis kaip gražiai atrodo:

A photo posted by Ieva Marija (@ievamarijaa) on


Ir semdama miltus pribarsčiau jų visur. Nes mano miltai, taip kaip pareina iš parduotuvės – popieriniame maišelyje + celofaniniame maišelyje, taip ir stovi.

Šluodama pribertus miltus pagalvojau, kad anksčiau (o gal ir dabar, tik ne mano virtuvėje?) viskas turėjo savo indą ir net su užrašu – kas viduje padėta. Mama turėjo visą lentyną įvairių dydžių metalinių dėžučių kur laikydavo kruopas, cukrų ir miltus.

Labai gerai atsimenu, kad mano močiutė miltus laikydavo didelėje molinėje puodynėje, kurios viršus buvo uždengtas marliuku ir aprištas virvele. Dar šiandien atsimenu, kaip ji atsinešdavo tą puodynę iš mūsų tamsaus kambariuko ir užmaišydavo tešlą trupininiam pyragui. O ta tešla, labai skani, saldi ir turinti stebuklingų galių – nuo jos didėja moteriški apvalumai. Taip sakydavo mano močiutė, kai aš vis taikydavausi tešlos valgyti. To pyrago skonį atsimenu ir šiandien. Ir molinę puodynę taip pat.

Prisiminimų suviliota nusprendžiau paieškoti, kur galėčiau suberti savo miltus, kad nebereiktų kas kartą, nepatogiai juos semiant iš maišelio, po to šluoti grindų. Pradėjau nuo Etsy, labai įdomu buvo apžiūrėti ir senus ir naujesnius indus virtuvei. Man labai patiko šie, XX a. pradžios emaliuoti indai iš CrolAndCo:

miltai-etsy

Ir pasidairiau mėgstamose parduotuvėse. Indų yra tikrai įvairių. Gal ne visi su užrašais, bet nusipirkusi būtent miltams skirtą, tikrai žinosiu, kad ten miltai. Galima rinktis nuo pačių paprasčiausių – plastikinių, iki panašių į mano močiutės puodynę – molinių.

indai-miltams

  1. Jamie Oliver kolekcijos indas biriems produktams su mediniu šaukšteliu iš Bohemia.lt
  2. Mynte keramikiniai indai biriems produktams iš Bijūnai prie namo
  3. Natūralus iš cinamono žievės pagamintas indas, galima rasti Amazon
  4. Molinė puodynė (tilps daug miltų) iš pankera.lt
  5. DROPPAR indas su dangčiu biriems iš IKEA
  6. Indas biriems produktams iš Tiger

Labai įdomu – kur miltus laikai Tu? Ar taip pat kaip aš – maišelyje? O gal turi gražų, specialiai miltams skirtą indą?

Paskelbta$ sPažymėta$ s

$ s mintis

  1. turiu dailesnius vienodus stiklainius su labai spalvingais metaliniais dangteliais stiklainius tai susiploviau sunaudojus kompota

  2. Aš cinamoniniame inde laikyčiau miltus pyragams :) nebereikėtų papildomai kvepinti ir miltai jau kvepėtų. Tupperware indas labai praktiškas, man patinka :)

Komentarai nepriimami.