Puošiame namus Velykoms

Kartais atrodo, kad Velykos ateina netikėtai. Nėra tokio išreikšto laukimo, kaip kad laukiant Kalėdų. Įvairiomis pavasarinėmis gėlėmis vazonėliuose namus puošiame nelaukę specialios progos. Gal tik kiaušiniai – dideli ir maži, mediniai, keramikiniai apnerti ir vaikų nuspalvinti yra tos dekoracijos, kurios praneša, kad Velykos jau tuoj tuoj.

Surinkau idėjas, kuriomis galėsi pasinaudoti puošdama savo namus artėjančioms Velykoms. Kas žino, gal kartu su jomis ateis ir gražus, šiltas, tikrai pavasariškas oras?

Nuotraukoje viršuje – mano šių metų pavasarinė – velykinė puošmena šakos vazoje su namukais ir lašiukais. Greičiausiai artimiausiu laiku sukursiu dar vieną šakų ir ant jų pakabintų medinių kiaušinukų kompoziciją, kaip darau kiekvienais metais. Kaip atrodo mano šakos su kiaušinukais matosi nuotraukoje žemiau, o tekstas, kuriame 3 idėjos velykinei nuotaikai namuose yra čia.

Man kiaušiniai ant šakų yra labiausiai patinkanti Velykų puošmena, tikra Velykų klasika. Panašiai kaip eglutė per Kalėdas :) atsimenu, kaip vaikystėje tokius papuošimus gamindavome iš tikrų kiaušinių lukštų, tik močiutė per skylutę kiaušinio gale išpūsdavo lukšto turinį. T

Rankdarbiai ir Velykos dar viena klasikinė kompozicija man. Mūsų Velykų stalą, kai buvau maža visuomet puošė mamos ir močiutės nertos vištelės, į kurių pilvą galėjai įdėti kiaušinį. Nėrinė Velykinius rankdarbius perkėlė į kitą lygį ir apnėrė margučius, kuriuos taip pat galima kabinti ant šakų. Nėrinės FB puslapyje galima rasti dar daugiau pavasarinių ir Velykoms skirtų nertų grožybių.

Jei trūksta idėjų Velykų stalui – visada galima įlistį į TenKurNamai archyvą – ten slepiasi pilnas pavasario ir žalumos įrašas apie Velykų stalo dekorą – pasisemkite idėjų ten.

Sunku patikėti, kad jau kitą savaitgalį ne tik Velykos, bet ir Balandžio pradžia. Žiū, taip ir vasaros tuoj sulauksim :) Smagaus pasiruošimo linkiu!

Paskelbta$ s