Jaukios terasos paslaptys

Savo terasa džiaugiamės jau 8 metai. Dabar net neprisimenu kaip buvo, kai jos neturėjome. Man terasa prie namo yra vienas geriausių mūsų namų patobulinimų. Dar smagiau joje tapo, kai dalį jos įstiklinome. Nebepučia vėjas ir neužlyja lietus. Reportažą su mano patarimais ir patirtimi, tiesiai iš mano terasos galėjote pamatyti LRT Labas rytas laidoje, o aš nusprendžiau daugiau papasakoti apie tai, kaip aš tvarkausi ir jaukinuosi savo terasą. Kokie sprendimai terasoje mūsų šeimai pasiteisino ir kuo savo terasą norėčiau papildyti.

Įstiklinta terasa

Mūsų terasa yra šiaurinėje namo pusėje. Ir kai ją įrenginėjome, man atrodė, kad būtent  dėl to, jog ji šiaurėje, bus nesmagu. Pasirodo – atvirkščiai. Terasą daugiausia naudojame šiltuoju metų laiku, vasarą. Ten valgome, leidžiame laiką, net kompiuterį išsinešu ir kokį tekstą ten parašiau. Net knygos tekstai gimė terasoje, taip joje jauku ir gera. Bet taip buvo ne visą laiką. Ilgą laiką mūsų stalas stovėjo ir visas veiksmas vyko terasos viduryje, nes ten, kur dabar įstiklinta, buvo tokia pati kiaura tvora (net nežinau kaip tiksliau pavadinti). Todėl galite įsivaizduoti, koks būdavo skersvėjis, o jei vėjas pūsdavo iš vakarų lietui lyjant, tai terasa būdavo kiaurai šlapia.

lauko pagalvės ermitažas

Kilimas

Kadangi mūsų terasa gan aukštai nuo žemės, pro lentų tarpus pučia vėjas ir dėl to būti terasoje kartais nejauku. Radome sprendimą ir jau keli metai iš eilės, ten, kur stovi mūsų stalas – tiesiame kilimą. Visiškai nesvarbu koks tas kilimas, mes naudojame tokį, kuris savo darbą namuose jau nudirbo, anksčiau buvo patiestas vaikų kambaryje. Jis yra tvirtai suaustas, bet pakankamai lengvas, kad reikalui esant galėtume paimti ir išpurtyti.

Pagalvėlės ir staltiesės

Kita tekstilė tai pagalvėlės ir staltiesės. Šie daiktai taip pat atidirbo namuose ir todėl iškeliavo į terasą. Nematau reikalo turėti atskiras pagalvėles namuose ir kitas, skirtas tik terasai. Galbūt išimtį galėčiau padaryti kėdžių pagalvėlėms, kurios prisiriša raišteliais. Jos turėtų būti patogesnės, nei mūsų dabar naudojamos. Bet tokį pirkinį paliksiu kitiems metams.

Užuolaidos

Ji yra mūsų šių metų hitas. Jokia paslaptis – pakabinome ją ne todėl, kad stipriai spigina saulė, toje pusėje, kuri užkabinome užuolaidą saulė šviečia tik vakarop ir nėra labai kaitri, pakabinome ją todėl, kad nusibodo nesibaigiančių statybų vaizdas už tvoros. Be to, kad ji statybas uždengia, terasa iškart tapo jaukesnė, dar labiau primena kambarį, o ne vietą lauke. Toks efektas man labai patinka. Terasą tikrai naudojame kaip namų tęsinį. Ir vėl ėjau tuo keliu, kas nebetinka namams, puikai tinka laukui. Man atrodo, kad anksčiau taip iš namų viskas išvažiuodavo į kaimus ir kolektyvinius sodus :) Tzagi, užuolaida – porą metų kabėjusi mūsų svetainėje, dabar puikiai tarnauja terasoje.

Jei turite neįstiklintą terasą, o užuolaidos norisi, tikrai galite rasti drėgmei atsparių užuolaidų ir jas kabinti atvirose terasose. Drėgmei atsparios terasos užuolaidos bus puiki uždanga nuo vėjo ir saulės, bei suteiktas jaukumo kaip ir įprastos medžiagos užuolaida.

Kambarinės gėlės lauke

Vasarą kambarinėms gėlėms lauke patinka. Aš šiais metais į terasą išnešiau tik kelias, labiau tam, kad suteiktų terasai jaukumo. Mūsų terasa šiaurinėje pusėje, todėl nedaug vasarinių gėlių joje gerai jaučiasi, todėl visos lauko gėlės yra prie įėjimo į terasą, o pačioje terasoje auga kambarinės. Jei reikėtų rinktis lauko augalus ir terasai, labai norėčiau smilgų ir įvairių lapinių augalų. Priežastis to labai paprasta – mūsų terasoje ir taip daug spalvų, gėlės tik įsimaišytų į tokį margumyną. O žalia spalva – kaip atsvara, kuri išryškėja tarp daiktų.

Ko mūsų terasoje trūksta?

Man labiausiai trūksta lempučių girliandos, kurią galėtume naudoti vakarais. Iki gimstant mažajai terasoje vakarodavome ilgai, tikiuosi šią vasarą, kai mažiukė jau didesnė, šią tradiciją atgaivinsime, o lepmputės turėtų suteikti ir jaukumo ir šventiškumo.

Jei norite panašaus vaizdo kaip mano terasoje – čia pasiūlymai iš Ermitažo su labai panašiais daiktais. Gegužę labai palankus metas įsigyti lauko baldus, nes Ermitaže iki pat mėnesio galo – nuolaidos lauko baldams.

 

  1. Lininė užuolaida
  2. Pagalvėlė
  3. Pagalvėlė
  4. Terasos baldų komplektas
  5. Kilimas terasai
  6. Kėdžių pagalvėlės
  7. Lauko lempučių girlianda
  8. Sėdimas hamakas

Visos idėjos ir mintys mano, parengta bendradarbiaujant su Ermitažas parduotuvėmis Lietuvoje

Paskelbta$ sPažymėta$ s