Siurprizų Kelionė. Kaip mes keliavome į Legolandą ir Berlyną su vaikais

Kaip jau dalinausi FB, mūsų Siurprizų Kelionė pavyko! Sakyčiau, net daugiau nei pavyko. Aš neturiu prie ko prikibti.

Mano patirtis planuojant keliones yra nedidelė. Ypač keliones su vaikais. Vis laukėm kol jie truputį paaugs. Ir atrodo sulaukėm. Galiu drąsiai pasakyti – keliauti su vaikais yra nuostabu. Jei tam teisingai pasiruoši. Kad pasakojimas būtų objektyvus, o ne tik aikčiojimai kaip viskas buvo smagu ir gera, pasistengiau surasti ir kelionės/pasiruošimo trūkumų. Prisipažinsiu, pakankamai sunku buvo.

Pagrindinis Siurprizų Kelionės tikslas buvo Legolendas. Tačiau, kad vardas būtų pateisintas, siuprizų buvo ir daugiau. Iš Klaipėdos į Vokietiją plaukėme keltu (siurprizas Nr.1), Legolendas Danijoje (siurprizas Nr. 2), Zoologijos sodas Berlyne (siurprizas Nr. 3).

Kelionės pliusai ir minusai

Mažasis šviesoforo žmogiukas Ampelmännchen - Berlyno simbolis
Mažasis šviesoforo žmogiukas Ampelmännchen – Berlyno simbolis

Siurprizas :)

Siurprizai buvo kelionės variklis numeris vienas. Mūsiškiai nežinojo ko tikėtis, nes net ir labai klausinėjami nieko neišdavėme. O kai nežinojo ko tikėtis, neklausinėjo kada, ar jau, gal jau atvažiavome, o dar ilgai ir pan. Ir nieko nebuvo gražiau, už nustebusius jų veidus kai atvažiavome į uostą. Arba kai privažiavome prie Legolendo ir jie sužinojo, kad čia tas siurprizas. Džiaugsmui ir nuostabai nebuvo ribų.

Legolandas_berniukams Legolandas_mergaitems

Maistas

Jau Lietuvoje pirkau įvairių vaikų mėgstamų užkandžių – riešutų, sausainių, vandens. Labai pravertė morkos ir agurkai supjaustyti lazdelėmis. Po Legolando, važiuodami per Vokietiją, pirkome užkandžius parduotuvėje.  Stengiausi vengti saldainių, bet ledų suvalgėme labai daug.

Valgėme mašinoje, nakvynės vietose, kavinėse ir pramogų vietose. Legolande daugelis atsiveža savo maistą ir išsirinkę vieną iš daugelio ten esančių stalų – sėda ir valgo. Jei savo maisto nėra, galima rinktis ten esančias kavines – greito maisto, arba Riterių restoraną (Knight’s restourant). Mes pietavome pastarajame. Tai savitarnos restoranas, kur pasiimi lėkštę, krauni maisto tiek kiek norisi.

Berlyno zoologijos sode taip pat valgėme savitarnos restorane.

1. Pusryčiai Berlyno apartamentuose. 2. Riešutų atsargos kelionei. 3. Spurginė prie Brandenburgo vartų. 4. Pavakariai pakelės aikštelėje.
1. Pusryčiai Berlyno apartamentuose. 2. Riešutų atsargos kelionei. 3. Spurginė prie Brandenburgo vartų. 4. Pavakariai pakelės aikštelėje.

Maršrutas

Planuodama kelionę nakvynes stengiausi sudėlioti taip, kad iki jų nereikėtų važiuoti ne daugiau 400 km. Tiesa, dvi paskutinės kelionės dienos  buvo skirtos važiuoti namo, tai ten kilometrų įveikėme daugiau. Mūsų maršrutas atrodė taip:

 • Klaipėda – Kylis – nakvynė laive
 • Kylis – Danija – 202 km – nakvynė hostelyje
 • Legolandas – Gudow – 321 km – nakvynė prie greitkelio
 • Gudow – Berlynas  – 237 km – nakvynė apartamentuose
 • Berlynas – Aleksandrov Ludzki – 456 km – nakvynė viešbutyje
 • Aleksandrow Lodzki – namai – 592 km

Kiekvieną kartą stengdavomės sustoti mažiausiai du ar tris kartus, vaikai mašinoje žaidė, dainavo, mušėsi, vėl draugavo, bet tikrai nenuobodžiavo.

marsrutas

Nakvynė

Planuodama maršrutą iš karto ieškojau  nakvynės vietos. Mums buvo svarbu, ka turėtume lovas ir dušą. Nei viena kelionės vieta nenusivyliau ir tikrai viską galiu rekomenduoti.

Hostelis Danijoje skirtas šeimoms, labai daaug pramogų vaikams, tiek viduje, tiek lauke. Yra didelė bendra vurtuvė su visais indais, kokių tik gali prireikti. Iki Legolando 15 minučių.

Atsibuvę iki soties Legolande, vakare pradėjome kelionę į Berlyną. Nakvojome viešbutyje prie pat greitkelio. Kai užsakinėjau, jame nebuvo keturviečių kambarių, todėl miegojome po du. Viename kambaryje mergaitės, kitame – berniukai. Švarus tvarkingas viešbutis. Išvažiavome patenkinti.

Berlyne išsinuomavome butą. Kitą kartą keliaudama į didelį miestą ieškosiu tik tokios nakvynės vietos. Du dideli kambariai, erdvi virtuvė. Gaminome valgyti, pusryčiavome saulės apšviestame balkone. Labai patiko. Apsistojome pačiame miesto centre, netoli zoologijos sodo.

Berlynas

Pirmą dieną praleidę Berlyno Zoologijos Sode, kitą dieną iš Berlyno išvažiavome gerokai po pietų. Važiavome į Lenkijoje miegoti prieš kelionę į namus. Viešbutis Pelikan, tiksliau kaimo turizmo sodyba mums labai patiko. Personalas labai paslaugus, pusryčiai (beje, vieninteliai per visą kelionę, įskaičiuoti į nakvynės kainą) buvo kaip namie.

Avalynė

Čia šį kartą prašoviau ir gerokai. Ir čia vienintelis kelionės minusas, kurį sugebėjau sugalvoti. Abiems vaikams, tik skirtingomis denomis kojas nutrynė batai. Guodžiuosi tik tuo, kad negali pasirinkti, kada vaikiška koja nuspręs paaugti vienu dydžiu ir daugiau. Kitą kartą vežčiausi laiko patikrintus, tikrai patogius batus ir vengčiau naujų, prieš kelionę pirktų.

Tiesa, „batų reikalai” kelionės nuotaikos nesugadino. Julius dalį Berlyno pamatė nuo tėčio pečių, o Sofija turi prisiminimą kaip basa  apėjo visą Berlyno zoologijos sodą. Tokį patį prisiminimą turiu ir aš, tik iš Prahos zoologijos sodo.

be_batu

Papildyta: sulaukiau klausimų kiek kainavo mūsų kelionė. Atsakau – nei daug, nei mažai apie 4000 lt.

Keltas Klaipėda-Kylis 1323 lt
Legolandas (bilietai+žaislai+pietūs) apie 700 lt
Berlyno Zoo bilietas šeimai 121 lt
Degalai – 366 lt
Nakvynės – 1200 lt

Tiek kelionės pliusų ir minusų. Gal net ir tas minusas visai ne minusas, o pamoka kitam kartui. Visa kelionė buvo vienas didelis pliusas. Daug geriau nei tikėjomės. Todėl dabar planuojame naujas keliones. Gal autobusu iki Prahos? Arba mašina iki Olandijos.

Jei turi klausimų apie mūsų kelionę – klausk, būtinai atsakysiu.

O Tu ar keliauji su vaikais? Kaip planuoji savo keliones?

 

 

Paskelbta$ sPažymėta$ s

$ s mintis

 1. GAL GALITE IMESTI I ATSIUSTI ATSIUSTI NUORODA (AR KONTKTUS) , KUR NUOMOJOTES BUTA BERLYNE.ACIU

 2. Sveiki,
  O kiek kainavo maistas legolendo viskas iskaičiuota restorane?
  Ačiū

 3. Kainavo apie 200 Lt, bet galiu ir klysti. Maistą geriau atsivežti savo ir valgyti prie vieno iš daugelio tam skirtų stalelių.

 4. Sveiki
  kelių dienų buvo jūsų kelionė? Legolende buvote vieną ar dvi dienas?

 5. Sakykit kokio amžiaus vaikai jūsų, dabar pažiūrėjau atrakcionus ir galvoju gal mes dar šią vasarą per maži. Mano pupoms 3 ir 6 metai.

 6. Mūsiškiams buvo 5 ir 7, galėjom eiti ne į visus atrakcionus, nes jaunesniam trūko ūgio. Brt yra daug atrakcionų ir mažiukams, gal tik tėvams tada reikia vaikais pasiskirstyt ir pramogauti atskirai.

Komentarai nepriimami.