Metų pradžioje patys sau netikėtai išsikėlėme užduotį – suplanuoti ir susitvarkyti drabužinę taip, kad į ją būtų malonu užeiti, joje būti. Ir, gal kas nustebsite, labai norime į drabužinę iš vonios iškelti skalbimo mašiną. Pirmiausia ką reikia padaryti, tai iš pagrindų sutvarkyti drabužinę, kuri pastaruoju metu buvo virtusi visokių daiktų sandėliuku + katino miegamuoju. Taip, ten vis dar yra mano ir vyro drabužių lentynos, bet malonumo į tą kambarėlį užeiti vis mažiau, nes reikia perlipti per maišus išaugtų vaikų rūbų, dėžę nuo batų ir vieną kitą ne vietoj padėtą drabužį. Taigi tam, kad prasidėtų pertvarka, drabužinės planavimo – pirmiausia sumažinti daiktų kiekį, atsisakyti visų nenaudojamų ir saugomų jei prireiks, tuomet nuimsime senas lentynas ir ieškosime naujų, patogesnių naudoti,
Drabužinės tvarkymas
Jau geras mėnuo, aš tvarkau drabužinę. Gal ir atrodo ilgai, bet nedarau to kasdien. O palengva ir labai kruopščiai atsirenku ką palikti, o su kuo atsisveikinti. Pirmiausia – mano rūbai. Juos atrinkdama ir tvarkydama taikiau Marie Kondo metodiką (jau ruošiu straipsnį ir apie ją) – noriu, kad mano daiktai spinduliuotų džiaugsmą ir nebūtų spintoje nei vieno, kuris užima vietą ir yra nenaudojamas. Čia žemiau, vaizdas kaip atrodė drabužinė prieš pradedant tvarkyti. Vaizdą po parodysiu, kai turėsime naujus baldus ir (tikėtina) drabužinėje bus daugiau vietos.
Kai mano rūbuose įsivyravo tvarka, ėmėmės patalynės ir rankšluosčių. Kiekvienam šeimos nariui skyrėm po du komplektus, atsisakėme visų nuskalbtų, suplyšusių ir tų, kurie ilgą laiką leido lentynos gale, pamiršti ir nenaudojami. Tą patį padarėme ir su rankšluosčiais. Iškeliavo į šuns ir katino lentyną visi, kuriuos mano vyras pavadino švitriniu popieriumi. Supratau, kad geriau sumokėti vieną kartą truputį daugiau už kokybišką daiktą (šiuo atveju rankšluostį) ir mėgautis jo švelnumu ilgą laiką, nei dažnai pirkti naujus pigius rankšluosčius, kurie nusiskalbia greit ir tampa nemalonūs ir tinkami tik šuns ir katino kojoms po lauko valyti.
Galiausiai ėmiausi dėžių, kuriose prisiminimai ir smulkmenos – mano pažymių knygelės, rankdarbių bandymai ir nuotraukos. Nežinau, ar dėl to, kad esu tokiame etape, kai noriu turėti tik pačius svarbiausius daiktus, ar esu paveikta minėtos Marie Kondo, kuri sako, kad prisiminimus geriausia saugoti širdyje, man lengva atsisveikinti su daugeliu, iki šiol sentimentus kėlusių daiktų.
Drabužinės planas
Mūsų drabužinė – mažytis kambariukas antrame namo aukšte. Žinau, kad žmonės drabužinėms skiria ir didelius kambarius, mes tiek vietos neturime, bet aš labai džiaugiuosi, kad galime susidėti savo rūbus drabužinėje ir gyvename be spintų.
Mūsų tikslas – prie vienos sienos pasistatyti drabužinės konstrukciją, kur būtų stalčiai ir rūbų kabykla mano ir vyro rūbams. O prie kitos sienos būtų skalbimo mašina ir lentynos rankšluosčiams, patalynei ir sezoniniams rūbams, kurių tuo metu nedėvime. Vaikų rūbai yra jų kambariuose, o sezoniniams rūbams taip pat atrasime vietos drabužinėje.
Labai noriu, kad atsidengtų langas, kurį šiuo metu dengia drabužiai. Įsivaizduoju, kad atsidengus langui, ne tik patalpa gaus daugiau šviesos, bet ir taps jaukiau.
Iliustravau visą įrašą nuotraukomis iš Pinterest, kur dažnai ieškau įkvėpimo. Sieksiu, kad drabužinė taptų ne tik rūbų ir daiktų laikymo vieta, bet ir jaukia vieta užeiti, susitvarkyti, susidėti gražiai daiktus ir mėgautis, kad turi daiktus, kuriuos pasirinkai apgalvotai ir kuriuos visus naudoji.
Tolimesniuose įrašuose apie drabužinės rekonstrukciją ir atnaujinimą pasidalinsiu Instagram bičiulių patirtimi kas pasiteisino jų drabužinėse. Ir parodysiu galutinį mūsų drabužinės vaizdą.