Pavasarinis žydėjimas namuose. Kaip paruošti žydinčias šakeles

Sulaukėme pavasarinio žydėjimo – pagaliau! Tas žiedų gausumas gniaužia kvapą, ar ne tiesa? Ir taip norisi sugerti visą tą trapų ir laikiną grožį.

Esu tiesiog įsimylėjusi visus pavasarinius žiedus! Vaikštant mieste, parke, važiuojant užmiesčio takeliais nuo to beprotiško žydėjimo, rodos, raibsta akys. Daugelis man pačių gražiausių – alyvos, lanksva, vyšnia, kriaušė, obelis – turi sumedėjusius stiebus, kurie netinkamai nukirpti neturi galimybės gerti vandens ir dėl to gyvuoja ir džiugina žymiai trumpiau. Todėl šiandien noriu su Tavimi pasidalinti, kaip galėtum tokiomis žydinčiomis šakomis pasipuošti savo namus ir ilgiau jomis pasidžiaugti.

migdolo-šakelė

lanksvos-šakelė

alyvos-šakelė

Pavasarinių šakelių paruošimas

  1. Kirpdama alyvos ar kitą žydinčią šakelę naudok aštrų, švarų įrankį. Geriausia tai daryti anksti ryte arba vakare – kai saulė nėra labai kaitri.
  1. Parsinešusi namo pirmiausia pasiruošk švarią vazą su vandeniu. Nuimk apatinius lapus, kad jie neterštų vandens ir nesukeltų puvimo. O nuo alyvos šakelių pašalink didžiąją dalį lapų – jie papildomai gers vandenį, kuris taip reikalingas žiedams, tad geriausia jų palikti vos keletą.alyvos-ant-stalo
  1. Įpjauk šakelę giliu kryželiu – tokiu būdu vandeniui keliauti stiebeliu viršun bus lengviau.

šakelė-kryžiuku

  1. Jeigu naudoji alyvas, taip paruoštas šakeles kelioms valandoms giliai pamerk į šiltą vandenį ir laikyk vėsioje, tamsioje patalpoje. Paskui įpjauk šakelės galiuką įstrižai kuo didesniu kampu ir iškart merk į vazą su vandeniu – kad nupjauta šakelė turėtų kuo trumpesnį sąlytį su oru.

šakelė-įpjauta

  1. Vazą geriausia statyti vėsioje vietoje, kur nebūtų skresvėjų. Keisk vandenį bent jau kas antrą dieną, o vazoje su alyvomis – kasdien, nes jos itin mėgsta gerti vandenį! Jeigu yra galimybė, nakčiai perkelk jas į vėsią vietą – taip alyvos ilgiau puoš Tavo namus.

alyvos-vazoje

Pasipuošti namus alyvomis užtenka tiesiog pamerkus jas į vazą, tik pasirink tokių, kurios dar nepilnai išsiskleidusios. Jeigu vis dėlto kelios šakelės apvys, dar kartą jas šiek tiek patrumpink ir pamerk giliai į vandenį. Jeigu jos neatsigauna, panardink visą šaką penkioms minutėms pilnai į karštą vandenį. Tuomet dar kartelį patrumpink ir pamerk kelioms valandoms į kibirą su šiltu vandeniu – alyvos turėtų pilnai atsigauti.

alyvos-kibire

Gana dažnai pavasarį tenka išgirsti pasvajojimų apie vestuvines puokštes iš alyvų. Jeigu ir Tu esi viena tokių svajotojų, drąsiai imkis šios idėjos įgyvendinimo! Tik nepamiršk, kad karštą dieną tokia puokštė gali greitai apvysti, todėl turėtum pasiruošti dvi puokšteles ir vieną iš jų laikyti vėsiai ir prireikus pakeisti šviežesne!

alyvų-puokštė

Smagaus grožėjimosi!

 

Paskelbta$ sPažymėta$ s