Kaip dekoruoti lentynas vaikų kambaryje

Turiu tris vaikus ir žinau, kaip tikrame gyvenime atrodo vaikų lentynos. Vaikų kuriems yra daugybė svarbesnių dalykų, nei tvarka lentynose. Bet tam mes esame tėvai, kad rodytume vaikams pavyzdį ir taip mokytume, gyventi, bendrauti ir, žinoma, turėti gražias ir tvarkingas (bent kartais) lentynas.

Šiandien noriu papasakoti, kas svarbiausia vaikų kambarių lentynose ir kaip rasti jose balansą tarp gražu ir tvarkinga.

Skaityti toliau “Kaip dekoruoti lentynas vaikų kambaryje”

Kaip įrengti moksleivio kambarį

Iki rugsėjo pirmosios liko mažai. Vyresnius moksleivius guodžia tik tai, kad šiemet mokslo metai prasidės tik rugsėjo 3 :) o skubantiems ir norintiems kuo geriau įrengti pirmokui darbo vietą, laiko taip pat yra truputį daugiau. Šiandien dalinamės patarimais, kaip sukurti patogią ir gražią darbo vietą (vaiko) mokinio kambaryje. 

Skaityti toliau “Kaip įrengti moksleivio kambarį”

Sofijos kambarys. Idėjos ir planai

Kambarys, kuris dabar yra mūsų Sofijos, anksčiau buvo mūsų miegamasis. Tai buvo pats pirmas kambarys, kurį mes suremontavome įsikraustę į savo namą. Kambario grindys buvo sudėtos, paskui vėl išardytos ir vėl sudėtos, nes tvarkėme stogą. Name mes gyvename jau 9 metai, todėl atėjo pats laikas pakeisti viską, kas buvo padaryta tada ir pritaikyti kambarį mūsų mergaitei.

Kambariui tikrai reikėjo kapitalinio remonto. Tuo labiau, kad jį planavome jau prieš metus. Čia jau dalinausi savo idėjomis, kaip įsivaizduoju kambarį. Bet metai bėga ir keičiasi norai, pomėgiai. Taip kambarys atrodė prieš remontą ir prieš įstatant stoglangį.

sofi-kambarys-pries

Norai

Sofija norėjo juodo kambario. Ir nereikia čia ieškoti kažkokių diagnozių (taip jau kažkas bandė daryti. Ir dar sakė “vaje vaje, mergaitei, juodas kambarys”), nes juoda spalva yra labai universali. Priešingai, nei vyraujantis įsitikinimas, kad juoda spalva mažina kambarius, tinkmai naudojama, ji plečia erdvę. Sienos, nudažytos juoda ar kita tamsia spalva, atrodo tarsi begalinės ir visada smalsu pasižiūrėti – o kas už jų. Puikus tamsių sienų įrodymas – mūsų miegamasis.

Taigi, tamsių spalvų, net ir juodos aš nebijojau, bet visą kambarį (ir net lubas!) juodai dažyti atsisakiau. Juodai išdažėme dvi sienas prie lovos, kaip tik ten, kur reikia trupučio tamsos, ramybės, kuri tinkama poilsiui.

Mano tikslas buvo ir yra sukurti kambarį, kuris nenusibos per pirmus metus po remonto. Remontą darėme mažiausiai penkiems metams. Tai reiškia, kad jis turi tikti dabar, kai jai yra aštuoni metai, ji žaidžia su lėlėm, minkštais žaislais, gyvūnėliais. Jis turės būti tinkamas ir tada, kai jai bus trylika ir rūpės visai kiti dalykai (kokie jie bus,  tai aš visai neįsivaizduoju).

Kol kas viso kambario nuotraukų dar nebus, nes iki pergalingos remonto pabaigos truputį trūksta. Čia matosi mažas kampelis juodos sienos prie durų ir daug remonto (ne)tvarkos.

Sofi-remontas

Įkvėpimas

Aš mėgstu eklektišką interjero stilių. Visuose mūsų namuose derinami seni ir nauji baldai, daiktai, todėl Sofijos kambarys ne išimtis. Čia jau stovi šimto metų senovinė lova, taip pat puikiai dera naujos IKEA lentynos.

Įkvėpimo ieškau, žinoma, plačiąjame Pinterest. Ir kaip dažnai man būna – vienas vaizdas vedė prie kito ir suradau tai, ko ieškau ir dar daugiau.

Untitled design

Viskas prasidėjo nuo pirmos nuotraukos, kurioje ant sienos nupieštas Super Mario, kaip ir kompiuteriniame žaidime, jis yra iš mažų kvadratėlių – pixelių. Iškart žinojau, kad kažkoks piešinys, atliktas panašiu būdu ant sienos tikrai bus. Bet man norėjosi lengvumo, kad pasirinktas raštas ar ornamentas tarsi sklęstų ant sienos, o nebūtų sunkus, kaip kad išpieštas kvadratėliais. Ir taip aš atradau… siuvinėjimą kryželiu. Kurį galima perkelti ant sienos kryželius tiesiog nupiešiant.

Pasirinkau rožės ornamentą, kuris yra ir pakankamai mergaitiškas, bet tuo pačiu ir klasikinis, neatsibostantis.

Kaip atsvarą griežtų linijų lentynoms, stalui ir komodai pasirinkau minkštesnių formų sena (bet atnaujintą) fotelį ir mažus, kristalais puoštus šviestuvus. Truputis kičo dėl linksmumo, nes šviestuvai tikrai nebus tikro krištolo, bus pats tas.

Labai nekantrauju pasidalinti baigto kambario nuotraukomis. Ir žinoma laukiu komentarų, nuomonių. Gal Tu darytum kitaip?

Nuotraukų koliaže šaltiniai: fotelis, interjerų nuotraukos 1,2,3, rožė, šviestuvas

Nauji langai vaikų kambariams

Vaikų kambariai mūsų namuose yra antrame aukšte. Kambariai dideli, bet turi vieną didelį trūkumą – mažus langus. Namą su tokiais antro aukšto langais mes nusipirkome. Ir kol vaikai buvo maži, o viename iš kambarių buvo mūsų miegamasis – šviesos užteko. Mes į viršų eidavome tik miegoti, o vaikai žaisdavo pirmame aukšte.

Po to kai iškraustėme savo miegamąjį į pirmą aukštą, vaikai apsgyveno atskiruose kambariuose. Nors seniai svarstyta, papildomų langų problema šiais metais tapo ypač aktuali – Sofija pradės eiti į mokyklą. Šviesos kambariams, kuriuose vakai praleidžia daug laiko reikia žymiai daugiau nei yra dabar.

Svarstėme įvairius variantus, vienas iš jų – griauti galinę sieną ir daryti ilgą siaurą langą. Panašiai, kaip aš čia nupiešiau.

busimi_langai_ne

Atsisakėme šios minties ir pasirinkome stoglangius. Prisiklausiau apie juos visokių nuomonių: vieni sakė labai gerai, kiti gasdino, kad į namo konstrukcijas per stoglangius smelkiasi drėgmė  ir pan. Bet mes pasirįžome viską išbandyti savo kailiu ir jau greitai turėsime naujus langus savo stoge.

Kad įsivaizduotum, kaip atrodys kambarys su stoglangiu sudėliojau dar vieną paveiksliuką, kuriame taip pat akivaizdu, kad photoshop pamokos man labai praverstų :)

busimi_langai_taip

O tada prasidės didžiaausias smagumas – remontas Sofi kambaryje.  Nors spalvas jau išrinkau, kuo arčiau remonto pradžia, tuo daugiau visokių minčių.

Ką Tu galvoji apie stoglangius? Gal turi juos savo namuose? Papasakok, labai noriu žinoti jų privalumus ir trūkumus.

Spalvų paletė mergaitės kambariui

metalinė lovaŠiandien kviečiu Tave sugrįžti į mano namus.

Penktadienį pagaliau pardaviau senas vaikų lovas. Nors dar į jas tilpo, bet mačiau, kad maža erdvės, ypač Sofijai. Iki naujų čiužinių ir lovų liko savaitė, todėl namuose įvyko miegamų vietų rokiruotė. Vaikai miega kartu, vienoje lovoje, mūsų miegamajame. Mes miegame ant sofos. Vaikams nuotykis. Kalba, juokiasi kol užmiega, o mes su vyru laukiam kol galėsim į savo lovą grįžti. Skaityti toliau “Spalvų paletė mergaitės kambariui”