Kaip įrengti patogią moksleivio darbo vietą

Artėjant mokslo metams ne vienoje šeimoje kyla klausimas – kaip įrengti moksleivio darbo vietą, kad vaikas būtų laimingas, darbo vieta patogi, apšvietimas teisingas, o stalo ir kėdės aukščiai padėtų išlaikyti taisyklingą laikyseną. Atsakysime į visus šiuos klausimus. Skaitykite toliau.

Moksleivio darbo vieta – kėdės ir stalo aukštis

Pradėję lankyti mokyklą vaikai vis daugiau laiko praleis savo darbo vietoje prie rašomojo stalo. Daugelis augdami esame girdėję frazių iš savo tėvų – nesikūprink, sėdėk tiesiai ir panašiai. Tokius paliepimus daug lengviau įvykdyti, o dar geriau – išvengti netaisyklingos laikysenos ir sėdėti tiesiai padeda teisingas stalo ir kėdės aukštis.

Jei tik yra galimybė rinkitės reguliuojamo aukščio stalą ir kėdę. Taip galėsite juos lengvai pritaikyti prie vaiko amžiaus ir ūgio. Sėdint prie stalo vaiko kojos turi remtis į grindis, o padėjus rankas ant stalo alkūnės linkis turi sudaryti 90 laipsnių kampą. Daugiau apie taisyklingą moksleivio laikyseną prie darbo stalo galite perskaityti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro puslapyje.

moksleivio darbo vieta prie kompiuterio

Teisingas apšvietimas moksleivio darbo vietoje

Dažniausiai girdimas patarimas – šviesa turi kristi iš kairės pusės. Taip yra todėl, kad rašydamas dešine ranka vaikas neužstotų šviesos pats sau. Jei jūsų vaikas kairiarankis šviesa turi kristi iš dešinės, kad rašydamas kaire ranka vaikas neužstotų sau šviesos.

Kambaryje, kuriame yra moksleivio darbo vieta, be bendro kambario ap6vietimo turi b8ti ir stalinis apšvietimas.

Gyvename technologijų amžiuje – todėl reikia pagalvoti ir apie tai kad šviesa pro langą netrukdytų matyti kompiuterio ekrano vaizdo. Atstumas nuo kompiuterio ekrano turėtų būti 70 cm, nuo klaviat8ros – 30 – 40 cm

Patogi ir tvarkinga moksleivio darbo vieta

Kad mokytis būtų malonu – viskas turi būti po ranka. Pasirūpinkite ne tik patogiu stalu, kėde, bet ir lentynomis ar spintelėmis daiktams susidėti. Tvarkai palaikyti naudokite įvairias daiktadėžes, rašymo priemonėms – pieštukines. Tvarką lengva bus palaikyti, jei daiktus grupuosite į kategorijas ir vienodus daiktus laikysite vienoje vietoje.

Skirkite stalčių, lentyną ar daiktadėžę vienai daiktų kategorijai. Vaikams patogu ir lengva patiems palaikyti tvarką, kai jie žino kas ir kur turi būti padėta. Kad būtų dar lengviau – pasigaminkite etiketes ir užklijuokite jas ten, kur yra daiktų vieta. Pirmokams tai padės ne tik daiktus padėti į vietą, bet ir mokytis skaityti.

Laimingas moksleivis, pats išsirinkęs daiktus savo darbo vietai

Būtinai įtraukite į pasiruošimą mokyklai vaikus. Kartu spręskite ne tik sąsiuvinių ir kuprinės pirkimą, bet ir didelių daiktų – stalo, kėdės pirkinius. Ypač jei tai pirmokas, kuriam mokykla – dar nepažintas dalykas. Tegul pasiruošimas mokyklai būna puiki patirtis ir gera įžanga į prasidėjusį naują etapą jūsų vaiko gyvenime.

Bet. Išlikite praktiški, ypač pirkdami didelius daiktus – stalą, kėdę. Mokyklinius baldus pirkite apgalvotai, rinkitės tuos, kurie tarnaus ne vienus metus. Aksesuarai, ypač pradinukams gali būti su jų megstamais herojais, mėgstamų spalvų ir pan. bet tuos daiktus, kuriuos perkate ilgam laikui – rinkitės praktiškus, tinkančius prie namų ir kambario interjero, ne per daug vaikiškus. Vaikai auga labai greitai ir jei šiais metais ruošiatės į mokyklą išleisti pirmoką, tai nespėsite pastebėti, kaip jūsų pirmokas jau eis į penktą ar dvyliktą klasę.

Gerų mokslo metų!


  1. Nuotrauka Julia M Cameron iš Pexels
  2. Nuotrauka Michael Burrows iš Pexels
Paskelbta$ s