Sofijos kambarys. Idėjos ir planai

Kambarys, kuris dabar yra mūsų Sofijos, anksčiau buvo mūsų miegamasis. Tai buvo pats pirmas kambarys, kurį mes suremontavome įsikraustę į savo namą. Kambario grindys buvo sudėtos, paskui vėl išardytos ir vėl sudėtos, nes tvarkėme stogą. Name mes gyvename jau 9 metai, todėl atėjo pats laikas pakeisti viską, kas buvo padaryta tada ir pritaikyti kambarį mūsų mergaitei.

Kambariui tikrai reikėjo kapitalinio remonto. Tuo labiau, kad jį planavome jau prieš metus. Čia jau dalinausi savo idėjomis, kaip įsivaizduoju kambarį. Bet metai bėga ir keičiasi norai, pomėgiai. Taip kambarys atrodė prieš remontą ir prieš įstatant stoglangį.

sofi-kambarys-pries

Norai

Sofija norėjo juodo kambario. Ir nereikia čia ieškoti kažkokių diagnozių (taip jau kažkas bandė daryti. Ir dar sakė „vaje vaje, mergaitei, juodas kambarys”), nes juoda spalva yra labai universali. Priešingai, nei vyraujantis įsitikinimas, kad juoda spalva mažina kambarius, tinkmai naudojama, ji plečia erdvę. Sienos, nudažytos juoda ar kita tamsia spalva, atrodo tarsi begalinės ir visada smalsu pasižiūrėti – o kas už jų. Puikus tamsių sienų įrodymas – mūsų miegamasis.

Taigi, tamsių spalvų, net ir juodos aš nebijojau, bet visą kambarį (ir net lubas!) juodai dažyti atsisakiau. Juodai išdažėme dvi sienas prie lovos, kaip tik ten, kur reikia trupučio tamsos, ramybės, kuri tinkama poilsiui.

Mano tikslas buvo ir yra sukurti kambarį, kuris nenusibos per pirmus metus po remonto. Remontą darėme mažiausiai penkiems metams. Tai reiškia, kad jis turi tikti dabar, kai jai yra aštuoni metai, ji žaidžia su lėlėm, minkštais žaislais, gyvūnėliais. Jis turės būti tinkamas ir tada, kai jai bus trylika ir rūpės visai kiti dalykai (kokie jie bus,  tai aš visai neįsivaizduoju).

Kol kas viso kambario nuotraukų dar nebus, nes iki pergalingos remonto pabaigos truputį trūksta. Čia matosi mažas kampelis juodos sienos prie durų ir daug remonto (ne)tvarkos.

Sofi-remontas

Įkvėpimas

Aš mėgstu eklektišką interjero stilių. Visuose mūsų namuose derinami seni ir nauji baldai, daiktai, todėl Sofijos kambarys ne išimtis. Čia jau stovi šimto metų senovinė lova, taip pat puikiai dera naujos IKEA lentynos.

Įkvėpimo ieškau, žinoma, plačiąjame Pinterest. Ir kaip dažnai man būna – vienas vaizdas vedė prie kito ir suradau tai, ko ieškau ir dar daugiau.

Untitled design

Viskas prasidėjo nuo pirmos nuotraukos, kurioje ant sienos nupieštas Super Mario, kaip ir kompiuteriniame žaidime, jis yra iš mažų kvadratėlių – pixelių. Iškart žinojau, kad kažkoks piešinys, atliktas panašiu būdu ant sienos tikrai bus. Bet man norėjosi lengvumo, kad pasirinktas raštas ar ornamentas tarsi sklęstų ant sienos, o nebūtų sunkus, kaip kad išpieštas kvadratėliais. Ir taip aš atradau… siuvinėjimą kryželiu. Kurį galima perkelti ant sienos kryželius tiesiog nupiešiant.

Pasirinkau rožės ornamentą, kuris yra ir pakankamai mergaitiškas, bet tuo pačiu ir klasikinis, neatsibostantis.

Kaip atsvarą griežtų linijų lentynoms, stalui ir komodai pasirinkau minkštesnių formų sena (bet atnaujintą) fotelį ir mažus, kristalais puoštus šviestuvus. Truputis kičo dėl linksmumo, nes šviestuvai tikrai nebus tikro krištolo, bus pats tas.

Labai nekantrauju pasidalinti baigto kambario nuotraukomis. Ir žinoma laukiu komentarų, nuomonių. Gal Tu darytum kitaip?

Nuotraukų koliaže šaltiniai: fotelis, interjerų nuotraukos 1,2,3, rožė, šviestuvas
Paskelbta$ sPažymėta$ s

$ s mintis

  1. Ir dar labai svarbu – kokie Sofijai patinka gyvūnai? Labai džiaugiuos, kad parašei, jog žaidžia su minkštais ir su lėlėmis. Pagaliau galiu įgyvendinti vieną norą savo. :D

  2. Aš siuvinėjimą kryželiu ant sienos irgi senai esu pastebejusi. Tik man kryželiu suvinėti motyvai gražiausi ant juodo pagrindo- pas močiutę ant sienos toks vilnonis siuvinėtas darbelis kabėjo, turbūt nostalgiškos asociacijos veikia. Liuks Sige. Bus gražu. :)

  3. Pirmą kartą girdžiu, kad interjeras gali būti eklektiškas… Pažiūrėjau nuotraukas gal visai ir nieko, gal kažką panašaus sode reikėtų pasidaryti.

Komentarai nepriimami.