Kur laikyti kulinarines knygas? Knygos virtuvėje

Jei mėgsti gaminti, greičiausiai Tavo namuose nors viena receptų knyga yra. O jei jų ne viena, geriausia vieta tokioms knygoms – virtuvė. Kur pritrūkusi įkvėpimo gali tuoj pat išsiimti knygą, pilną receptų, iš lentynos ir gaminti.

Nors ne visi mėgsta laikyti knygas virtuvėje ir tai nieko blogo. Prisimenu, mano močiutė savo receptų knygas laikė kambaryje, spintelėje. Kiekvieną kartą prireikus trupininio pyrago recepto, knygą iš kambario nešdavosi į virtuvę, iškepdavo pyragą, o receptų knyga vėl grįždavo į spintelę.

Vis gi, aš rekomenduočiau laikyti knygas ten, kur jas ir naudoji arba ten, iš kur lengvai ir greitai prireikus atsineši į virtuvę. Mano kulinarinės knygos taip pat gyvena virtuvėje. Kaip matyti – sudėtos pagal spalvas, taip kaip man labiausiai patinka. Jos visada po ranka, kad galėčiau naudoti kai tik prireiks. Daugiausia kulinarinių paslapčių išmokau iš knygos Klasikinė virtuvė. Ši knyga buvo pati geriausia dovana per mūsų vestuves.

virtuveje

Planuodama rašyti apie knygas virtuvėje, pakalbinau kulinarinio tinklaraščio Sezoninė virtuvė ir kulinarinių knygų autorę Renatą Ničajienę. Kaip jau esu minėjusi, mėgstu jos tinklaraštį, todėl buvo smalsu sužinoti kokios knygos yra jos virtuvėje.

sezonine-virtuve

Renata papasakojo, kad kulinarinės knygos jos lentynoje yra kelių rūšių. Beje, knygas su receptais ji laiko ne virtuvėje, bet lentynoje šalia. taigi, jos lentynoje yra senos kulinarinės knygos, kurias ji kolekcionuoja, perka sendaikčių turgeliuose. Taip pat kulinarines knygas ji parsiveža kaip lauktuvę iš kelionių užsienyje. Dar viena kulinarinių knygų rūšis Renatos lentynoje – kulinarinės knygos, skirtos profesionalams, kuriose nėra paveikslėlių, bet gausu profesinių žinių.

sezonine-virtuve-knygos

Kokios knygos Tavo virtuvės lentynoje? O gal Tu nelaikai knygų virtuvėje ir tik recepto prireikus bėgi ieškoti kur ta knyga?

 

 

Paskelbta$ sPažymėta$ s

$ s mintis

  1. Norėčiau knygas laikyti virtuvėje, bet mūsiškė per maža ir kol kas vietos joms neatrandu.. Bet tiesą pasakius, kulinarines knygas vartau ieškodama įkvėpimo, o gaminu dažniausiai ne pagal receptus, todėl virtuvėje jų ir nepasigendu :)

  2. Aš gal nelabai moku greitai ir sumaniai naudotis kulinarinėm knygom. :) Pas mane jų daugybė, bet kai pradedu ieškoti receptų, tai galiu pusvalandį užtrukti. Dažniausiai aš turiu kokių nors ingridinetų ir nesugalvoju ką pagaminti, tada pradedu Googlinti pagal produktus. Bet kulinarinės knygos man taip patinka, kad galiu jas vartyti vien dėl įkvėpimo.

Komentarai nepriimami.