Kasdienis dėkingumas

Šiandien, labiau nei kurią kitą dieną jaučiuosi dėkinga.

  • Esu dėkinga už tai, kad aš ir mano šeima gyvename Laisvėje.
  • Esu dėkinga už galimybę rinktis ko noriu ir savo pasirinkimus daryti pati.
  • Esu dėkinga visiems, kurie prisidėjo prie Laisvės, kurioje gyvename šiandien.

Todėl šiandien Tau papasakosiu apie dėkingumą. Taip kaip aš jį suprantu ir tai kaip aš jaučiuosi būdama dėkinga.

dekingumas

Dėkingumą į mano gyvenimą atnešė briedis. Kad ir kaip įdomiai tai skambėtų. Papasakojau apie tą įvykį mano metų suvestinėje.

Aš tikiu, kad įvairūs dalykai gyvenime atsitinka, nes tam yra priežastis. Ir tikrai tos priežasties niekas nenuleidžia iš viršaus, jei stebi, analizuoji, priežastį randi pati. Po briedžio atsitikimo supratau, kiek daug turiu ir už kiek daug galiu būti dėkinga.

Kaip atrasti dalykus už kuriuos gali būti dėkinga?

Tiesą sakant, dėkinga gali būti jau pačią pirmą akimirką kai pabundi. Nes šiandien pabudai ir tai jau savaime yra gerai. Įvertinti tą gausą ir gėrį, kuris yra aplinkui dažnai yra sunku. Ypač todėl, kad aplinkoje dažnai girdi tik tai kas blogai, kur skauda ir ko trūksta. Skųstis ir dejuoti yra lengva. Surasti kur yra blogai – dar lengviau. Bet ar bandei suskaičiuoti kiek paprasto gerumo yra Tavo gyvenime? Ir už visą jį galima dėkoti, reikia tik sustoti akimirkai ir pastebėti.

Aš turiu ritualą – kiekvieną vakarą, prieš užmigdama, perbėgu mintimis dieną ir padėkoju už mažus, net savaime suprantamus dalykus. Už vaikų juoką, vyro sėkmę, naujas pažintis, žalią šviesoforą, saulę danguje ir taip toliau ir panašiai.

Tokia kasdieninė ataskaita mane išmokė pamatyti smulkmenas, kurių skubėdama nepastebėdavau ir neįvertindavau. Laikui bėgant pradėjau ne tik mintyse vardinti dalykus, už kuriuos esu dėkinga, bet ir užrašyti juos.

Dabar, versdama gausiai prirašytą savo dėkingumo knygą labai džiaugiuosi. Kasdieninė padėka mane išmokė įvertinti visą ką turiu. Ir pasirodo turiu daug. O kas svarbiausia – man visko užtenka.

Dažnai, dienos skubėjime laiko smulkmenoms yra labai mažai. Kasdienis dėkingumo ritualas mane išmokė atkreipti dėmesį į smulkmenas, vertinti paprastus dalykus ir būti už juos dėkingai. Niekada nebūčiau patikėjusi, kad toks paprastas dalykas suteiks tiek daug pilnatvės mano gyvenimui. Pasirodo, buti dėkingai verta :)


Ar Tu dėkoji?  O gal turi kitokių kasdienių ritualų? Pasidalink. Ačiū.

p.s. Labai ačiū, Vaidai ir Augustei, kurios padėjo dėkingumui tapti pastoviu jausmu mano gyvenime.

Paskelbta$ sPažymėta$ s