Kalėdos namuose. Daug nuotraukų ir DOVANŲ Tau

Aš tikrai tikrai labai laukiu Kalėdų, kasmet man tai džiaugsmo, bendrumo ir gerumo laikas. Be abejo, tai labai susiję su tuo, kad vaikystėje mano Kalėdos buvo visada puikios, pradedant Kūčių vakaru pas senelius, kai aplink stalą susėsdavo visi, dalindavosi plotkelėmis ir ragaudavo visų patiekalų iš eilės.

Aš niekada nevalgydavau (ir iki šiol nevalgau) silkės, o mėgstamiausias vakaro valgis man – močiutės marinuoti grybai. Visada netikėta buvo kai lyg iš niekur nieko jau po Kūčių vakarienės atsirasdavo raudonas maišas pilnas dovanų. Vėliau, dažnai per sniegą, eidavome su tėvais į troleibuso stotelę ir sėdę į 9 troleibusą važiuodavom namo. Įdomiausia buvo stebėti namų langus, kur mirksi lemputės, kur pr užuolaidas matosi blizgučiais papuoštos egės kampas, o kur dar šeimyna sėdi prie Kūčių stalo.

Kalėdų rytas namuose išaušdavo su dovanomis po egle, fantastiškais Kalėdų pusryčiais, kur būdavo ir liežuvio, ir kažkokio mėsytės vyniotinio ir, greičiausiai, baltos mišrainės. Daug sausainių, saldainių ir tikrų Kalėdų jausmo. Ir vėl 9 troleibusas ir kelionė Kalėdinių pietų, kur dažniausiai buvo keptas didelis paukštis (kalakutas?) prie kurio visada duodavo bruknių uogienės ir močiutės bulvių kroketų. Neįtikėtina, bet kiek daug vaikystės Kalėdų prisiminimuose prisiminimų apie maistą :)

Be maisto, labai gerai prisimenu senelių Kalėdų eglę, kasmet tik tikrą, iš miško, visada stovinčią toje pačioje vietoje, papuoštą senais žaislais ir paties senelio pagamintomis spalvotomis lemputėmis. Mūsų namuose eglė buvo dirbtinė, blizganti sidabru, kiekviena šaka papuošta gražiausiais burbulais. Ant apatinių šakų didžiausi bubulai, o kuo aukščiau į viršų, tuo žaisliukai mažesni. Taip pat turėjome tėčio pagamintas lemputes, kurios kabėdavo balkone, todėl būdavo smagu apeiti iš kitos namo pusės ir pažiūrėti kaip šviečia mūsų balkonas.

Neabejotinai ta Kalėdų nuotaika, kurią jaučiu kasmet atsispindi ir mūsų namų papuošimuose. Jais stengiuosi sukurti šventės nuotaiką ir labai tikiuosi, kad mūsų vaikai savo vaikystės Kalėdas prisimins taip kaip ir aš. Net jei ir netenka važiuoti 9 troleibusu :)

Šiais metais pirmą kartą gyvenime savuose namuose aš turiu tikrą, mišku kvepiančią eglę. Tokia, mažutė, šiektiek kreiva, bet būtent tokios, natūralumu, tikrumu dvelkiančios eglės aš šiemet ir norėjau. Puošėm ją įvairiausiais, mažais žaisliukais. Todėl ant eglutės galima rasti visko – Sofijos ir Juliaus gamintų papuošimų, robotų, nuostabių, Haušinkos rankdarbių pasakos kūrinių.

Kalėdų eglutė

eglutes-dekoracijos hausinkos-rankdarbiu-pasakos

Ir man labai patinka puošti visus visus namus. Tikriausiai to išmokau iš mamos, nes vaikystėje papuošta buvo viskas – koridoriaus veidrodis, šviestuvas tėvų kambaryje (ant jo kabėjo nereali, mamos gaminta dekoracija iš aksominio ir blizgančio popieriaus), net virtuvėje kažkas kalėdiško buvo. Todėl ir aš puošiu viską, ką galima papuošti. Mūsų gražujį bufetą. Ant jo, artėjant Kalėdoms atsiras dubenėlis kūčiukų ir Kalėdiniai saausainiai.

tkn-kaledos

Būtinai puošiu laiptus. Kai fotografavau, pasitaikė saulėta diena, tai mūsų laiptai atrodo kaip Kalėdų džiunglės :)

papuošti-laiptu-tureklai

Namuose puošiu langus ir palanges. Apie lango dekorą ryt papasakosiu ir plačiau.

tkn-kaledos4

kaedu-groziai

Žinoma, nepamiršau virtuvės – šiais metais jos langą puošia netikėtas vainikas. Užsuk į Sezoninę Virtuvę ir sužinok kaip tokį pasidaryti savo virtuvei.

virtuv


 

Šiuo prieškalėdiniu savo įrašu labai norėjau Tave įkvėpti puošti namus, jei to dar nepadarei. Noriu sužadinti kalėdinius prisiminimus. Noriu, kad sugalvotum naujų savo Kalėdų tradicijų. O labiausiai noriu, kad visu tuo dalintumeisi su manimi ir visomis TKN skaitytojomis. Todėl skelbiu Kalėdinį konkursą, turiu daug dovanų iš TKN parduotuvės ir puikių tinklaraščio draugų: Medinis arkliukas, Mandriu, Jazzy Home, Kaupolė, Wilkės muilas.

Ką reikia daryti?

  • Rašyk man laišką adresu sigita(eta)tenkurnamai(taškas)lt. Žinoma, vietoj žodžių sklaisuteliuose – įrašyk simbolius :)
  • Papasakok apie savo Kalėdas, prisiminimus, šeimos tradicijas, pridėk savo kalėdiškų namų nuotraukų.
  • Laiškų laukiu iki Gruodžio 31 dienos.
  • Istorijomis ir nuotraukomis dalinsiuosi visą šventinį laikotarpį.
  • Dovanas dalinsiu Sausio 2 dieną.

Kurkime šventišką nuotaiką kartu!!! Linkiu ramaus pasiruošimo šventėms ir labai laukiu laiškų :)

 

 

Paskelbta$ sPažymėta$ s