Skintos gėlės namuose (2). Kaip sukurti gražią puokštę?

Tęsiame pokalbį su floriste Viktorija. Ji jau dalijosi patirtimi ir patarimais kaip gėles ilgiau išlaikyti šviežias, o šiandien pakalbėsime apie tai, ką daryti, jei nori, kad gėlės, pamerktos vazoje, atrodytų gražiai. Kaip sukurti gražią puokštę?

Pirmiausia, renkantis gėles vertėtų pagalvoti, į kokią vazą jas merksite.

Aukštos svyrančios tulpės gražiai atrodo skaidrioje vazoje, kuri išryškina jų ilgą, švarią formą. O puokštelė prasiskleidusių vėdrynų labai gražiai galėtų atsiskleisti neaukštame elegantiškame arbatos puodelyje.

Turėkite omenyje ir skirtingas vazų formas. Pavyzdžiui, jei ketinate gėlių pamerkti į neaukštą kvadratinę vazą, žiedų jai užpildyti gali prireikti daugiau. Tokioje vazoje dailiai atrodytų bet kokios gėlės, ypač tinka plukės, tulpės, rožės, bijūnai – tik būtinai reiktų jas patrumpinti.

Vazos siauresniu kakleliu puikiai atskleidžia vieno žiedo grožį. Tai gali būti lašo formos vazelės, įvairūs buteliukai. Be to, jas galite naudoti kelias iškart, grupuoti.

geles

Dažniausiai interjere sutinkamos vazos platėjančiu kaklu. Tokios formos vazas iš tiesų kebliausia tinkamai užpildyti gėlėmis. Pradėkite dėlioti žiedus ant kaklelio krašto pagal laikrodžio rodyklę. Stambesnius žiedus įkomponuokite labiau į centrą, o smulkesnius žiedelius ir žalumą – krašto link. Kuo platesnis kaklelis, tuo daugiau gėlių užpildymui prireiks.

Aukštos vazos gražiausai atskleidžia stipresnio charakterio gėlių grožį. Jose puikiai atrodo lelijos, agapantai, pentinius, kardeliai.

Ąsotėliuose dailiai atrodo laisvai pamerktos laukinės puokštės.

Nepamirškite ir tradicinės gėlių komponavimo taisyklės – gėlių kotai neturėtų būti ilgesni daugiau nei 1,5 karto už vazos aukštį.

kaip merkti skintas gėles

Kaip sukurti puokštę? Pirmiausia, rinkitės tai, kas gražiausia Jums! Juk svarbiausia, kad gėlės džiugintų. O vienas iš receptų galėtų būti toks:

pradėkite nuo tų gėlių ar žalumos, kurios galėtų būti atrama. Toliau merkite pagrindines gėles – jos labiausiai trauks akį kompozicijoje. Pabaikite smulkiažiedžiais žiedeliais, kurie pridės įdomumo ir unikalumo puokštei.

gėlės namuose

Pasimerkti namuose galima ir žalumos be žiedų. Arba dailiai atrodo pamerkta viena monsteros, palmės ar eukalipto šaka. Dažnai žaluma puikiai išsilaiko iki dviejų savaičių ar net ilgiau. Be to, bet kuriuo metu žalumą galite papildyti šviežiais žiedais.

Puoškite savo namus gėlėmis ir nelaukdami ypatingos progos dovanokite jas kitiems – gėles mėgsta visi! Jos suteikia žmonėms džiaugsmo – juk tai yra natūralus gamtos grožis. O gyventi grožio apsuptame pasaulyje žmogui yra labai natūrali būsena. Grožėtis, mėgautis grožiu – viena iš žmogaus gyvenimo būtinybių. Tad dovanokite gėlių draugams, kolegoms, artimiesiems!

Nuotraukos Sigitos Petruninos

Paskelbta$ sPažymėta$ s