Kaip prižiūrėti kaimo sodybose esančius valymo įrenginius?

Įprastai, įsigijus kaimo sodybą užmiestyje, galima pabėgti ir pailsėti nuo miesto šurmulio. Tačiau pirmiausia tenka susidurti su kanalizacijos problemomis, nes šiai dienai uždrausta naudoti vietines išgriebimo duobes. Tokiu atveju nuotekų valymo įrenginiai – vienas efektyviausių sprendimų negalintiems naudotis bendra kanalizacijos sistema. Straipsnyje trumpai aptariama kasdienė ir retesnė valymo įrenginių priežiūra

Nuotekų valymo įrenginių priežiūra

Į klausimą, kas yra valymo įrenginys, atsakyti paprasta. Tai išskirtinio dizaino įrenginys, leidžiantis savarankiškai pasirūpinti buitinėmis nuotekomis. Gali būti valomos virtuvės, vonios, tualeto ir kitų panašios paskirties patalpų nuotekos. Žinoma, norint užtikrinti įrenginio ilgaamžiškumą, reikia pasirūpinti tinkama jo priežiūra. Galima išskirti 2 priežiūros ypatumus:

  • Kasdienė priežiūra. Sumontavus valymo įrenginius, patariama vengti biologiškai neskaidžių atliekų, pavyzdžiui, popierinių rankšluosčių, vatos diskelių, ausų krapštukų, nuorūkų. Įmetus minėtas atliekas, atsiranda rizika sutrikdyti mikroorganizmų veiklą. Be to, tokios atliekos gali užkimšti kanalizacijos vamzdžius.
  • Retesni priežiūros darbai. Laikui bėgant valymo įrenginiuose kaupiasi perteklinis dumblas, kurį reikia reguliariai šalinti. Priklausomai nuo įrenginio naudojimo intensyvumo, valyti reikia 1, 2, 3 ar 4 kartus per metus. Taip pat patariama reguliariai, kas 3 mėnesius, tikrinti orapūtės filtrus.

Norint, kad įrenginys veiktų kuo efektyviau, rekomenduojama laikytis aukščiau minėtų įžvalgų. Be to, į įrenginį dideliais kiekiais draudžiama pilti maistinį aliejų ir riebalus iš keptuvės. Leistinas kiekis riebalų – tai riebalų likučiai, susidarę ant lėkščių ir kitų indų.

Visgi, jeigu per parą su nuotekomis išleidžiama daugiau kaip 1 kg riebalų, patariama įsigyti riebalų skirtuvą. Šis gaminys atskiria riebalus, o likusį vandenį per sulaikantį riebalus antgalį nukreipia į nuotekų įrenginius. Juose užtikrinamas pakartotinas nuotekų išvalymas.

Laikinai nenaudojamų įrenginių priežiūra

Jeigu buitinių nuotekų įrenginiai sumontuoti rečiau gyvenamoje sodyboje ar sodų bendrijoje, gaminių priežiūra šiek tiek skirsis. Šaltuoju metų laiku nenaudojamas gaminys turi būti išvalytas ir būtinai užpildytas vandeniu. Tuščias įrenginys gali būti lengvai veikiamas grunto jėgos, todėl gali lengvai deformuotis ar būti pažeistas. Be to, patariama atjungti orapūtę, o pavasarį įrenginiu galima toliau įprastai naudotis.

Akivaizdu, kad tinkama gaminių priežiūra leidžia džiaugtis jų ilgaamžiškumu. Kadangi nuotekų įrenginiai, jų projektavimas ir montavimas yra ilgalaikė investicija, patariama atsižvelgti į aukščiau minėtus priežiūros ypatumus. Atsakingai prižiūrėdami gaminius, išvengsite ne tik nemalonių nutikimų, bet ir papildomų išlaidų. Tad galėsite mėgautis užmiesčio teikiamais malonumais.

Paskelbta$ s