8 paslaptys, kaip sukurti jaukius namus

Čia – visi patarimai, kaip susikurti šiltus ir jaukius namus, net jei esate minimalistas. Rasite kūrybingų, nebrangių idėjų, kaip paruošti jaukią atmosferą, neapsikraunat daiktais. Jaukumo estetika nepriklauso nuo asmeninio dizaino stiliaus ar skonio. Toliau atskleidžiame visas reikiamas paslaptis!

Nuo ko pradėti?

Kaip ir minėta, nereikia per daug papildomų daiktų vien tam, kad sukurtumėte jaukius namus! Pateikiame keletą patarimų:

  • sezoniškai keiskite daiktus. Tai pasakytina apie pagalvių užvalkalus, žvakes, vainiką ant lauko durų ir meno kūrinius ant sienų;
  • daugeliui žmonių jaukumas reiškia svetingumą. Jei kviečiate svečius, uždekite žvakes, jei turite židinį, užkurkite ugnį ir įjunkite taškinį apšvietimą(ne centrinį apšvietimą!);
  • netvarka, daiktų prigrūstas kambarys neturi jokių pliusų. Pradėkite nuo švarių paviršių!

1. Sezoniškai atnaujinkite patalynę

Medvilnė ir linas puikiai tinka vasarą, bet žiemą geriausia – flanelė. Šaltuoju metų laiku iškeiskite satino paklodę į sulaikančią šilumą. Tuo pat metu lovos gale patieskite antklodę ar pledą, kad šalčiausiomis naktimis jie būtų po ranka.

2. Išdėliokite pagalvėles

Pridėkite vieną ar dvi tekstūrines pagalvėles ant sofos arba pakeiskite esamų pagalvių užvalkalus, kad erdvė atrodytų mielesnė. Kiti variantai: nubby boucle stilius, vilnonio megztinio raštas arba sodrus aksomas. Nepamirškite dirbtinio kailio! Žavių bei stilingų pagalvėlių ir ne tik rasite, spustelėję ant nuotraukos.

3. Šildykite kojas

Sizalio ir plokščio pynimo kilimėliai puikiai tinka, kai lauke šilta, bet žiemą norisi šiek tiek pūko. Jei neturite biudžeto milžiniškam kilimui, apsvarstykite galimybę strateginėse vietose, pavyzdžiui, prie lovos, po kavos staliuku ar priešais mėgstamą skaitymo kėdę, sluoksniuoti mažesnius kilimus.

4. Sušvelninkite apšvietimą

Švelnus apšvietimas padės atsipalaiduoti ir laikytis įprasto miego grafiko. Įsirenkite stalines lempas su šiltų tonų LED lemputėmis ir papildykite jas jaukiu žvakių šviesos spindesiu.

5. Apsvarstykite langų apmušalus

Jei turite linines užuolaidas, apsvarstykite galimybę jas iškeisti į aksomo arba bet kokias kitas sunkias užuolaidas su termo pamušalu. Jos ne tik suteiks kambariui šilumą bei jaukumą, bet ir izoliuos jį nuo šalto oro, besiskverbiančio pro langus.

6. Įsigykite sofos užvalkalą

Jei turite sofą su slidžiu užvalkalu arba net jei jo neturite, bet sofa yra standartinio dydžio, išbandykite naują užvalkalą šaltesniems mėnesiams. Pasirinkite sodrų brangakmenio atspalvį ir minkštesnį audinį nei standartinė traški balta medvilnė.

7. Sluoksniuokite virtuvėje

Pradėkite nuo apačios į viršų: mažas virtuvinis kilimėlis ant grindų priešais kriauklę, staltiesė ant pusryčių stalo ir lininiai užvalkalai ant medinių ar metalinių kėdžių. Kai tarp Jūsų ir pliko medžio ar plytelių yra audinio sluoksnis, virtuvė atrodo šilčiau.

8. Dalinkitės prisiminimais

Techniškai jie nesušildys erdvės. Bet židinys, nukrautas šventiniais atvirukais, arba siena, padabinta asmeninėmis nuotraukomis, pripildys širdį šiltų prisiminimų.

Paskelbta$ s