Kaip išsirinkti sofą skirtingo interjero stiliaus namams?

Aš dažnai sulaukiu klausimų apie tai, kaip man pavyksta suderinti skirtingų stilių baldus ir namų dekoro detales savo namuose. Prisipažinsiu, neturiu vieno, tiesaus atsakymo, nes daug dalykų darau tiesiog taip kaip jaučiu. Vis dėl to, jei norisi savo namus sukurti konkrečiu stiliumi, o ne gyventi interjero stilių mišinyje, pirma ką reikia padaryti – išsiaiškinti koks interjero stilius Jums patinka ir kokie Jūsų pasirinkto interjero stiliaus požymiai, kokie baldai ir interjero detalės konkrečiam interjero stiliui yra būdingi. Ir tik tada pradėti ieškoti baldų ir daiktų namams. 

Čia, tenkurnamai.lt mes turime Donatos parengtą Interjero stilių ABC, kurios tekstai tikrai užves „ant kelio” ieškant sau labiausiai patinkančio interjero stiliaus. Svarbu žinoti, kad retai kada būna visiškai grynas interjero stilius. Todėl nereikia pergyventi, jei patinka kažkas iš skandinaviško, o kažkas iš klasikinio stiliaus. Mano pagrindinis patarimas – domėkitės, ieškokite pavyzdžių internete, knygose ir žurnaluose, išsirinkite kas Jums patinka labiausiai ir tada kurkite savo namus. O šiandien pažiūrėkime, kaip skirtinguose interjeruose atrodo sofos, kurių galima rasti Berry salonuose.

 

Modernus klasikinis interjeras

Modernus klasikinis interjeras, tai lengvesnė, šiuolaikiškesnė klasikinio interjero stiliaus kryptis. Jam būdingi lengvesni, bet daugybės išraitymų ir dekoro baldai. Prabangias medžiagas keičia kokybiškos, bet ne brangios, vyrauja šviesios spalvos. Toks interjeras yra subalansuotas ir harmoningas. Norėdami rasti daugiau pavyzdžių ieškokite informacijos anglų kalba naudodami classic modern terminą

Minkštieji baldai tokiame interjere – klasikinių formų, dažnai aptraukti gobelenu.

  1. Trivietė sofa su miegamojo mechanizmu, 2. Trivietė sofa, 3. Ryški trivietė sofa, 4. Tachta, 5. Trivietė sofa

Modernus interjero stilius

Anglų kalba radau jį vadinamą contemporary stiliumi. Jame atsispindi viskas, kas yra šiuolaikiška ir aktualu šiandienai – lakoniškos formos, praktiškos ir natūralios medžiagos, daug natūralios šviesos. Pasirinkę šį stilių savo namams rinkitės subtilias, šviesias spalvas ir pagyvinkite interjerą ryškių spalvų detalėmis.

 

  1. Trivietė sofa-lova, 2. Sofa-lova su miegojimo mechanizmu, 3. Dvivietė sofa-lova, 4. Trivietė sofa-lova su miegojimo mechanizmu, 5. Kampinė sofa-lova su miegojimo mechanizmu ir dėže patalynei.

Skandinaviškas interjero stilius

Sako, kad jis artimiausias mums lietuviams dėl savo žemiškumo, paprastumo ir universalumo. Man rodosi, kad į šį stilių Lietuvoje žiūrima per daug prastai, nes jo atmainų yra ne viena ir tai, kad sienos baltos, o baldai – tiesių formų interjero nepadaro skandinavišku. Daugiau informacijos apie Skandinavišką interjero stilių esame rašę Interjero stilių ABC.

  1. Trivietė sofa-lova, 2. Sofa-lova, 3. Kampinė sofa, 4. Trivietė sofa su miegojimo mechanizmu, 5. Dvivietė sofa

Industrinis – lofto stilius

Nežinau kaip konkrečiau šį stilių pavadinti, nes jis vadinamas ir urbanistiniu, ir industriniu, ir tiesiog lofto interjeru. Jei Jums patinka didelės erdvės, namai įsikūrę buvusiose pramoninėse patalpose metalas, grubūs paviršiai ir industrinės detalės – šis interjero stilius Jums. Plačiau, kas būdinga šiam interjero stiliui paskaitykite Interjero stilių ABC Modernus lofto interjeras.

 

  1. Kampinė sofa, 2. Kampinė sofa, 3. Trivietė sofa, 4. Natūralios odos kampinė sofa, 5. Trivietė sofa su miegojimo mechanizmu

Labai tikiuosi, kad šis sofų gidas padėjo pasirinkti kryptį, kokio interjero stiliaus norėtumėte savo namuose. Jei jau nusprendėte remontuoti namus, arba įsirenginėjate naujus ir nežinote kokią interjero kryptį pasirinkti – ieškokite informacijos, paveiksliukų ir kuo daugiau vaizdų peržiūrėsite, tuo lengviau bus suprasti kokie turi būti Jūsų svajonių namai.

Nuotraukos iš 1 2 3 4

Sofos koliažuose iš Berry, tekstas ir idėja Sigitos Petruninos

Paskelbta$ s