Lininės patalynės pliusai arba kaip aš norėjau patalų kaip pas močiutę

Lininė patalynė man visada primena močiutę. Ji turėjo vieną, turbūt dar nuo jaunystės išsaugotą lininį patalynės komplektą. Tas nelygus audimas, kai siūlo storis šiek tiek skirtingas, audinio grubumas ir akivaizdus skirtumas nuo man įprastos patalynės, močiutės lovą paversdavo egzotika. Ir tos egzotikos prisiminimas, bei lininės paklodės jausmas prie mano kūno mane lydi visą gyvenimą. 

dreamhome.eu linine patalyne

Aš turėjau visokios patalynės – išgirtos satininės, įprastos medvilninės, spalvotos ir vienspalvės. Bet visada norėjau lininės. Ir žinote, geriausi dalykai atsitinka kai arba netikėtai, arba kai truputį palauki. Sulaukiau savo naujos lininės patalynės, kurios kūrėjai – dreamonhome.eu. Ir pasakysiu teisybę – miegu dabar kaip vaikystėje, kaip močiutės lovoje.

O kol laukiau, domėjausi, kodėl lininė patalynė yra gerai, juk ne tik prisiminimai apie močiutės lovą ją paverčia malonia miegoti.

  • Lininė patalynė tinkama naudoti tiek vasarą, tiek žiemą. Dabar, kai naktys šiltos miegant neperkaisite, o žiemą bus šilta.
  • Linas yra vienas ilgiausiai pasaulyje naudojamų pluoštų, jis buvo taip vertinimas, kad senovės Egipte naudotas kaip piniginis vienetas.
  • Lininė patalynė tinka alergiškiems žmonėms, nes lino pluoštas yra atsparus bakterijoms.
  • Linas yra draugiškas aplinkai, nes tiek jo auginimas, tiek apdirbimas nereikalauja didelių gamtos išteklių sanaudų. Taip pat tai visiškai suįranti medžiaga.
  • Bet nereikėtų rūpintis dėl suirimo, nes linas yra labai atspari naudojimui medžiaga, ji netgi tampa tvirtesnė kiekvieną kartą skalbiant, todėl lininę patalynę galima skalbti taip dažnai kaip norisi (ar reikia). Ir gali būti, kad tokius prisiminimus kaip mano, apie močiutės lininę paklodę turės ir Jūsų anūkai :)

Mano tikslas nebuvo suvilioti Jus savo miegui rinktis lininę patalynę. Dabar yra tokia gausybė pasiūlymų, kad svarbiausia – išsirinkti geriausią sau. Nesvarbu ar tai būtų linas, ar medvilnė. Tik venkite sintetikos, dėl įvairiausių priežasčių… O man gal pavyks nors kartą šią vasarą išgerti kavos lovoje?

Mano nauja lininė patalynė iš dreamonhome.eu
Tekstas, idėja ir nuotraukos mano

Paskelbta$ sPažymėta$ s