Kaip išsirinkti sofą skirtingo interjero stiliaus namams?

Aš dažnai sulaukiu klausimų apie tai, kaip man pavyksta suderinti skirtingų stilių baldus ir namų dekoro detales savo namuose. Prisipažinsiu, neturiu vieno, tiesaus atsakymo, nes daug dalykų darau tiesiog taip kaip jaučiu. Vis dėl to, jei norisi savo namus sukurti konkrečiu stiliumi, o ne gyventi interjero stilių mišinyje, pirma ką reikia padaryti – išsiaiškinti koks interjero stilius Jums patinka ir kokie Jūsų pasirinkto interjero stiliaus požymiai, kokie baldai ir interjero detalės konkrečiam interjero stiliui yra būdingi. Ir tik tada pradėti ieškoti baldų ir daiktų namams.  Skaityti toliau “Kaip išsirinkti sofą skirtingo interjero stiliaus namams?”

Interjero stilių ABC. Tropikų interjero stilius

Rengti skiltį Interjero stilių ABC vienas didžiausių malonumų. Ilgai svarstau, kokį stilių pasirinkti, kodėl jis turėtų būti įdomus Tau. Tada kruopščiai ieškau nuotraukų, būna ir keletą dienų, būna ir momentinės nuotaikos pagauta visą albumą parsisiunčiu per vakarą. Tada teminės info paieška, asmeninės žinios, patarimai nusėda į tinklaraštį.

Šįsyk temą – Tropikų interjero stilius – padiktavo atostogos. Kasdien bent po dvylika valandų šviečia saulė, ošia vandenynas, palmės, kaktusai, paukščiai, spalvos, viskas susilieja į tokią įkvepiančią visumą, kad taip ir norisi bent dalelę to gėrio persikelti tiesiai į savo namus Lietuvoje. Pasaulyje susiklostė taip, kad ši tema, tropikai ir egzotika, viena ryškiausių dizaine, tai, žinoma, paliečia ir namų interjerą. Ar pasiruošei nerti į žvilgsnius kaustančiais raštais margintų sienų bei egzotiniais paukščiais ir gėlėmis dekoruotomis pagalvėlėmis nuklotas erdves?

Spalvos

Neutralios spalvos – dramblio kaulo, smėlio, gelsvai ruda, tamsiai ruda ir šviesiai geltona – yra tropinio interjero pagrindas. Tačiau, populiaru ir tikslinga rinktis pačius įvairiausius žalios atspalvius ( o ji juk ir metų spalva). Paletė be ribų – nuo švelnių žaliosios citrinos, avokado iki smaragdinės ar net žaliai juodos. Detalėms galima rinktis raudonos, juodos, rožinės, vandenyno mėlynos spalvų variacijas. Patariama rinktis drąsius spalvų derinimo sprendimus, kurie interjerui suteiks žaismingumo, gyvybingumo ir kuo labiau primins egzotiškas šalis, kuriose jau lankeisi ar dar tik planuoji pabūti. Dairykitės ir tokių spalvų – ryškios bananinės, apelsinų oranžinės, turkio ir pan.

Baldai

Tropikų stilių į namus įnešti visai nesunku, tereikia pasirinkti natūralius, daugiafunkcinius, tinkamus naudoti tiek lauke, tiek viduje, baldus. Pavyzdžiui, pagamintus iš rotango ar bambuko stalą ir kėdes, arba išskirtinį krėslą. Svetainėje priimta statyti labai didelius ir patogius, skirtus poilsiui ir ilgam patogiam pasisėdėjimui, baldus. Jie gali būti pinti, gali būti iš medžio, taip pat ir aptraukti apmušalais, kurie būtinai bus minkšti ir tankūs. Pasaulyje, tropinį stilių pavadina visaip, netgi “Džiunglių karštine”, o toks atsisukimas į gamtą į mūsų namus vėl leidžia grįžti tokioms medžiagoms kaip: bambukas, mediena, rotangas, kamštis, linas, sizalis ir pan.

Grindys

Daugiau tropikų gamtos jausmo interjerui suteiks kietos medienos grindys. Taip pat verta rinktis keramikines arba akmens masės plyteles. Ne vienoje erdvėje būtina patiesti kilimų, tam labai tiks iš kelionių parsivežti natūralaus pluošto, egzotiški rankų darbo kilimai, takeliai. Vilna, medvilnė, sizalis, jūržolė, džiutas, kokoso pluoštas. Gamtiškam stiliui renkamės tik natūralias medžiagas.

Detalės

Tokio tipo namai absoliučiai neįsivaizduojami be augalų. Geriausia tam rinktis dekoratyvines palmes, kurias geriausia statyti kambario kampuose arba šalia sofos, fotelių ar krėslų. Jei nesiseka auginti augalų, galima sienas tapetuoti augalų motyvais margintais tapetais. Vonia, jei ji erdvi ir joje yra langas, yra nuostabi erdvė susikurti namų džiungles.

Manau, jog tropikų interjerą kurti Lietuvoje reikia atsakingai, nes visos ryškios spalvos ir nuostabūs, kelionėse mus žavintys augalai nebūtinai atrodys taip įkvepiančiai ir egzotiškai, jei namuose mažai natūralios saulės šviesos. Man asmeniškai, tai tobulas sprendimas vasaros namams, sodyboms, poilsio vietoms, kur hamakas mansardoje, spalvoti užklotai, rotango baldai nešiojami iš virtuvės į terasą, skamba puikiai. Arba, reikia gyventi Los Andžele, kaip dizainerė Justina Blakeney, kurti tokius namus, rašyti apie juos knygas ir rasti asmeninį šio stiliaus pavadinimą “Jungalow”. Rekomenduoju apsilankyti ir paskaityti jos tinklaraštį. J. Blakeney knyga “The New Bohemians” yra mano mėgiamiausia interjero dizaino knyga, ji visada po ranka.

Nuotraukos: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10.

Interjero stilių ABC. Modernus Lofto Interjeras

Ilgai galvojau, kokia pažintimi su interjero stiliumi pradėti naujus metus tinklaraštyje. Ir tema atėjo pati. Žinia, jog jau tris mėnesius kasdien einu į mokyklą, nes pradėjau dirbti su vaikais, esu jų mokytoja asistentė. Mokykloje rekreacinėje zonoje yra šauni bibliotekėlė, kurioje galima pailsėti, paskaityti. Joje radau vienintelę dizaino knygą (o aš tokių visada ieškau, nes tai juk įkvėpimo šaltinis). Nuostabūs Paryžiaus loftai. Tie vaizdai mane lydi kasdien. O ir pokalbį ruošiu su išskirtinio bruožo dizainere, kuri prieš metus apsigyveno lofte Vilniuje.

Turbūt nėra kitos tokios erdvės, kaip loftas, kuri tokia lengva ir sunki vienu metu. Žmogus, kuris renkasi tokias patalpas gyvenimui, kūrybai tikrai vertina erdvę, paprastumą, natūralų apšvietimą, tačiau jungia tai su naujomis technologijomis, meno kūriniais. Kur dar taip natūraliai gali derėti betonas, cementas, stiklas, metalas ir net medis?

Erdvė

Žodis “loft” turi anglišką pavadinimą ir amerikietišką prigimtį. Pažodžiui žodis “loft” išsiverčia (palėpė) arba (viršutiniai apartamentai). Šis stilius atsirado dar XX amžiaus viduryje, kai žmonės pradėjo naudoti apleistas gamyklų ir sandėlių patalpas apgyvendinimui. Pagrindinis šio stiliaus principas yra nemažas kiekis pertvarų ir erdvumas.Tokio begalinio erdvės pojūčio patalpoje niekur kitur nepajusime. Ir tikrai nebūtina jos visos apstatyti baldais. Loftai yra ypatingai šviesūs būstai, su panoraminiais langais (žinoma, pro vienus ir vaizdas įkvepiantis, kitur jau mašinų parkingas, gamyklų kasdienybė). Lofto erdvėje beveik nėra sienų, o pirmas ir antras aukštai dažnai būna tiesiog improvizuoti. Loftas simbolizuoja patogumą ir erdvę, atsipalaidavimą bei laisvę.

Spalvos

Sienos loftuose dažniausiai tik fonas baldams ir meno kūriniams. Todėl apdailai ir dekorui patariama rinktis šviesias spalvas, taip dar labiau išryškinant erdvės pojūtį. Tačiau vietos eksperimentuoti su spalvomis čia tikrai yra, todėl tamsios, ryškios spalvos tikrai neužgoš erdvės išskirtinumo.

Baldai

Viskas, kas užima daug vietos ir paprastame bute niekaip netilptų – puikiai tinka loftui. Čia galite įgyvendinti visas svajones. Statyti neribotą skaičių minkštų baldų, kurie yra puikus akcentas erdvėje. Patariama rinktis ryškių spalvų, netikėtų medžiagų derinių bei formų baldus. Čia galima nebijoti natūralių medžiagų, tokių kaip linas ar medvilnė, derinio su plastiku ar nerūdijančiu plienu. Ryškios, įdomių konstrukcijų sofos statomos į patalpos vidurį, todėl jas galima apeiti iš visų pusių. Virtuvei lofte dažniausiai skiriama minimaliai vietos, kurioje būtų atliekamos visos funkcijos. Lofte gyvuoja baldai transformeriai (pvz. knygų lentyna kaip laiptai).

Detalės

Vitrininiai langai dažniausiai paliekami be užuolaidų. Naudojamos nebent žaliuzės ar romanetės, sienų spalvos, kad susilietų su aplinka. Šviesios sienos yra puiki erdvė meno kūriniams, juos verta rinktis didelio formato, ryškius. Nebijokite kurti patys ir sienas naudoti kaip galeriją asmeninei parodai. Lofte puikiai žiūrėsis įvairiausių spalvų kilimas. Seni ventiliacijos vamzdžiai, medinės sijos, plytų sienos – visa tai, kas liko iš „ankstesnio gamyklos gyvenimo“ – tikras loftų šarmas, todėl jų neverta uždenginėti.

Kurkime interjerą taip, kad jame būtų patogu, jauku, ir gera mums patiems gyventi.

Nuotraukos iš 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11.

P.S. O čia nuostabus projektas lofto erdvėje Vilniuje:“Miesto laboratorija” Sapiegų parke . Paskaitykit. Apsilankykit.

Interjero stilių ABC. Vintažinis interjero stilius

Mes dažnai su nostalgija prisimename praeitį, nes joje patyrėme, jutome, regėjome mus suformavusius reiškinius. Nutinka dar ir taip, jog jos ilgimės ir norime gyventi, kurti, ilsėtis aplinkoje, reflektuojančioje ją. Jei Tu viena iš jų, neabejoju, kad Tau gali patikti vintažiniai daiktai, aprangos stilius ir netgi interjero dekoravimo idėjos. Vintažinio interjero stiliaus era – 1940- 1950 – ieji metai. Ir jis jau daugiau nei 50 metų neišeina iš mados. Kuriant šį stilių, nereikia laikytis konkrečių taisyklių, galima daiktus rinktis iš pajautimo ir  Tavo pagrindinė vieta, kur ieškosi interjero detalių – močiutės namai, sodo palėpės, sendaikčių turgūs. Ar pasiruošusi susipažinti su šiuo stiliumi?

1

Spalvos

Kurdama vintažinį namų interjerą, sienoms rinkis pastelines ir prislopintų tonų spalvas. Štai tapetus, kurie yra neatsiejami nuo vintažo, rinkis pačių įvairiausių spalvų ir raštų, kurk neįtikėtinus jų derinius netgi vienoje patalpoje. Galima rasti išties ypatingų tapetų, kurie atspindi tam tikrus laikotarpius, specialiai imituoja aptrintas sienas, freskas, raštus. Apsidairyk gamtoje rudenį – gausi geriausias spalvų inspiracijas vintažiniam stiliui kurti. O jei idėjų pritrūks, visada atsiversk Design Seeds siūlomus derinius.
2

10

Baldai

Vintažiniais daiktus galima vadinti tada, kai jie yra 30 – 100 metų senumo, senesni – jau antikvaras. Senų laikų pojūtį namuose geriausia atkuria odiniai ar stipriai padėvėto medžio baldai – senovinės knygų lentynos, indaujos, spintos, kėdės ir stalai.  Yra du būdai kaip rinktis baldus, norint įnešti į namus senų laikų dvasios – gali ieškoti ir pirkti dėvėtus, autentiškus, tam tikro laikotarpio baldus ir aksesuarus, arba pirkti naujus, specialiai sendintus, vaškuotus, pastelinio kolorito, dekoruotus unikalia tapyba ar drožiniais interjero objektus. 13

11

Kilimai

Ypatingai svarbi vintažinio interjero dekoravimo stiliaus detalė – senas kilimas. Jis turėtų būti pastelinių spalvų, autentiškas rankų darbo gaminys. Kuo senesnis, tuo geriau, unikaliau. Ne visada lengva gauti tokį kilimą. Kilimų gamintojai šiam poreikiui patenkinti pradėjo naudoti specialias technologijas, kada seni persiški, marokietiški  ar rytietiškų raštų kilimai yra prikeliami naujam gyvenimui. Ypatingi mozaikiniai kilimai. Jie gaminami plaunant, šviesinant keleto senų kilimų skiautes ir jungiant jas į vieną.

49

Detalės

Įvairiausios smulkmenos yra labai svarbios namų interjere. Vintažinis stilius leidžia jų naudoti pačių įvairiausių, metalinių, stiklinių, medinių, medžiaginių. Stenkis, kad tavo namų virtuvėje būtų sendaikčių, tokių kaip pieno buteliukai, stiklainėliai biriems produktams, saldainiams, cukrinė. Bendroms erdvėms naudok laikraščių ir lietsargių laikiklius, vazas gėlėms bei vaisiams. Kabink paveikslus, daug jų, rėmink savo šeimos nuotraukas, rask vietos senelių, tėvų ir savo šeimos nuotraukoms. Įsileisk jaukumą ir prisiminimus į savo namus.

5

12

Nuotraukos iš: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10.

Interjero stilių ABC. Klasikinis interjero stilius

Idealiai suplanuotas, išdėstytas ir sustyguotas klasikinis interjero stilius garantuotai yra vienas populiariausių stilių pasaulyje.  Tvarka, balansas, harmonija, kokybė, išliekamoji vertė. Kiek daug galima pasakyti apie šį stilių ir jį mėgstančius žmones. Kilęs iš romėnų ir graikų kultūrų, tačiau nesustojęs laike, o besikeičiantis ir susiderinantis su laikmečiu. Jei kolonos, lipdiniai, marmuras, kokybiškas medis, sietynai, griežtas ir simetriškas baldų išdėstymas patalpoje, sunkūs audiniai Tau patrauklūs – įsileisk klasikinį interjero stilių į namus.

4

Spalvos

Sienų spalvos renkamos iš didžiulės paletės žemės bei ramių pastelinių tonų. Tai visi rudi atspalviai, gili žalia ir mėlyna, pilka, geltona, juoda spalva gali būti pasirinkta kaip akcentinė, įrėminanti svarbų dekoro elementą. Iš ramių ir šiltų atspalvių naudokite persikinę, gelsvą, aukso, smėlinę, blyškią ir šviesią žalią.

2

new favorite the classic interior room maker successfully locate

Išdėstymas

Labai stiprus skiriamasis klasikinio interjero stiliaus bruožas yra griežtas ir simetriškas kambario apstatymas. Tokio stiliaus kambarys pradedamas kurti nuo pasirinkto pagrindinio objekto – židinio, sofos, įrėminto prabangaus veidrodžio, pianino ir pan.  Pasirinktas objektas būtinai turi būti kambario centre. Visi kiti elementai išdėstomi simetriškai, suteikiant veidrodinį atspindį. Todėl daugelio dekoro elementų reikia turėti po du – knygų lentynų, vazų, fotelių, šviestuvų ir pan.

8

5

Medžiagos 

Rinkdami tekstilės gaminius, dairykitės į natūralius audinius – medvilnę, liną, vilną, šilką. Baldų apmušalams naudokite tvirtus audinius, pvz. tokius kaip velvetas. Neperkraukite erdvės raštais ir blizgumais, jei mėgstat tokius grožius, geriau įgyvendinkit juos tik mažuose dekoro elementuose – raštuotas toršeras ar taftos užuolaidos – bus kaip tik. Dryžuotos tiesios užuolaidos – pats klasiškiausias lango dekoravimo pasirinkimas. Grindų danga turėtų būti itin kokybiška – medinis parketas, marmurinės ar kitos akmens masės grindys. Dažnai yra klojami geometriniai raštai, būdingas netgi baltų – juodų šachmatinių grindų efektas. Baldai grakščių formų, būtinai mediniai, gali būti su raižiniais.

11

9

12

Įsileisti klasikinį interjero stilių į namus gera ir saugu. Laikas eis, keisis sezonai, mados, o jūsų būstas bus tokia erdvė, kurioje visi šitie kanonai negalios. Tegyvuoja klasika.

Nuotraukos iš: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9.