Kaip pinigų trūkumą paversti privalumu ir 5 vietos kur Tu rasi įdomių daiktų savo namams

Ar tu turi savo namų istoriją? Prisiminimus, kaip rinkaisi namus, ieškojai jiems daiktų. Ar prisimeni, koks buvo pats pirmasis pirkinys namams?

Štai mano istorija. sienos

Mes į savo namus atsikraustėme iš studentų bendrabučio. Iš vieno kambario, kuriame turėjome lovą, lentyną, vieną kėdę ir kompiuterio stalą. Gavome erdvę, kurioje anksčiau gyveno kiti. Ir ją reikėjo paversti sava.

Apie namų kūrimą, spalvas ir dizainą aš nežinojau nieko. Ką kalbėti apie dizainą – aš nežinojau kokių aš noriu namų, koks stilius man patinka, kokių daiktų aš noriu. Tuomet aš norėjau visko, nes buvo tiek daug erdvės visiems tiems gražiems, naujiems baldams, kuriuos vis apžiūrinėdavau baldų parduotuvėse.  Dar daugiau sienų, visiems gražiems, ryškiems, raštuotiems tapetams iš žurnalų puslapių ir parduotuvių. Bet nei baldai, nei tapetai,  vis neatsidurdavo mūsų namuose, nes pinigus, kuriuos turėjome, leidome kitokiems, būtinesniems dalykams.

Savo namuose mes gyvename jau 7 metus. Pinigų trūkumas namų kūrimo pradžioje mane išmokė ieškoti kitokių sprendimų. Atsimenu, pirmas mūsų pirkinys buvo dvigulė lova. Ją įsigijome už pinigus gautus per vestuves. Ilgai galiu pasakoti kaip mes ją rinkomės. Ir nieko gero ir gražaus neišsirinkome. Nors ji tarnauja ir dabar, laukiu ir svajoju, kol turėsiu naują, tikrai man patinkančią. Ši lova yra vienintelis baldas mūsų namuose, kurį nusipirkome tradiciškai nuėję į baldų parduotuvę. Visi kiti – turi savo istorijas.

baldai

Labai daug baldų ir daiktų atsirado įdomiomis aplinkybėmis ir tik todėl, kad kainavo mažai arba nekainavo visai.  Tu jau skaitei apie mano naujausią pirkinį – seną lovą. Taip, dauguma jų naudoti, bet tame matau tik privalumą.

laikrodis

Naudoti daiktai ir jų paieška jau seniai tapo mano pomėgiu. Dabar nebeliko ”reikia”, o yra ”noriu”. Kaip smagu netikėtoje vietoje atrasti tikrą lobį. Visai neseniai senadaikčių turgelyje ant Tauro kalno įsigijau saldaininę. Kainavo ji man 15 litų. Labai panašią planavau pirkti kitą dieną nuvažiavusi į IKEA. Bet dabar turiu daiktą, kuris turi istoriją.

5 vietos kur Tu gali ieškoti kitokių daiktų savo namams:

1. Sename sodo namelyje

Man patinkantys baldai yra pagaminti XX amžiaus 6-7 dešimtmetyje. Man patinka jų aptakios formos, funkcionalumas. Jie man primena vaikystę (Ne, ne tai ką pagalvojai! Mano vaikystė buvo šiek tiek vėliau). Tokius baldus, atsiradus naujesniems ir modernesniems, pvz. didžiulėms, visą sieną dengiančioms, tamsioms sekcijoms, daugelis išveždavo į sodą, kur jie ilgai tarnauja kaip vasaros baldai. Taip pat ir su indais ar interjero detalėmis. Viskas, ką buvo gaila išmesti atsidurdavo sodo namelyje. Jei turi sodą ir Tau patinka praėjusio amžiaus vidurio daiktai, pasidairyk ten.

2. Pas močiute kaime

Nebūtinai pas močiute, bet kaimuose, ypač kur gyvena senesni ar linkę daiktus kaupti žmonės, yra tikri lobynai. Jei tik turi galimybę, pasikuisk ten.

3. Sendaikčių turgeliuose

indai

Sendaikčių arba kitaip blusų turgūs dabar labai populiarūs. Mano patarimas – ateik į tokį turgelį tvirtai žinodama ko nori, nes yra labai didelė tikimybė, kad prisipirksi bet ko, nes pigu ir labai reikia. Aš į sendaikčių turgų važiuoju tada, kai atsiranda mano planuose kažkoks konkretus daiktas. Jei tik jį galima rasti „iš senesnių laikų” reikia keliauti į tokį turgelį ir pasidairyti.

Nepraleisk sendaikčių turgaus užsienio šalyse, ten gali rasti tikrų lobių!

4. Pas bobutes ar ”pijokėlius” prie turgaus

Nebijokite tokių vietų ir tokių pardavėjų. Vilniuje savaitgaliais prie Kalvarijų turgaus jų tikras knibždėlynas. Ir jie turi nuostabių daiktų. Aš pirkau porcelianines Jiesios fabriko lėkšteles su automobiliais (jos vis dar laukia, kol bus pakabintos ant sienos).

5. Pigių rūbų ar baldų iš Olandijos, Vokietijos ir kitur parduotuvės

Čia verta apsilankyti, jei ieškai pigių rėmelių, įdomių vazų ir indų. Dubuo nuotraukoje + 30 mažų lėkštučių kainavo 30 litų. (Nuotrauka daryta šią vasarą, čia braškių ir avokado salotos.)

melynas

Įsidėmėk vietas, kuriose radai tai kas tau patinka. Apsilankyk  jose vėl ir vėl. Jei ieškai lobio, jį būtinai rasi. Pasidalink, kur tu ieškai įdomių ir tau patinkančių daiktų. Gal aš kažką pamiršau?

Jau Lapkričio mėnesį tavęs laukia naujiena ir dovana. Nepamiršk užsukti į Ten Kur Namai !

Paskelbta$ sPažymėta$ s