Interjero stilių ABC. Provanso interjero stilius

Pas mus soduose ką tik nužydėjo veronikos, jų mėlynumo jau ilgiuosi. O Pietvakarių Prancūzijoje, Provanse, levandos mėliu svaigina iki dabar. Tarp levandų laukų, smaragdinių alyvmedžių giraičių, kalnų, gimė Provanso interjero stilius, kuris buvo pamiltas tiek dizainerių, tiek paprastų žmonių, atnaujinančių savo namus. Stilius keri savo lengvumu, medžiagų natūralumu, jaukumu, dėmesiu seniems daiktams, detalėms, netgi aromatams.
7

Spalvos

Provanso stiliui būdingi šviesūs, blukinti ir būtinai šilti atspalviai. Patys populiariausi jų – balta, pieno,  švelni geltona, degto molio, rožinė, alyvuogių žalia ar švelni violetinė, primenanti žydinčias levandas.

koliazas 5

Medžiagos

Grindys šio stiliaus interjere dažniausiai būna medinės arba klotos natūralaus akmens plytelėmis. Sienų tekstūra būtinai grubi. Jei sienos dažytos, ant jų matomi teptuko rėžiai. Taip pat tinka ir gėlių motyvais gausiai puošti tapetai. Prie jų puikiai dera paprastos natūralių medžiagų užuolaidos.

17

Apskritai šio stiliaus interjere naudojamos tik natūralios medžiagos. Be medžio ir akmens taip pat tinka oda, linas, medvilnė ar gerokai padėvėtas šilkas.

12

Baldai

Kuo senesni, grubesni, antikvariniai, šeimos iš kartos į kartą paveldėti.  Baldai turi būti su ryškiomis dėvėjimo žymėmi. Nusitrynęs gobelenas ar atsilupę baldų dažai tik sustiprina stiliaus nuotaiką. Indauja valgomajame privalomas akcentas. Joje turėtų būti sukrauti patys gražiausi šeimos indai.

4

Aksesuarai

Tipiški provanso stiliaus interjero akcentai – veidrodis su masyviais antikvariniais rėmais, senovinės sunkios žvakidės, siuvinėtos ar nertos staltiesės bei servetėlės, senoviniai kilimai, daugybė romantiškais gėlių motyvais puoštų pagalvėlių. Beje, vintažo parduotuvės labai populiarios ir Prancūzijoje, tad jei ten turite draugų ar artimųjų, galite paprašyti kelias smulkmenas atsiųsti tiesiai į namus, siuntų kurjerių tarpininkai siūlo rinktis iš plataus kurjerių sąrašo – patogesnis siuntimas ir priimtiniausios kainos bei siuntimo laiko pasirinkimas.

koliazas 2

Dažniausiai puošybai naudojami alyvuogių, saulėgrąžų, vynuogių ir ypatingai – levandų motyvai.

koliazas 1

Ir svarbiausia nepamiršti daugybės mielų smulkmenų, kurios teikia jaukumo ir sustiprina provanso stiliaus nuotaiką. Tad jeigu turite įrėmintų šeimos nuotraukų – jas būtina eksponuoti.

koliazas 4

Tinka klasikiniai paveikslai ir senovinės žvakidės, gėlių motyvais puošta keramika ir, be abejo, ką tik skintų lauko gėlių puokštės. Šioms nebūtina ieškoti antikvarinės vazos. Jos puikiai atrodys pamerktos ir stiklainyje ar puodelyje.

koliazas 3

Ar Tavo namams tiktų Provanso interjeras?

Nuotraukos iš: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15.

Paskelbta$ sPažymėta$ s