Atnaujinta kūdikio lovelė su Farrow and Ball dažais

Farrow and Ball dažų pavadinimą vis matydavau interjero žurnaluose, knygose ir tinklaraščiuose. Žavėjo spalvos ir, žinoma, interjerai, kuriuose tie dažai panaudoti. Nesuklysiu sakydama, kad interjerai, kuriuose naudoti Farrow and Ball dažai išsiskiria spalvų gilumu, ryškumu.
Tyliai žavėjausi rezultatais, kurie gaunami naudojant šiuos dažus, bet, prisipažinsiu, niekada negalvojau, kad mano namams tokių dažų reikia. Iki šiol. Nes, sako, nepabandęs, nesužinosi. Farrow and Ball atstovai Lietuvoje Namai ir objektai suteikė mūsų galimybę išbandyti šiuos dažus. Tiesa, nedažėme jais namų sienų, bet pasirinkome juos  lovytei atnaujinti. Po pirmo bandymo aš jau noriu bent pusę (pradžiai) namų perdažyti naudodama šiuos dažus. Paklausi, kuo jie ypatingi? Skaityk toliau.

Kodėl britiški dažai?

Apie tai, kiek energijos britai skiria namams, gali spręsti iš posakio „Mano namas mano tvirtovė”, arba gali paskaityti beveik bet kurį britų autoriaus sukurtą literatūros kūrinį, kuriame ne tik herojų gyvenimams, bet ir aplinkai, kurioje jie gyvena skiriamas didžiulis dėmesys. Įdomiausia man, bandant naują produktą, sužinoti ir istoriją už jo. Kaip sužinojau, Farrow and Ball dažai ne tik patys skaičiuoja beveik 100 metų istoriją, bet ir prisideda prie istorijos atkūrimo ir išsaugojimo.

Trends - Tanners Brown2

Šie dažai naudojami ne tik naujiems interjerams kurti. Farrow and Ball spalvų paletė, kurią šiuo metų sudaro 132 spalvos, sukurta remiantis spalvomis, atrastomis senuose britų namuose, pilyse, rūmuose ir abatijose. Prisidėdami prie autentiškų interjerų atkūrimo, Farrow and Ball darbuotojai ne tik padeda juos išsaugoti, bet ir kuria naujas spalvas, daugelis šių dažų sukurti remiantis istoriniu paveldu. Todėl jei labai norisi, gali nusidažyti svetainę taip, kaip vienoje Anglijos pilyje buvo išdažytas pusryčių kambarys.

Gali kilti klausimas, kodėl paletėje „tik” 132 spalvos, kai daugelis dažų gamintojų siūlo šimtus ir net tūkstančius spalvų ir atspalvių. Viskas yra paprasčiau nei paprasta – iš tokio kiekio spalvų, kurias siūlo Farrow and Ball, išsirinkti tinkamiausią savo namams yra daug lengviau.

Mokytis iš geriausių

Kartais, žiūrėdama tarpukario Lietuvos interjerų nuotraukas, galvoju, kaip toli namų gražinimo srityje galėjome nukeliauti, jei ne tie 50 metų, vienodų baldų, vienodų tapetų ir rudais, smirdančiais dažais dažytų grindų…

Bet ne gailėtis čia susirinkome, o džiaugtis, kad pasaulis tapo mažas, o geriausiai jame vertinami dalykai tapo mums taip arti. Todėl galime rinktis geriausius dalykus savo namams, konsultuotis su specialistais, kurie patys mokėsi iš geriausių ir žino, ką daryti, kad namuose būti būtų gera.

Trends - Breakfast Room Green A

Pasakoju tai todėl, kad dažnai ir pačiai tenka išgirsti klausimų, kodėl mano namai tokie slegiantys, kodėl jaučiuosi ten pavargęs. O namai nauji, remontas padarytas, rodos, vakar. Tačiau niekas tokiam žmogui nepaaiškino, kad rinkdamasis dažus namų sienoms jis išsirinko ryškiai mėlynus ir dar blizgančius, nors kažkur skaitė, kad mėlyna lyg ir raminanti spalva, tarp tokių sienų savo namuose jis ramiai nesijaučia.

Farrow and Ball atstovai Lietuvoje Namai ir objektai siūlo spalvų konsultacijas. Pasikalbėjusi su spalvų ekspertu, sužinosi kokios spalvos labiausiai tinka Tavo namų interjerui ir kartu surasite sprendimus Tavo namų sienoms. Nes Farrow and Ball spalvų ekspertas yra ne tiesiog dažų pardavėjas, o žmogus, išmanantis interjero dizainą, kuris gali suteikti profesionalią pagalbą, o Tavo namams patį geriausią rezultatą.

284EE_289EEg_4

Farrow and Ball dažų parduotuvė Lietuvoje niekuo nesiskiria nuo tokios parduotuvės Londone, ne tik dažų pasirinkimu, bet ir didžiule siena, ant kurios visas spalvas gali pamatyti gyvai. Visi dažai jau sumaišyti ir paruošti naudojimui, o specialistai užtikrina, kad spalva ant sienos bus lygiai tokia, kokią išsirinkai. Dažai yra matiniai, o pigmento kiekis juose didesnis, nei kituose dažuose. Tai užtikrina spalvos grynumą, dažų atsparumą blukimui. Jei vis dar abejoji, kokia spalva Tavo namams tinkamiausia, gali įsigyti kelis 100 ml mėginėlius ir išbandyti spalvas savo erdvėje, pažiūrėti, kaip sienos atrodo bet kuriuo paros metu.

Jei savo namams nori dažų, už kurių slepiasi istorija, Tu jau žinai kokius dažus rinktis.

Mes lovytei pasirinkome dažus, pavadinimu Blazer. Kai rinkomės dažų spalvą, diskutavome, gal kūdikį tokia ryški oranžinė spalva blaškys… bet džiaugiuosi pasirinkusi būtent tokią, ryškią spalvą, nes ji idealiai tinka tiek prie mūsų miegamajame dominuojančios mėlynos, tiek prie lovelės medinių dalių. Ant lovelės dar planuoju uždėti apsaugėlę, kuri visiškai uždengs spalvąiš lovytės vidinės pusės, todėl miegodamas, ar būdamas lovelėje vaikutis spalvos ryškumo net nematys.

IMG_1787

Turbūt ir taip aišku, bet aš pasikartosiu – rezultatu esu labai patenkinta. Vyras, kuris ir dažė lovytę, sakė, kad dažai puikiai dengia, neteka ir rezultatas matosi iškart užtepus dažus. Kaip minėjau, dabar labai norisi dažus išbandyti ant sienų. Ypač kai spalvos tokios puikios.

Farrow and Ball dažus galima rasti Vilniuje, Domus Galerija, P. Lukšio g. 32
Internete Namai-objektai.lt
Facebook’e
Instagram’e


Nuotraukos Sigitos Petruninos ir Farrow and Ball
Paskelbta$ sPažymėta$ s

$ s mintis

  1. O kaip su dažų sudėtimi? Norėjau ir aš vaiko lovelę atnaujinti, bet pagalvojus kaip ji būna graužiama dantims dygstant, šitos minties atsisakiau.

  2. Nei vienas mano vaikas savo lovelių negraužė, labai tikiuosi, kad ir dabar taip bus. Be to turėtų labai nepatogu lovytės virbą graužti. Šie dažai yra vandens pagrindu ir draugiški vaikams.

  3. tiesa sakant labai nusivyliau dazu kokybe. Tikejausi kad bus stebuklas bet taip sakant nereikia mesti kelio del takelio BenjaminMoore No. 1, tik dabar supratau kokie jie yra istiesu geri dazai

Komentarai nepriimami.