TenKurNamai podcast’as apie namus ir viską, kas susiję su namais. Pirmas epizodas – Kaip gyventi, kaip patinka

Labai džiaugiuosi, galėdama šiandien jums pranešti, kad TenKurNamai nuo šiol turi podcast’ą. Kaip jau sako pavadinimas, niekur nenutolsiu ir toliau su jumis dalinsiuosi patarimais namams, kalbinsiu žmones apie tai kaip jie gyvena ir ieškosiu pašnekovų, kurių jų žinios gali padėti mums gyventi gražiau, patogiau, savitai.

podcastas apie namus

Jei sekate TenKurNamai iš seniau, turbūt pastebėjote, kad puslapyje tekstų mažiau. Visas veiksmas vyksta instagrame, kaip ir daugeliui, man atrodo, kad ten bendravimas vyksta greičiau. Neslėpsiu, buvau truputį praradusi susidomėjimą ir norą rašyti apie namų dalykus, nes, atrodė, viskas šia tema jau pasakyta. O bet tačiau, ne vienas pokalbis parodė, kad toli gražu, kad ir kiek būtų informacijos internete, patogių šaltinių trūksta.

Artėja septintas TKN gimtadienis ir pastaraisiais metais buvo kilę minčių, ką toliau veikti su šiuo puslapiu.

Tiek metų įdirbio, puikių žmonių sutikra pakeliui, kad tiesiog ranka nekilo viską mesti. Todėl džiaugiuosi jums pristatydama podcast’o pirmąjį epizodą, kuriame sudėjau savo gyvenimo ir namų filosofiją – Gyvenk kaip patinka. Klausykite, dalinkitės savo mintimis ir pastebėjimais – viską darau pati, iš širdies su didžiuliu noru dalintis :) Geriausi linkėjimai, Sigita

Žemiau yra įrašo transkripcija, tiems, kurie pripratę skaityti :)

Šiandien noriu su jumis pakalbėti apie gyvenimą kaip patinka. Ne tą, prieštaraujantį visuomenėje priimtoms elgesio normoms. Žinote, kai žmonės gyvena kaip jiems patinka, nepaisydami, kad jų gyvenimas trukdo ar kenkia aplinkiniams. Pakalbėkime apie gyvenimą kaip patinka, kai kuri savo gyvenimą ir namus be įkyrių, galvoje vis atsirandančių minčių – ką kiti pagalvos ar pasakys.

Įžanginiame podcasto eizode pasakojau, kaip kurdama pirmuosius savo šeimos namus tuo pačiu klausiausi komentarų ir patarimų. Labai gerai prisimenu, kaip tik įsikėlusiems į naujus namus, mums su vyru primygtinai buvo siūlomos užuolaidos, nepriimant jokio argumentuoto, griežto ar mandagaus ne. Jums reikia užuolaidų, sakė mums geriau žinantys,
o aš galvojau, sau tas užuolaidas ir pasikabinkite.

Nežinau kaip jūsų gyvenime, bet manajame vis pasitaiko žmonių, kurie žino geriau. Dažnai, tai būna artimi giminės, su kuriais susitikimai dažnai laukiami ir smagūs, bet patarimai ir pamokymai visai nereikalingi. Kartais tai būna visai pašaliniai žmonės, meistrai, kuriems nepatinka, kad kažkas gyvena nelygiomis sienomis. O apie internete gyvenančius visažinius, net nereikia kalbėti.

Kai buvau truputį jaunesnė, labai pergyvendavau, ką tie žmonės pagalvos, kai pamatys, kad jų patarimais nesinaudoju. Nekabinu tų, jau minėtų užuolaidų, neturiu indų, skirtų tik svečiams ar panašiai. Ir tai labai vargino.
Kuo vyresnė esu, kuo daugiau gyvenimiškos patirties sukaupiu, tuo daugiau drąsos turiu pastovėti už save ir už tai kaip matau gyvenimą ir savo namus. Remiuosi mintimi, kad savo namuose turime gyventi taip, kaip patinka mums patiems. Ir geriausiai juose jaučiamės, kai namai atspindi mūsų aistras, pomėgius ir gyvenimo būdą.

Savo knygos „Gyvenk kaip patinka“ įžangoje rašiau: „būtent tada, kai atsisakome minties „ką žmonės pasakys“ ir neriame į namų kūrimo nuotykį, nutinka stebuklas. Laisvai ir drąsiai deriname nesuderinamus dalykus, gyvename ne tobuluose, bet idealiai mums tinkančiuose namuose – laiminguose namuose“

Taigi, kokie dalykai padeda gyventi kaip patinka?

Pirmiausia tai tas, jau minėtas minties, „ką žmonės pasakys“ atsisakymas. Prisimenu save jauną ir labai džiaugiuosi trisdešimt penkiais jau nugyventais metais, kurių kiekvienas pripildė mane patirties ir supratimo, kad mano gyvenimui ir jo kokybei svarbu tik tai, kaip jaučiuosi ir ką galvoju aš pati.

Prisiminkite, žmonės labai mėgsta gyventi kitų gyvenimus ir daug geriau žino, kaip teisingai gyventi kitiems. Bet ar pastebėjote, kaip mažai jie kreipia dėmesį į tai, kaip gyvena patys? Išmeskite iš galvos mintis apie kitų žmonių nuomonę. Ir patys nustokite neprašomi siūlyti savo patarimus.

Antra – domėkitės, mokykitės ir tobulėkite nuolat. Naujos žinios, įspūdžiai ir patyrimai formuoja mus ir mūsų požiūrį. Mane pačią labai stipriai formavo ir vis dar formuoja perskaitytos knygos, mano manymu, jos yra vienas geriausių įrankių plėsti akiratį ir lavinti fantaziją.

Mokykitės kasdien. Šiuo metu yra daugybė kursų, kuriuos galite baigti net neišeidami iš savo namų. Galite tobulėti, arba įgyti naujų žinių turbūt bet kuria, jus dominančia tema. Internete galite rasti tiek platformas, kurios siūlo online kursus, tiek atskirus žmones, kurie yra pasiruošę pasidalinti savo žiniomis su norinčiais.

Trečia – būkite atviri – kitoniškumui ir gyvenimo pokyčiams. Taip ne tik netapsite tais žmonėmis, kurie viską žino ir neprašyti dalina patarimus, bet tobulėsite ir augsite kaip asmenybės. Visi mes turime išankstinių nuostatų apie žmones ir dalykus gyvenime. Labai naudinga jas atpažinti, suprasti iš kur jos kyla ir neleisti, kad jos trukdytų jūsų gyvenime.Ir ketvirta – vadovaukitės nuojauta arba klausykite savo širdies.

Jei tiksliau, tai klausykite savo vidurių. Labai geras angliškas posakis – gut feeling yra apie tą jausmą, kai savo vidumi tiesiog žinai kaip reikia, net jei racionalus protas sako kitaip. Turbūt esate girdėję istorijų, kaip žmonės tik pamatę būsimą vyrą ar žmoną ar tik įžengę į būsimus namus iškart žinojo, kad tai yra TAI.

Nors apie savo namus noriu jums papasakoti kitame podcasto epizode, bet čia negaliu praleisti progos ir pasidalinti, kaip rinkdamasi namus klausiau nuojautos ir kaip ji manęs neapgavo.

Butas, kuriame šiuo metu gyvename, buvo pirmas ir vienintelis, kurį apžiūrėjau, prie nuspręsdama, kad tai bus mūsų šeimos ateities namai. Kaip dabar prisimenu, kaip žiūrinėjau skelbimus nekilnojamo turto portale ir sakiau vyrui „radau mums namus“, jo atsakymas buvo „važiuok ir apžiūrėk“.

Nors ne vieną kartą turėjau noro pamatyti skelbimuose matytus butus gyvai, niekada to nedariau. O pirmas kartas, kai atvažiavau apžiūrėti dabar jau mūsų namų, ir buvo paskutinis, nes klausiau nuojautos.

Gyvenk kaip patinka yra labai plati tema. Bet aš mėgstu sakyti – viskas prasideda namuose. Ir jei drąsiai kursite savo namus tokius, kuriuose jums gera, kuriuose jums patinka. Ta drąsa, pasitikėjimas savimi ir savo gebėjimais tikrai persikels į kitas gyvenimo sritis.
Taigi primenu keturis dalykus, kuriuos galite jau dabar pradėti taikyti savo gyvenime ir jau šiandien pradėti gyventi kaip jums patinka:

  1. Išmeskite iš savo galvos mintį „ką žmonės pasakys“ tai yra nesvarbu
  2. Nuolat mokykitės ir tobulėkite
  3. Būkite atviri.
  4. Klausykite nuojautos.

Labai tikiuosi, kad jūsų aplinkoje yra vis mažiau „viską žinančių ir visiems patarimus dalijančių“ žmonių. O jei yra, linkiu išmokti nekreipti į juos dėmesio ir priimti sprendimus, vadovaujantis savo galva ir galvojant kaip jums patiems bus geriau.

Visuomet laukiu jūsų laiškų sigita eta tenkurnamai taškas lt pasidalinkite su manimi, kaip jūs gyvenate, kaip patinka. O gal turite įdomių ar juokingų istorijų apie neprašytus patarimus, kurių esate sulaukę. Rašykite :)

Paskelbta$ sPažymėta$ s