Tamsūs vakarai? Reikia daugiau šviesos namuose!

Kai sekmadienį 17:30 vaikai jau buvo nusiprausę, o 20:00 jau gulėjo lovose (savarankiškai!), supratau, kad tikrai atėjo tamsusis metų laikas. Vieni jo labai nemėgsta, sako, tada subjūra nuotaika, nieko nesinori tik lįsti po antklode ir tūnoti ten iki pavasario. O aš turiu kitą pasiūlymą – įsileisk į namus daugiau šviesos! Aš šiandien rytą pradėjau žvakių šviesoje :)

Dirbtinė šviesa

Aš labiausiai mėgstu natūralią šviesą, todėl ant mano langų nėra dieninių užuolaidų. Bet kai diena turi tik kelias tikrai šviesias valandas (kurias dažniausiai praleidi ne namuose), verta pagalvoti apie dirbtinės šviesos šaltinius – šviestuvus.

Kuo daugiau (bet ne per daug) šviestuvų kambaryje, tuo įvairiasnę nuotaiką gali sukurti. Drąsiai naudok stalinius šviestuvus ant komodų ar lentynų, toršerus tamsesnėse kambario vietose arba ten, kur Tau reikalinga tiesioginė šviesa (pvz. skaitymui). Jei reikia daugiau šviesos – įjunk visus šviestuvus, jei mažiau – tik vieną. Net žiūrint televizorių patariama būti įjungus šviesą, kad nevargtų akys. Būtent tada praverčia ne palubėje kabantis šviestuvas.

ikea-sviesa

Šviečiančios namų dekoracijos

Šviečiančios dekoracijos atlieka ne tik tiesioginę – šviesos skleidimo funkciją, jos puikiai puošia namus. Aš namuose naudoju mažą lempučių girliandą. Ji ne tik sukuria šventę – juk lempučių girlianda = Kalėdos! Bet ir suteikia kambariui jaukumo. Panašiai kaip žvakės, tik nėra ugnies, o tai iškart saugiau, nėra specifinio kvapo, kurį turi dalis žvakių ir kuris kartais erzina. Gražuolės lemputės nuotraukose iš Berry lights.

Berry-lights

Žvakės

Ir jei jau prakalbom apie žvakes, yra namų, kuriuose jos dega kiekvieną vakarą. Ant vakarienės stalo, suteikdamos vakarienei šventiškumo, ant lentynos ar kavos stalelio, taip suteikdamos jaukumo. Jei namuose nėra židinio, žvakės liepsna bent iš dalies jį gali pakeisti. Sako, žiūrėjimas į liepsną ramina. Ir nieko nėra smagiau kaip leisti ilgus tamsius vakarus žvakių šviesoje. Žvakės nuotraukose iš Jazzy Home.

jazzy-home

Kaip Tu kuri šviesą savo namuose? Gal naudoji būdus ir šviesos šaltinius, kurių aš neaprašiau? Papasakok kokius :)


Nuotraukos ikea.com, Berry lights, Jazzy Home

 

Paskelbta$ sPažymėta$ s