Praktiški būdai dovanoms pakuoti

Niekur nepabėgsi. Ateina tas metas, kai Kalėdinės melodijos skamba galvoje (nekalbant apie prekybos centrus), sudarinėjami meniu sąrašai šventinėms vakarienėms, o slaptos namų vietelės lūžta nuo dovanų patiems artimiausiems.

Esu praktiška ir mėgstu daiktus panaudoti antrą, o kartais net trečią kartą, todėl pagalvojau… Kodėl negalėtume supakuoti dovanų gražiai ir praktiškai? Jei Tu galvoji panašiai, arba Tau tiesiog atsibodo kaskart pirkti popierių dovanoms vynioti, ar maišelius joms įdėti, pagalvok, kaip galėtum supakuoti dovanas, kad jų pakuotė išėmus dovaną atsidurtų ne šiukšlyne, bet būtų panaudojama namuose.

Kai pradedu galvoti apie tokias pakuotes, man pirmiausia kyla mintis apie valgomas dovanas. Pavyzdžiui mišinį sausainiams kepti – stiklainyje. Jei išdrįsi ruošti tokią dovaną, paieškok gražių stiklainėlių, kuriuos būtų galima panaudoti ir vėliau, pavyzdžiui uogienei, ar marinuotiems agurkams :) Aš gražių stiklainių randu Thomas Philipps, IKEA parduotuvėse, nors mačiau šiais metais, kad ir didieji prekybos centrai turi įvairių, dekoruotų stiklainių. Jei susigundei ne tik supakuoti dovaną į stiklainį, bet ir sužinoti receptą, aš vieną tokį radau pas Beatą. Nuotrauka taip pat iš Beatos virtuvė puslapio.

sausainiai-stiklainyje-632x370

Ar žinai kas yra furoshiki (furošiki)? Pažiodžiui išvertus, tai rišimas į medžiagą. Nuo seno žinomas, atsiradęs Japonijoje šis daiktų suvyniojimo ir nešimo būdas išpopuliarėjo pasaulyje, kaip atsvara plastikiniams maišeliams. Lietuvoje puikios, rankomis dekoruotos medžiagos, skirtos furishiki technia surišti ir nešti daiktus, dovanas, bet ką ką sugalvosi, galima rasti pas Kaupolę. Kūrėja Vita, kurios rankos pagamina visus šiuos grožius, apie savo kūrybą pasakojo ir TenKurNamai.

kaupole-furoshiki

Linkiu nepasimesti prieššventiniame bėgime. Sustoti ir pagalvoti, ar tai, į ką pakuojame dovanas tikrai reikalinga. Ar tas kalnas popierinių maišelių, kuriuos, ai kažkada panaudosi, reikalingas Tau ir Tavo artimiesiems. Ruoškimės šventėms atsakingai ir būkim išradingos.

Paskelbta$ sPažymėta$ s

Viena mintis

Komentarai nepriimami.