Interjero receptai: kokios Tavo namų sudedamosios dalys?

Niekada nebandžiau suskaičiuoti kiek aš turiu knygų ir žurnalų apie interjerą. Žinau vieną – daug. Nes tai tema, kuri man labai įdomi. Pradėjusi daugiau domėtis interjerais, spalvų, medžiagų derinimų ir bendrai namų interjero kūrimu, pradėjau kitaip žiūrėti į informaciją pateiktą interjero knygose ir žurnaluose. Pradėjau stebėti.

Supratau, kad įdomiau ir smagiau žiūrėti tas nuotraukas, kuriose matosi, kad namai tikrai gyvenami. Vartydama kad ir žurnalą apie interjerą atkreipk dėmesį – ar ten žmonių namai, ar panašiau į nuotraukas iš baldų katalogo? Kurie vaizdai Tau įdomesni? Iš kiekvienos kelionės stengiuosi parsivežti interjero žurnalų ir palyginti kaip skirtingose šalyse fotografuojami namai. Taip aš mokausi, atsirenku kas man patinka, o kaip daryti nenoriu. Žinau vieną – nenoriu fotografuoti namų, kurie atrodo šalti, tušti ir negyvenami.

Ir kai šių metų Knygų mugėje pamačiau plakatą, skelbiantį, kad jau tuoj tuoj pasirodys knyga apie lietuviškus interjerus, aš vyliausi, kad gal ji bus kitokia. Tokia, kurią atvertus, aš matysiu, kad tai tikrai žmonių namai.

interjero_receptai6

Interjero receptai knyga, kurioje 13 Lituvoje žinomų žmonių namų interjerų. Visi namų interjerai skirtingi, kaip ir juose gyvenantys žmonės. Ir jei vienų namų interjerus jau buvau mačiusi, kaip pavyzdžiui Dalios Mauricaitės ir Naurio Kalinausko loftą – latviškame interjero žurnale. Buvo interjerų, kuriuos detaliai apžiūrėjau pirmą kartą (juvelyrės Jurgos Lago namai). Knyga mane sužavėjo interjerų įvairove nuo tikrojo minimalizmo, kur nėra nei vienos nereikalingos detalės, iki radikaulaus maksimalizmo. Ir pavadinimų neišgalvojau, jie yra knygoje, kaip ir jų bendrieji bruožai, ir net jiems tinkamos interjero detalės ir baldai, jei pati sugalvotum pritaikyti kažką savo namams.

interjero_receptai4

Kokios Interjero receptų sudedamosios dalys persikels į mano namus?

  • Knygos ne lentynose. Šią tendenciją pastebėjau ne viename interjere ir labai noriu pritaikyti savo namuose.
  • Užuolaidos šluojančios žemę. Nors turiu aplinkui burbančių, kad taip negalima, negražu, netinka. Svarbiausia, kad man patinka :)
  • Dar daugiau veidrodžių. Įdomių formų ir netikėtose vietose.
  • Ir gal dar daugiau spalvų? Negali žinoti…

Interjero_receptai_visos

Turbūt jau supratai, kad knyga man patiko. Ir todėl, kad ji pirma tokia lietuviška. Ir todėl, kad čia tikrai rasi idėjų savo namams. Nuotraukos knygoje tokios, kad vartydama knygą jautiesi kaip užėjusi į svečius. Prisipažinsiu, bijojau, kad atvertusi knygą pasijusiu kaip vartydama gražių baldų ir interjero detalių kataloga. Dabar drąsiai galiu sakyti, kad Interjero receptai – knyga apie žmonių namus, kurią norisi atsiversti vėl ir vėl.

Paskelbta$ sPažymėta$ s