Socialinis projektas „Vaikų svajonės“ – šiemet jau 7 kartą

Kalėdos čia pat. Kad ir kaip purkštautų tie, kuriems apie Kalėdas lapkritį kalbėti per anksti, yra kaip yra. Gyvename skubančiame pasaulyje ir jei norime pasilikti nors truputį ramaus laiko prieš pat šventes, apie jas geriau pradėti galvoti anksčiau. Šiandien dalinuosi informacija apie Vaikų svajonės projektą, pildantį vaikų svajones. Pernai man teko pildyti šiame projekte atrastą svajonę. Dovanos ieškojimas, pakavimas ir siuntimas niekuo nesiskyrė nuo to kaip ieškau ir dovanoju dovanas savo vaikams. Ta spats rūpestis, ar patiks, toks pats noras suteikti laimės ir taip, išpildyti svajonę. Kviečiu ir Tave šiais metais prisijungti prie šio projekto ir išpildyti vaikų svajonę.

Prieš septynerius metus užgimęs projektas „Vaikų svajonės“ buvo pradėtas kaip savanoriška veikla, siekiant įgyvendinti sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių vaikų norus bei padrąsinti tikėti savo svajonėmis.
Interneto svetainėje vaikusvajones.lt pateikiami kalėdiniai vaikų norai ir kiekvienas, apsilankęs svetainėje, iš sąrašo gali išsirinkti svajonę, kurią gali išpildyti keliais būdais: įteikti vaikui dovaną asmeniškai arba išsiųsti paštu socialiniam darbuotojui, kuris ir įteiks ją vaikui. Labiausiai skatiname svajones pildymui vaikui dovaną įteikiant asmeniškai. Juk vaikams svarbiausia – dėmesys ir bendravimas.

Vaikų svajones surenka socialiniai darbuotojai, tada jų svajonės perduodamos mums, o mes, su savanorių pagalba, jas suvedame į savo puslapį, kur jas gali pamatyti visi norintieji.
Vargingose šeimose augančių vaikų svajonės – labai žemiškos. Šilti drabužiai ar batai, lovos ar čiužiniai, dviračiai bei žaislai – tai tokios dovanos, kurios palengvina buitį ar nuskaidrina kasdienybę, tačiau sunkiai besiverčiantys tėvai neišgali jų nupirkti.

vaiku-svajones
Pirmaisiais metais įgyvendintų vaikų svajonių kiekis nesiekė nė pusės šimto (354 svajonės), o 2015 m. išpildytos net 10 994 jų. Kasmet daugėja ir į projektą įsitraukiančių, svajones įgyvendinančių įmonių.

„Vaikų svajonių“ veikla pagrįsta savanoriškumo principu: visi jį organizuojantys žmonės, projekto partneriai ir savivaldybių socialiniai centrai, besirūpinantys šiais vaikais, projekte dalyvauja savanoriškai bei neatlygintinai, projekto įgyvendinimui aukodami savo asmeninį laiką ir kitus išteklius. Projektas „Vaikų svajonės“ – tai tarpininkas tarp Lietuvos savivaldybių socialinių darbuotojų, kurie rūpinasi socialinės rizikos šeimose augančiais vaikais, ir geros valios žmonių, kurie nori įgyvendinti šių vaikų svajones. Projekto įgyvendintojai suteikia galimybę vaikų svajonėms būti išgirstoms ir pastebėtoms, o geraširdžiams, socialiai atsakingiems žmonėms – galimybę prisidėti prie pilietiškos ir neabejingos visuomenės kūrimo.

Jis turi tik svajonę, tu – galimybes. Visas vaikų svajones gali rasti VAIKŲ SVAJONĖS puslapyje

Paskelbta$ sPažymėta$ s

Viena mintis

Komentarai nepriimami.