Jokios paslapties – aš labai mėgstu gėles namuose. Tas, kurios auga vazonuose, puošia palanges ir džiugina kasdien. Be abejo, mano mėgstamiausių pirmoje vietoje – sukulentai. Apie juos galiu ir rašyti ir kalbėti labai daug. Bet ne šį kartą. Šiandien apie kiek kitokius augalus, tuos kurie dažniausiai akvariumuose palaiko kompaniją žuvytėms, apie akvariumų augalus.
Iškart noriu perspėti, kad labai daug ir detalios informacijos apie tai, kaip šiuos augalus auginti neparašysiu, nes dar labai neseniai juos auginu. Bet labai norėjau pasidalinti idėja. Bet pradėkim nuo pradžių. Nuo to, kur viskas prasidėjo.
Viskas prasidėjo, be abejo internete. Pirmiausia pamačiau kelias, mane sudominusias nuotraukas. Čia viena iš jų:
Susidomėjau labai ir pradėjau ieškoti informacijos. Labai išsamiai apie tai, kaip auginti akvariumo augalus parašyta pas Martha Stiuart. O aš pirmiausia ką padariau – nuėjau į parduotuvę ir nusipirkau pirmą augalą.
Mano klaida buvo, kad nepaklausiau pardavėjo kaip auginti ir prižiūrėti nusipirktą augalą. Todėl, pagyvenęs kokį mėnesį mano augalas supuvo ir teko visą kompoziciją išmesti. Taip atrodė pirmas augalas. Nuotraukoje – jau pradėjęs ruduoti ir truputį nelaimingas.
Antrą kartą buva gudresnė, o ir pirkau du augalus, todėl išklausinėjau ką ir kaip daryti.
- iš vazonėlio išimti kempinę, su kuria augalai parduodami ir vietoj jos pridėti akmenukų
- reguliariai keisti vandenį
- naudoti dienos šviesos lempą, nes vandens augalams reikia daug šviesos
- retkarčiais patręšti specialiomis trąšomis
Kol kas nauji augalai auga, net leidžia naujus lapus. Kartu su kažkuriuo augalu namo parvyko ir vandens sraigė, todėl galima sakyti, kad turime namuose naują augintinį, kuris atlieka ir naudingą darbą – valgo inde susidarančius dumblius.
O jei nesinori vargti su akvariumo augalais, štai idėja – stikliniai indai ir tilandsijos. Tik apie šiuos augalus, kuriems nereikia žemės ir reikia labai mažai vandens papasakosiu ateityje.
Nuotraukos:
Sigita Petrunina
Pistilsnursery
The Merrythought