Nauji virtuvės baldai. Kaip išsirinkti sau tinkamiausią variantą?

Štai jau beveik mėnuo kaip gyvename su naujais virtuvės baldais. Papasakosiu apie juos ir parodysiu kitame įraše, o dabar noriu papasakoti apie visą kelią, kurį nuėjau planuodama ir kurdama naują savo virtuvės vaizdą. Taip pat, kai jau gyvenu savo virtuvėje, galiu pakomentuoti, kuris sprendimas pasiteisino, o ką galėjau suplanuoti ir geriau.

Dar  prieš planuodama naujus virtuvės baldus, Ten Kur Namai FB grupėje klausiau patarimų ir patirties, taip pat rodžiau savo svajonių virtuvės nuotrauką. Kadangi mūsų virtuvės baldai turėjo būti (ir yra) iš IKEA, man pati gražiausia (tuo metu) virtuvė atrodė pilki virtuvės fasadai, truputį klasikos ir retro.

Kai kas net būtų pasakęs, kad tokia virtuvė yra labai mano stiliaus, atvirkščiai nei ta virtuvė, kurią turiu dabar. Sena pažįstama pamačiusi mano virtuvės gabalėlį Instagram nuotraukoje sakė, kad dabartinė virtuvė visai ne mano stiliaus :) Bet stilius toks dalykas – jis keičiasi, kai keičiamės mes. O jei visiškai nuoširdžiai – susikurti virtuvę man buvo iššūkis. Ir labai gerai supratau, kad kuo daugiau žinai, kartais mažiau gali. Nes visos žinios, paveikslėliai ir planai, kuriuos peržiūri planuodamas ne tik nepadeda, bet ir pakiša koją :)

Ką girdėjau ne vieną kartą, kai tik pasakydavau, kad turėsime virtuvės baldus iš IKEA, tai pagyras ir sugretinimą su meistrų gaminamais baldais. Noriu iškart užbėgti už akių svarstymams – IKEA man baldų nepadovanojo (nors visai norėčiau tokių dovanų), už viską susimokėjome patys. Apsvarstėm daugybę aspektų ir nusprendėme, kad IKEA virtuvės baldų kainos ir kokybės santykis mums pats geriausias. Žinoma, jie turi minusų, bet jų nedaug, todėl prieš pereidama prie pliusų, rašau apie juos.

IKEA virtuvės minusai

Fiksuoto dydžio spintelės. Mums liko 17 cm tarpas tarp sienos ir spintelių tik todėl, kad IKEA gamina fiksuoto dydžio spinteles ir nei mažesnės, nei didesnės, tam, kad užpildytum savo sieną išsirinkti negali. Mums tai pasirodė mažas nepatogumas, greičiausiai yra žmonių, kurie tuo bus nepatenkinti labiau.

Detalių trūkumas. Nors šitą trūkumą galima pašalinti eigoje, pvz, jei trūksta spintelių fasadų, jie tau rezervuojami (mūsų viena spintelė iki šiol be durelių). Mums nepasisekė, nes rankenėlės, kurias išsirinkome buvo išimtos iš prekybos, o naujos, turinčios jas pakeisti dar nebuvo pasiekę parduotuvės. Papasakosiu vėliau kaip išsprendžiau šitą klausimą ;)

IKEA virtuvės pliusai

Kokybė. Žinau, kad šitą įvertinimą turėčiau rašyti tik po kuro laiko, bet kiek žmonių man pasakojo apie IKEA virtuves, visi sakė, kad jie yra labai patenkinti ir nenorėtų, kad būtų kitaip.

Planavimo programa. Galiu pasakyti, kad tapau virtuvės baldų planavimo ekspertė, moku dabar uždėti, nuimti, pakeisti detales ir  ir dar visko padaryti. Šį įrašą iliustruoju planais, kuriuos buvau sukūrusi, kai ieškojau idealiausio sau virtuvės varianto. Galimybes, kokia gali būti virtuvė turbūt riboja tik virtuvės dydis, fantazija ir finansai :)

Montavimo paslaugos. Čia ir patogumas, bet ir trūkumų yra. Bent jau aš radau. Patogumas pirmiausia dėl to, kad gali nieko nedaryti pats. Atvažiuoja ir padaro. Ir tai tikrai yra patogu. Meistrai tvarkingi, po savęs net šiukšles išnešė ir išsiurbė virtuvę nuo po darbų likusių šiukšlių.

Vienas iš trūkumų – darbus reikia patikrinti. Aš to nepadariau ir dalykus, kuriuos meistrai galėjo padaryti geriau, pamačiau tik jiems išvažiavus. Dar montavimo paslaugos reikia laukti, bet čia gali įžvelgti ir privalumų – daug žmonių renkasi IKEA virtuvę, greičiausiai ji gera.

Pagyrimai. Šitų prisiklausiau įvairiausių. Iš meistrų, kurie montuoja virtuves. Šie sakė, kad prabangiuose namuose montuoja IKEA virtuvės baldus (ta frazė skambėjo kaip didžiuli spagyrimas, gaila, negaliu intonacijos perteikti raštu). Taip pat IKEA baldus gyrė pažįstamas, ilgai dirbęs namų statyboje Skandinavijoje. Šis sakė, kad Norvegai tiesiog trokšta IKEA virtuvės ir vežasi baldus net į pačius tolimiausius šalies kampelius. Draugė įsirenginėjanti butą skaičiavo virtuvės baldų sąmatą pas baldininkus, o man prisipažino, kad važiuos savo baldų į IKEA.

Patogumas. Baldai tikrai erdvūs, talpūs ir patogūs. Apgalvota kiekviena smulkmena. Nors planavome daryti spinteles iki pat lubų, dabar džiaugiuosi to nepadariusi. Aš neturiu tiek daiktų, kiek yra vietos jiems šioje virtuvėje :)

Kitą savaitę parodysiu visą virtuvės vaizdą. Tiesa, dar laukiu nedidelio staliuko, kuris tarnautų kaip darbo stalas ir pusryčių/pietų stalas vienam-dviems žmonėms. Bet čia jau smulkmena :)

Paskelbta$ s