Kambarinių augalų energija. Knygos apžvalga ir patarimai

Laistydama ar apžiūrinėdama augalus dažnai juos kalbinu, pasakoju ką matau, bandau suprast kas juos kankina, ar atvirkščiai, kas jiems teikia stiprybės leisti naujus lapus ir žiedus. Tai, kad mes bendraujame su augalais kaip ir nieko nestebina, bet apie tai, kad augalai bendrauja vieni su kitais ir siunčia atitinkamai teigiamą arba neigiamą energiją mums, žino anaiptol ne visi.

Taigi šiandien norėčiau pakalbėti apie augalų energiją. Žinoma kaip ir visose srityse siūlau į tai pažiūrėti kaip į eksperimentą, geresnį savo augalų pažinimą ir jokiu būdu nesiūlau atsikratyti jokio turimo augalo, nes kaip taisyklė, tai kas tinka vieniems, kitiems visai netinka.
Žmogus, bendraudamas su augalu, siųsdamas teigiamą energiją padidina augalo aurą ir ši kaupia energiją, skatinančią augimą, gražesnius žiedus ir padidinančią imunitetą prieš ligas. Ir taip pat atvirkštinis variantas, jeigu kambaryje dažni pykčio protrūkiai, keiksmai, tai augalą veikia neigiamai ir jo aura susilpnėja. Šis efektas labai sustiprėja jeigu keikiamas yra pats augalas. Tad visai ne naivu galvoti, kad jei augalą Jums padovanojo, bet Jūs jam nesimpatizuojat, praeinant nužvelgiat rūsčiu žvilgsniu – jis lėtai nyks.

Knygos Kambarinių augalų energija autorė Eva Katharina Hoffmann nurodo, kad augalai tiek tarpusavyje, tiek su žmonėmis bendrauja per aurą. Aura, tai toks bioenergijos laukas, kuris būdingas tiek augalams ir gyvūnams, tiek žmonėms.

Vieni augalai gerai jaučiasi apsupti tam tikrų kaimynų bei tai gali skatinti abipusį vešėjimą, o kiti priešingai – mėgsta vienatvę. Tokias augalų rodomas simpatijas arba antipatijas specialistai vadina alelopatija.

Autorė išskiria tokius augalų energinius virpesių tipus: banguojantys virpesiai, vėduoklės formos virpesiai, debesies pavidalo, fontano pavidalo, į vėją panašūs virpesiai, spiraliniai (jie skirstomi į kylančius viršun ir besileidžiančius žemyn), spygliški, strėliniai, sūkuriniai virpesiai.
Dauguma iš šių virpesių vis dėl to įvardijami kaip teigiamai veikiantys. Galbūt tik spygliški spinduliai, kurių savininkams priskiriami tokie augalai kaip kaktusai ir juka, daugumą žmonių veikia nemaloniai ir net grėsmingai.

Sunkiai energetiškai sugyvenami augalai

Augalai kuriuos apžvelgsiu šioje dalyje šiukštu nėra pasižymintys tik neigiamomis savybėmis, tačiau renkantis juos reikėtų pasverti ir įvertinti kur juos norėtume apgyvendinti ir ar Jūsų skleidžiamos emocijos nesipriešins su augalo turima energija.

Kaktusai. Kuo ilgesni ir smailesni kaktuso spygliai, tuo stipresnius energinius virpesius jis siunčia. Nuo seno yra žinoma, kad kaktusus reikia statyti šalia kompiuterio leidžiant jiems sugerti neigiamą spinduliuotę. Tačiau galiausiai kaktusai tą sukauptą energiją, virpesiais išspinduliuoja į mūsų gyvenamąją erdvę.

Juka. Šis augalas siunčia agresyvius energinius virpesius, sukelia įtampą visose patalpose, kuriose yra auginamas. Tačiau, jeigu juką auginsite lauke, sako, kad ji puikiai apsaugo namus nuo pašalinių akių.

Sansevjera. Šis augalas didžiausias kovotojas tarp kambarinių gėlių, gali iškęsti labai nepalankias sąlygas. Jis geba sustiprinti emocijas, tad jeigu patalpoje kurioje bus šie augalai džiaugsitės, Jūsų jausmai bus stipresni, tačiau toks pat suintensyvėjantis emocijų efektas bus ir pavyzdžiui pykstantis. Tad reikėtų vengti prastos nuotaikos esant šalia šio augalo.

Echmėja. Ši bromelijinių augalų šeimos atstovė siunčia į aplinką aštrius spindulius, kurie gali žmogui sukelti nerimą, bet ji išimtinai tinka auginti žmonėms, kurie negeba savęs apginti, taip pat šis augalas geba sugerti kenksmingas chemines medžiagas tvyrančias ore.

Neoregelija. Šio augalo siunčiama energija dauguma atveju sukelia nerimą, aplink save kuria grėsmingą ir agresyvią nuotaiką.

Teigiamą energiją skleidžiantys augalai

Čia apžvelgiu tik pačią geriausią energiją spinduliuojančius augalus, kuriuos drąsiai galite dovanoti kitam, ar pirkti sau, nesijaudindami, kad energiniai laukai susipriešins ir kažkuriam iš Jūsų taps nebemiela ši draugystė.

Araukarija. Šis augalas aktyvina visas žmogaus organizmo funkcijas, ypač patartinas laikyti darbo kambaryje ar biure, nes skatina aktyviai mąstyti bei dirbti. Taip pat šis augalas sugeria iš aplinkos kenksmingas medžiagas ir puikiai drėkina patalpų orą.

Bambukas. Kambarinis bambukas rūpinasi nuostabia namų energija. Bambukas turi labai dideles silicio rūgšties (kvarco) koncentracijas savyje ir gali tarnauti kaip informacijos kaupikas. Pasak feng šui šis augalas įkūnija harmoniją, energiją ir skatina galimybes, savo siekius įgyvendinti praktiškai.

Citrinmedis. Neigiamus virpesius šis augalas geba paversti teigiamais. Citrusinių augalų kvapas padeda susikaupti, gali numalšinti spazmus kaklo ir galvos srityje. Tiesa, šio augalo nepatariama laikyti patalpose, kuriose nuolatos būna kūdikiai arba vaikai.

Monstera. Šis augalas pasižymi tuo, kad ypatingai gerai drėkina patalpų orą. Monstera spinduliuoja ramybę, patalpoje rūpinasi harmonija ir teigiamai aktyvina žmones.

Inkstapapartis. Šis visiems puikiai žinomas augalas harmonizuoja visą nervų sistemą. Ypač tinka užterštoms vietoms, nes gerai skaldo tokias chemines medžiagas kaip formaldehidas.

Gebenė lipikė. Šį augalą drąsiai statykite darbo kambaryje, nes jis skatina smalsumą, duoda impulsus naujoms mintims ir padeda įgyvendinti išsikeltus tikslus. Taip pat šis augalas puikiai pasitarnauja filtruodamas patalpų orą.

Dracena. Augalas, kuris skatins, atgaivins ir harmonizuos Jus. Visų rūšių dracenos puikiai šalina kenksmingas chemines medžiagas iš oro, suteikia energijos ir pusiausvyros ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams.

Chlorofitas. Šis augalas yra geros nuotaikos nešėjas, nesvarbu kokioje patalpoje jį pastatysite. Taip pat kaip jau daugelis žino, šis augalas puikiai sugeria iš aplinkos kenksmingas medžiagas, patariama jį laikyti virtuvėje, nes puikiai išvalo medžiagas išskiriamas į orą gaminimo metu. Ir ištikrųjų, kai persikėliau gyventi į naujus namus ir šį augalą apgyvendinau virtuvėje jis akivaizdžiai suvešėjo.

Apibdendinant norėčiau pasakyti, kad vis dėl to tai yra tik pastebėjimai, kurie priklauso ir gali kisti ne tik nuo augalo, bet ir nuo Jūsų asmenybės. Besirenkant augalą reikėtų atkreipti dėmesį ar Jus „traukia“ prie jo, ar kaip tik kyla nerimas ir abejonės, galbūt tai ir yra siunčiami augalo virpesiai Jums.
Mano patarimas būtų nebijoti keisti savo augalų vietos ir stebėti kur jam labiausiai patinka, kokia kaiminystė jį džiugina. Taip ne tik geriau pažinsite savo augalus, bet ir nuolat paįvairinsite savo interjerą.


Aš esu Inga Pikiotaitė arba žmogus, kuris slepiasi už tinklaraščio Mėnulio Mūza pavadinimo. Esu iš tų žmonių, kurie dar vaikystėje žinojo kuo bus užaugę arba tiksliau gal būtų sakyti, kad žinojau kokia bus mano aplinka. Žalia ir gyva.
Kaip kartą jau sakiau augalai yra mano ir stiprybė ir silpnybė viename.  Be jų negaliu, palangės lūžta, o gėlių nemažėja ir dar nuosekliai didėja ne tik jų kiekis, bet ir apimtis.
Patirties su augalais įgavau ne tik studijų metu, bet ir vėliau vykdytoje veikloje su gėlėmis. Tiesa ankščiau daugiau laiko skyriau skintoms gėlėms, švenčių dekoravimui, bet laikas parodė, kad skintų gėlių laikinumas užleido vietą stabilumui ir ilgaamžiškumui. Kelionėje po augalų karalystę šiuo metu jaučiu aistringą meilę kambariniams augalams, o ypač savo mūzoms Tilandsijoms, su kuriomis labai tikiuosi Jus dar supažindinti.Viliuosi, kad mano įrašai bus ne tik Jums naudingas, bet taps ir gražios draugystės ir įdomių pokalbių įvairiomis temomis pradžia.

Ingą galima rasti Facebook ir Instagram socialiniuose tinkluose, taip pat jos tinklaraštyje Mėnulio mūza

Paskelbta$ sPažymėta$ s