Gimtadienis namuose. Kaip surengti smagią šventę ir išvengti galvos skausmo ryte

Noriu pasidalinti su Tavimi savo patirtimi, kaip surengti smagų gimtadienį namuose. Ką daryti, kad pavyktų pukiai ir ką aš dabar daryčiau kitaip.

Kai pradėjau galvoti apie savo trisdešimtą gimtadienį – pirma mintis buvo – išskristi kažkur su šeima, pabėgti nuo gimtadienio ir jokios šventės neruošti. Paskui grįžo sveikas protas – nuo gimtadienio, ypač su apvaliu nuliu gale pabėgti sunku. Todėl kam bėgti? Trisdešimtas mano gimtadienis buvo pats geriausias!

Kokio gimtadienio Tu nori?

Jei pasirinkai gimtadienį švęsti namuose turi apsispręsti koks jis bus. Mano planas buvo paversti gimtadienį smagiu pasibuvimu, be įmantrios aprangos, šukuosenų ir aukštakulnių (tiesa, šitų buvo). Kvietime prašiau draugių atsivežti ir vyrus ir vaikus, kad mano vyras ir vaikai turėtų ką veikti. Tai labai pasiteisino. Vaikų buvo daug, įvairaus amžiaus ir visi rado ką veikti. Kiek mačiau, vyrai taip pat neliūdėjo.

gimtadienio-sveciai1

Laikas

Mano gimtadienio šventė prasidėjo 12 valandą dienos. Gal tai ir netradicinis pasirinkimas, bet po gimtadienio iš draugių, o prieš gimtadienį iš kirpėjos, girdėjau, kad išsirinkau puikų laiką. Tokį laiko pasirinkimą lėmė tai, kad pirmiausia gimtadienis turėjo būti vėlyvi pusryčiai. Bet kai pradėjau galvoti apie tuos, kurie mėgsta pamiegoti ilgiau ir tuos, kurie atvažiuos iš kitų miestų, nusprendžiau nuo vėlyvų pusryčių idėjos persikelti į ankstyvus pietus.

Ankstyvas šventės laikas, ypač jei šventėje dalyvauja maži vaikai gerai ir dėl to, kad tokiu laiku vaikai yra kupini energijos, o tai lygu mažiau niurzgėjimo ir puikus laikas tėvams.

Maistas

Na neturiu aš patirties ruošiant šventes ir užkandžius… Čia taisyklė mažiau yra daugiau būtų labai pasiteisinusi. Mažiau mišrainių ir salotų – daugiau vieno kąsnio sumuštinukų. Bet nėra to blogo, kuris neišeitų. Salotas ir mišraines valgėm dar tris dienas.

Džiaugiuosi, kad turiu draugių, kurių viena žino, kad mėsos šašlykam reikia pirkti tiek, kad būtų 200 g žmogui. O kita ne tik žino, kad torto žmogui reikia 100 g, bet tą tortą dar ir iškepa.

gimtadienio maistas

Prašyk pagalbos

Tos pačios, viską žinančios draugės, man padėjo paruošti visą maistą. Todėl močiutei buvo lengvas šokas, kad man nereikės jokios pagalbos, o ji turi atvažiuoti tiesiai į šventę :) O man buvo didelė pagalba. Nes prie silkės aš net prisiliesti vengiu, o ir mišrainių pjaustymas, kai jį pasidalini yra labiau džiuginantis.

Šašlyko kepimą atidaviau į vyro rankas, man jo net verti ant iešmų nereikėjo – ačiū mano broliui. Ką dariau aš? Kopūstų salotas. Gaila, bet nėra nuotraukos, kur jubiliatė rankomis maišo didžiulį bliūdą kopūstų salotų. Tikrai be darbo nesėdėjau, bet ir aplink stalą nebėgiojau. Esu įsitikinus, kad šventė pirmiausia turi būti tam, kurio gimtadienis.

Gėrimai

Buvo daug obuolių sulčių. Neveltui aš šiemet š sulčių spaudyklos parsivežiau 100 litrų. Buvo Mimosa kokteilis (šampanas+apelsinų sultys), vyrams buvo alaus ir kažko stipresnio, bet tuo rūpinosi mano vyras. Be abejo, buvo kavos ir arbatos prie torto.

Tortas

Tavo gimtadieniui – tik pats skaniausias. Man visada pats skaniausias yra morenginis tortas. Todėl tokį ir užsisakiau. Morenginį tortą vaikystėje man kepdavo močiutė – visada puošdavo ežiuku, kurio spygliukai būdavo padaryti iš makaronų. Morenginis tortas buvo per mūsų vestuves. na ir žinoma šiam gimtadieniui buvo toks. Net burnoje tirpo.

gimtadienio-tortas

Dekoracijos

Koks gimtadienis be balionų? Ir be girliandų! Balionus ir jų kompozicijas man padarė draugės mama. Girliandas ant karnizo pagaminom su Sofija gimtadienio rytą. Renkantis dekoracijas labai padeda pasirinktos spalvos. Aš toli negalvojau ir išsirinkau man jau vieną kartą tikusį raudonos ir baltos derinį. Ir tortas tokių spalvų buvo ir dekoracijos. ir net lūpos per gimtadienį buvo raudonos.

gimtadienio-dekoracijos

Svečiai

Čia nukrypsiu truputį į šoną ir pasipasakosiu. Ilgą laiką sakiau, kad aš tokia moteris, kuri turi mažai draugių. Hm, ko tik neprisigalvoji žmogus… Aš taip galvojau ir pradėjusi sudarinėti svečių sarašą. Jį sudarinėdama laikiausi vienos taisyklės – savo gimtadienyje noriu matyti tuos, su kuriais šiame mano gyvenimo etape man gera būti, bendrauti ir džiaugtis. Ir kai pasakiau dalyvausiančių žmonių skaičių vyrui, jis suabejojo, ar mes tiek žmonių sutalpinsim savo namuose. Sutalpinom. Buvo labai smagu. O aš tikrai turiu draugių :)

Bet kokioje šventėje reikėtų vengti žmonių, kuriuos kvieti iš reikalo. Ir nuotaika tada geresnė ir prisiminimai smagesni.

gimtadienio-zvakes

Mažos smulkmenos

Gimtadieniui nuomavausi momentinį fotoaparatą. Tiesa, nuotraukų juo padarėme labai mažai, nes aš jį tiesiog pamiršau… Bet kitai šventei aš jo vėl norėčiau, tik šį kartą pasidėčiau matomoj vietoj ir naudočiau, naudočiau.

Drąsiai naudok visokius indus. Aš iš indaujos traukiau močiutės stiklines lėkšteles ir taureles. Naudojau tikrai daug ir kirtingų indų. Ir nuo to nei šventės nuotaika, nei valgis nenukentėjo.

indai-gimtadieniui

Ką daryčiau kitaip?

Tikrai sugalvočiau pramogų, užduočių ir žaidimų. Prisipažinsiu, aš nemėgstu visų tų privalomų šventinių žaidimų ir net per mūsų vestuves, mums sugalvotos užduotys man buvo kančia. Bet vakarėlių žaidimai, kuriuos žaisdami žmonės susipažįsta, mano gimtadienyje būtų labai tikę. Gimtadienių dar bus, todėl kitą kartą tikrai pasitaisysiu.


gimtadienio-nuotaika

Nuotraukoje aukščiau – aš klausau man skirtų Ilgiausių metų. Nerealus jausmas, ypač girdėti tarp visų balsų tėčio balsą ir tą akimirką prisiminti, kaip maža būdama per suaugusių šventes girdėdavau tėtį taip dainuojant kitiems.

Jei reikėtų vėl planuoti gimtadienį – vėl jis būtų namuose. Man buvo lengva pasiruošti, man buvo lengva susitvarkyti po šventės. Man buvo labai smagu sulaukti tiek daug smagių žmonių mūsų namuose. Galų gale, man labai gera būti trisdešimties. Nuostabus amžius – ir jauna, ir protinga, ir dar viskas prieš akis.

Ką renkiesi Tu – gimtadienį namuose, ar gimtadienį kavinėje. Ir gal žinai žaidimų vakarėliams? Gal jau pradėsiu ruoštis kitam gimtadieniui :)

Paskelbta$ sPažymėta$ s

$ s mintis

 1. Mums irgi patiko tavo gimtadienis Sigut, kažkaip nepaprastai paprastai Šiltai:)

 2. Perskaičiau apie gimtadienį namuose ir man iškart kilo tokia mintis, kad kai šventi jį namuose, įsileidi į juos pačius artimiausius, brangiausius žmones, iškart atmosfera namuose būna tokia lengva, neįpareigojanti, jauki, jauti namuose laimingą šurmulį. Ir patys geriausi gimtadieniai būna tada, kai pats į juos įdedi pastangų, bet tokių nuoširdžių, nudžiugint ne tik svečius, bet ir save.
  Pamenu, kaip organizavome su sese dvyne savo 25ąjį gimtadienį (todėl šventė buvo pavadinta 50mečiu), jį šventėme ne namuose, bet įdėjau labai daug pastangų, kad būtų jauku kaip namuose: priderinau staltieses, susivežiau daiktų iš namų, pagaminau sieną fotografijoms bei rankų darbo dovanėles atsiminimui, draugas pasisiūlė surengti protmūšį ir jį pravesti, kiti draugai surengė koncertą, kur dar šokiai iki ryto ir vuolia toks gimtadienis, kur šypsaisi iki kitų metų :) Ir tada supratau, kad tas vargas toks malonus, o rezultatas tris kart pranoksta lūkesčius.

 3. Jurgita, kaip smagu skaityti tokius įspūdžius ir prisiminimus. Aš labai gerai atsimenu visus savo apvalius gimtadienius – kai buvo 10, tėtis buvo komandiruotėje, bet gavau dovanų tokį „augintinį” iš kurio galvos auga žolė. Kai buvo 20 dariau punšą ir šventėm mano gimtadienį Pašilaičiuose, bute, kur tuo metu gyvenau, buvo daug žmonių. Ir trisdešimtmetis buvo įsimintinas :)
  Svarbiausia, kurti šventę sau, nedaryti nieko dėl svečių. Nes dėl svečių gali ir virtuvėje prasisukioti visą gimtadienį, kad tik jiems gerai būtų.

 4. O aš atsimenu savo gimtadienį dariau dėl kitų, nes man tai patiko. Galbūt čia galioja ta pati taisyklė, kaip ir su dovanomis – patinka gauti, bet ir malonumas jas ruošti be galo didelis.

  O gal man ir organizavimas prie širdies, visą ko rūpinimasis ir tas darbo procesas patinka, dėl to rengiu ne tik dėl savęs, bet ir dėl kitų :)

  Bet kokiu atveju sutinku – tik širdžiai mieli žmonės padarys šventę įsimintiną, tik sunku, jei tų žmonių bangos tarpusavyje nesustyguoja :)

 5. Tai ir yra svarbiausia, daryti, kad man patiktų. Aš planuodama gimtadienį pirmiausia galvojau „O kaip norėčiau aš”. Mano gimtadienyje visks ir prasideda nuo manęs. Todėl aš kviečiau tuos, su kuriais man smagu būti, ruošiau valgius, kurie man skanūs (išskyrus silkę), rinkausi spalvas, kurios man gražios. Ir dėl visų šitų dalykų aš buvau geros nuotaikos, mano šventė buvo linksma ir svečiams buvo gerai.

Komentarai nepriimami.