5 stilingi knygų lentynos organizavimo patarimai

Prikimšta knygų lentyna suteikia erdvei šilumos ir svetingumo – nesvarbu, ar tai būtų darbo kambarys, ar jauki svetainė. Vis dėlto puošni knygų lentyna neatsiranda šiaip sau: reikia rimtai pagalvoti ir kruopščiai organizuoti, kad ji būtų ir funkcionali, ir vizualiai įdomi. Surinkome keletą patarimų ir gudrybių, kurie užtikrins, kad jūsų knygų lentyna puikiai atrodytų ir tinkamai funkcionuotų, kad namų bibliotekai ar bet kuriai kitai erdvei suteiktų dekoratyvumo.

Pridėkite daiktų, kurie nėra nuotraukos ar knygos

Faktas, kad į lentynas reikia pridėti ne tik nuotraukų ar knygų. Taip kambarys tampa šiltas ir šviesus, pripildytas prisiminimų apie mėgstamus žmones ir keliones. Tačiau kaip tiksliai įkomponuoti įvairius daiktus į šią erdvę?

Jei nenorite, kad lentyna primintų viešbutį ar „Instagram“ nuotraukai pritaikytą objektą, nepirkite jokių naujų smulkmenų. Tiesiog perkelkite keletą daiktų, kuriuos jau turite namuose, pavyzdžiui, antikvarinį dubenį, pilną brangiausių polaroidinių nuotraukų, drožinėtą medinį drambliuką ar kelionių žurnalų kolekciją. 

Apimkite vaivorykštę

Vaivorykštinės knygų lentynos – kontroversiška tema knygų pasaulyje. Tačiau interjero dizaineriams jos turi prasmę. Knygų grupavimas pagal spalvas gali sukurti tvarkos pojūtį. Jei jums nereikia dažnai naudotis knygomis, vaivorykštė yra tinkamas, estetiškas formatas. Spalvomis išdėstytos lentynos nuramina vizualinę netvarką.

Kokia tvarka turėtų būti išdėstytas vaivorykštės spektras? Dauguma dizainerių vadovaujasi metodu, kad reikia eiti nuo tamsios prie šviesios, iš apačios į viršų. Juodos, tamsiai mėlynos ir anglies spalvos knygos turi būti apatinėje lentynoje, o baltos knygos – viršutinėje. Tarp jų – visas spalvų spektras. Net jei nesudarysite viso vaivorykštės spektro, rekomenduojama grupuoti knygas bent pagal atspalvius, kad papildytumėte kambario paletę.

Organizuokite knygas pagal žanrą ar temą

Sugrupuokite fantastinius leidinius, kelionių memuarus, XVIII a. literatūros romanus, kulinarines knygas ir pan. Suskirstę knygas pagal žanrus ir temas, lengvai rasite tinkamą skaitinį pagal dabartinę nuotaiką ir pomėgius. Tiksliai žinosite, kur ieškoti, kai reikės patenkinti Antrojo pasaulinio karo smalsumą arba norėsite paįvairinti šeštadienio vakarą romantiška istorija. Pavyzdžiui, savo knygų kolekciją būtina papildyti tekstais apie Lietuvos istoriją – juk tik pažindami praeitį galime suprasti dabartį. Knygų su dar negirdėtais faktais rasite Vaga.lt.

Nebandykite sutalpinti visų turimų knygų

Dažna klaida tvarkant knygų lentyną – bandymas sutalpinti į ją visą savo knygų kolekciją. Dėl to dažnai susidaro netvarkingas išdėstymas, dėl kurio neįmanoma sukurti tvarkingos lentynos išvaizdos.

Verčiau pradėkite nuo gero išvalymo seanso. Visiškai ištuštinkite lentynas ir gerai jas išvalykite. Turėtumėte pasilikti tik tas knygas, kurios jums teikia džiaugsmą – visa kita reikėtų padovanoti arba atiduoti.

Kai kurios viešosios bibliotekos priima dovanotas knygas, o leidiniai vaikams gali būti perduoti įvairioms ugdymo įstaigoms ir popamokinės priežiūros programoms. Knygas priima ir kai kurios labdaros organizacijos.

Jei vis dar negalite apsispręsti, rekomenduojame sukurti „galbūt“ krūvą. Jas laikinai, gal savaitei ar dviem, padėkite atokiau nuo kolekcijos, kad galėtumėte jas lengvai pamatyti. Per tą laiką neskubėdami nuspręsite, ar kurią nors iš jų perkelti į pagrindinę kolekciją, ar atiduoti.

Palaikykite švarą

Pripažinkime – bent jau kai kurios jūsų namuose skaitomos knygos tikrai turi nusidėvėjimo požymių. Galų gale ne visi leidiniai yra tokie švarūs ir nepriekaištingi, kaip atrodo stilizuotose fotosesijose.

Paprastas patarimas, kaip eksponuoti knygas, kurių gerosios dienos jau praeityje: nuimkite jų minkštus viršelius. Paprasčiausiai nuimkite originalius viršelius ir atiduokite juos perdirbti, kad po jais atsiskleistų kietieji viršeliai. Nuėmus knygų viršelius galima sukurti supaprastintą ir elegantišką išvaizdą. Be to, po knygos viršeliu dažniausiai slepiasi nuostabaus dizaino kietas viršelis, greičiausiai neutralaus atspalvio, todėl jūsų knygų lentyna atrodys kaip dekoras.

Paskelbta$ s