Pasidaryk Pati. Terasos šviestuvas iš virvių

Ar atsimeni mano pernykštį terasos šviestuvą iš medžiagos juostelių? Jei ne, tai gali jį detaliai aprašiau praėjusią vasarą. Per metus laiko girdėjau įvairių nuomonių, nuo „kaip tau kilo tokia puiki mintis” iki „man tai visiškai negražu, skudurai kažkokie”. Kiekvienam savo, man šviestuvas patiko.

Deja, vėjas, sniegas, lietus ir saulė padarė savo. Šiais metais šviestuvas neatrodė nei gražus, nei įdomus.

sviestuvas

 

Todėl truputį pagalvojau kokio šviestuvo noriu šiais metais ir kibau į darbą :) Pirmiausia nukarpiau ir išmečiau visas medžiagines juosteles. Va kokia krūva ant stalo gulėjo darbo pabaigoje

nieko-neliko

Tada imam į rankas žirkles ir kelių spalvų sintetinę virvę. Tokių virvių yra visose sodo-daržo parduotuvėse. Jos skirtos pomidorams parišti. Savo šviestuvui gali rinktis vienos ar kelių spalvų virves, nes jų yra viskiausių. Kaip matysi pabaigoje, aš šviestuvui panaudojau trijų spalvų virvę. Deja, balta virvė į kadrą nepateko.

terasos-sviestuvas

O tada prasideda smagumas. Virvę reikia susikarpyti maždaug 60 cm ilgio gabaliukais ir rišti prie šviestuvo pagrindo. Rišti rišti, o paskui pinti kasytes :) darbas ilgas, nuobodus, jei šviestuvo pagrindas dar ir pakabintas, kaip kad pas mane – rankų treniruotė garantuota.

virviu-sviestuvas-terasai

Ir viskas! Taip greitai (aš užtrukau du vakarus) galima pasigaminti naują terasos, balkono ar verandos puošmeną.

Šviestuvui gali naudoti ir natūralią virvę, taip pat ji gali būti storesnė, tada nereikės pinti kasyčių. O vietoj kasyčių, jei tik moki gali rišti makrame mazgus. Galimybės neribotos.

Šią vasarą ir vėl ant šviestuvo uždėsiu lauko lemputes, kad ilgais vasaros vakarais būtų jauku ir truputėlį šviesu.

terasos-sviestuvas-virve

Gražių vasaros vakarų! Sako, vasara bus ypač šilta. Pasimėgausim :)

Paskelbta$ sPažymėta$ s