Susipažink. Indrės idėjos – kūrybiškos dekoracijos kitokiems namams

Kiekvieną kartą džiaugiuosi pristatydama heroję, kurios pomėgis kurti daiktus sau virsta į veiklą ir kūrybą kitiems. Indrė yra FB puslapio Indrės Idėjos įkūrėja ir gražių dekoracijų namams kūrėja. Pokalbis apie džiaugsmo teikiančius dalykus ir svajones.

Papasakokite apie save.

Pats sunkiausias klausimas :) galiu apie daug ką kalbėti, pasakoti, neleisdama pašnekovui įsiterpti, tik ne apie save. Save priskirčiau prie racionalių žmonių, bet kartu su dideliu polėkiu kūrybai. Tik, deja, ne visada tam užtenka laiko. Tapau, domiuosi įvairiomis meno šimis, fotografuoju, neseniai atrasta sritis apželdinimas, namai man  – nuolatinis kūrybinis procesas, darbe irgi pasitelkiu kūrybą, nors dirbu, rodos, visai nekūrybingoje srityje. Jei leidžiu sau kūrybiškai pažvelgti į situaciją, o ne vadovautis vien logika, sprendimai pasiteisina ir nustebina, tik kartais tam pritrūksta drąsos.

Kaip kilo mintis pradėti kūrybinę veiklą?

Jau kuris laikas gamindavau dekoracijas  savo namų durų puošybai. Pačios pirmos, žinoma, buvo Kalėdinės dekoracijos, sau, artimiesiems, draugams. Vasarai pirmoji  –  hortenzijų dekoracija, nes man jos be galo gražios ir jomis labai žaviuosi. Laukdama jų žydejimo kieme, pasigaminau vainiką ant durų, kuris kiekvieną kart išeinant, pareinant pasitikdavo, primindavo apie šių gėlių žydėjimą.
Myliu rudenį, jo spalvas, todėl rudeninėms dekoracijoms prigalvodavau ypač daug, pavyzdžiui, su ežiuku ar voveryte. Šios dekoracija sulaukė dėmesio ir komentarų iš svečių, kaimynų tad nusprendžiau – laikas pabandyti pasidalinti :)

Dar viena paskata buvo prekybos centruose dominuojančios dekoracijos. Atvirai sakant, jos manes nežavi – nekokybiškos, be minties, be širdies. Taip pat esu prieš masinį vartojimą, rūpi aplinka, todėl stengiuos vadovautis posakiu geriau mažiau, bet kokybiškiau. Galvoju, tiems, kurie įsigijo pernai Kalėdines dekoracijas –  už simbolinį mokestį jas atnaujinti. Stengiuosi, kad mano kuriamos dekoracijos būtų iš kuo natūralesnių medžiagų, kokybiškos, ilgaamžės.

Kas jus įkvepia?

Labai daug kas. Esu atidi detalėms, pastebiu tai, į ką kiti žmonės dažniauisiai nekreipia dėmesio. Visa ką gavau iš nuostabių tėvų vaikystėje, pasakos, eileraščiai, gamtos pajautimas ir spalvos, kurių matau daug.

Mokausi džiaugtis gyvenimu čia ir dabar, švęsti gyvenimą galime kasdien. Pastebiu, koks spalvotas yra gyvenimas ir iš visos širdies linkiu, kad kuo daugiau žmonių stengtųsi nuspalvinti savo kasdienybę patys, detalėmis, kurios džiugina ir įkvepia.

 

Dar mane įkvepia šventės, Kalėdos nėra vienintelė šventė, kuriai smagu ruoštis, laukti. Mano vyro šeima labai patriotiška, visi suvažiuoja į Vilnių Vasario 16- ąją, dalyvauja vėliavos pakėlimo ceremonijoje, eina į Šv.mišias, paskui renkamės pabūti kartu. Name išsikeliame vėliavą, bet ir pačius namus galime, dekoruoti tautine simbolika, kuri sekančiai gali likti laukti kitos šventės- Kovo 11-osios. Be abejo ir vaikai laukia savo gimimo dienos, būna net pradeda skaičiuoti dienas, tad kviečiu jiems padėti ir kurti šventišką nuotaiką namuose iš anksto.

Pirkdama dovanas, gamindama dekoracijas stengiuosi, kad viskas būtų apgalvota, susiję su pomėgiais, spalvomis, svajonėmis ar tam tikrais palinkėjimais. Pavyzdžiui Kalėdų dekoracija su angeliuku sveikstančiai draugei, su briedžiu – medžiotojui, su auksine žuvele – žmogui, kuriam norisi palinkėti, kad pildytųsi norai, su drugeliais, kad niekada nenustotų svajoti, arba su pelėda – įkurtuvėms, kad namuose būtų priimami išmintingi sprendimai . Įvairių dalykų galima prigalvoti visomis progoms. Daug metų lankau dailės studiją Bambuko sodai, kur mokytoja E. Voverienė įkvepia, kviečia pastebėti gamtos grožį, detales: lapo formą, spalvas, faktūrą. Labai smagu, gaminat dekoracijas su gėlėmis gautas žinias panaudoti. Myliu gėles ir dažnai namuose pagal sezoniškumą pasimerkiu jų vazoje, ar įsigiju vazone, stebiu kaip keičiasi. Dabar taip džiaugiasi širdis, kai pavyksta sukurti dekoraciją (jei pavyksta rasti medžiagų) ir užfiksuoti dovanotus ar įsigytus žiedus dekoracijoje, atkartojant spalvas, lapų išsidėstymą ir palyginti savo kūrinį su gamtos sukurtu. Tikrai šypsausi gamindama tokią dekoraciją. Panašumas kartais būna neįtikėtinas, taip noriu kad kuo daugiau žmonių tai pastebėtų, nes grožis slypi detalėse.

Papasakokite apie savo dieną. Kokia ji? Kuriuo paros metu kurti lengviausia?

Dekoracijų kūrimas mano papildoma veikla, tad kuriu vakarais, rytais dažniausiai lieka laiko tik FB įrašui. Kokia dekoracija bus sugalvoju kartais tiesiog eidama į darbą. Tada ieškau medžiagų išpildyti minčiai, būdų sudėlioti dekoraciją. Galiu sau leisti kurti, kai esu gerai nusiteikus, pakylėta, ar noriu kažką papasakoti. Idėja gali atsirasti ir visiškai netikėtai, negaliu paaiškinti iš kur ateina mintys. Kartais tiesiog vartydama katalogą su medžiagų pavyzdžiais pradedu planuoti kas prie ko derės, kam bus skirta.

Kokiems namams skirti jūsų kūriniai?

Ir visokiems namams, ir visokioms progoms. Skiriu savo kūrinius tiems, kurie daug dėmesio skiria kokybei, detalėms ir tiems, kurie myli gyvenimą, kurie, švenčia, buria, kviečia, laukia. Kokie jūsų pačios namai? Mano namai jaukūs. Mėgstu įdomius, originalius sprendimus, bet kartu siekiu, kad būtų funkcionalu ir viskas derėtų. Su dekoro detalėmis esu spontaniška – pamatau gražų paveikslą, vazą žvakidę, dekoraciją ir jau derinu mintyse savo namuose, įsivaizduoju kaip merksiu gėles.. Man namuose nuotaiką kuria daiktai.

Kokių turite kūrybinių svajonių, planų?

Aš jų turiu daug, laikas parodys kam lemta įsigyvendinti. Atsiliepimai, kurių sulaukiu leidžia suprasti, kad kolkas nereikia sustoti,ne kartą skaitydama atsiliepimus susigraudinau. Ir dabar girdžiu palaikymą tęsti veiklą, daryti ką darau. Artimiausiu metu planuoju kurti medžiagines dekoracijas, kurios mums neįprastos, kitokios, ir gali būti iš skirtingų audinių, faktūrų, spalvų. Noriu sau pasigaminti žalią iš aksomo, kuri puoš mano svetainės stalą. Turiu minčių ir organizuoti susibūrimus, padėti susikurti sau dekoraciją. Svajoju, kad žmonės, dažniau džiaugtųsi, pastebėtų kiek gražių dalykų yra aplink. Gyvenimas gražus, ir kad toks būtų kartais reikia visai nedaug: kad ir dekoracijos su tobuluoju ponu bijūnu, į kurį pažiūrėjus prisimintum kvapą spalvas, emocijas ir užlietų ta vasariška šiluma ir šviesa.

Paskelbta$ sPažymėta$ s