Pakuojame dovanas. Naudojame tai ką turime namuose

Šiandien kviečiu susipažinti su Donata Raugala, kuri nuo šiol, dar nenusprendėme kokiu dažnumu, TenKurNamai dalinsis namų interjero dekoro, daiktų prikėlimo antram gyvenimui ir saikingo vartojimo namuose idėjomis. Nauja TenKurNamai komandos narė Donata šiandien – apie dovanų pakavimą namuose, naudojant tik tai, kas namuose yra. Šią temą su Donatą suplanavome prieš geras dvi savaites ir kaip dažnai būna – idėjos sklando ore. Perskaičius Donatos tekstą, kviečiu perskaityti Salierai rankinėje įrašą apie Švarių Kalėdų iššūkį – ten įdomūs faktai apie tai kiek popieriaus dovanoms vynioti sunaudojama per kiekvienas Kalėdas ir kita įdomi informacija. Dabar man plepėti gana, perduodu žodį Donatai. Linkėjimai, Sigita :)


Susitikusios su Sigita greitai atradome bendrų temų. Viena jų – gyvenimo būdas paremtas saikingu vartojimu. Man tai neišsemiama tema, apie kurią norisi kalbėti, rašyti, diskutuoti, dalintis, ypač interjero kūrimo, dekoravimo klausimais ir juolab tokiu metu – pasiruošimo Kalėdoms. Pasaulis sąmoningai jau penkioliktus metus švenčia Nepirk Nieko dieną ( 11.24), o mes į savo namus įsileiskime Pakuojame dovanas patys idėją ir paverskime šį procesą šeimos švente.

Tai kaipgi supakuoti įdomiausias knygas, skaniausius saldainius, kvapniuosius muilus, žaislus savo mylimiems žmonėms pasinaudojant tik tomis priemonėmis, kurių galime rasti namuose?

Vieną geriausių idėjų nusižiūrėjau iš savo vyro, kuris prieš dvejus metus man rankų darbo veltinius batus suvyniojo į tapetų likučius. Koks grožis, kokie raštai – o tereikėjo peržiūrėti spintų antresoles, paieškoti žirklių bei lipnios juostelės. Tad viena iš idėjų, kurią siūlau – dovanų pakavimui naudoti senus tapetus, jų likučius, nebijoti derinti netgi skirtingų spalvų, tekstūrų.

dovanu-pakavimas-kaledos

Patarimas – geriausia, kad tapetai būtų popieriniai, tada užteks tik žirklių ir lipnios juostelės (tokiu tapetu įpakuota marga dovana). Pakuodama dovaną žaliais flyzelino pagrindo tapetais sunkiai verčiausi tik su lipnia juostele, teko ieškoti ir dvipusės, rezultatas neatrodė itin patrauklus, todėl ieškojau panaudotos gėlių pakavimo plėvelės, kuri išgelbėjo situaciją.

dovanu-pakavimas-kaledoms

Kad dovana atrodytų dar asmeniškiau, siūlau naudoti papuošimus – kankorėžius, giles, samanas, karpinius, spalvoto popieriaus pabarstukus. Taip, jei keletą dovanų vyniosi vienodu tapetu, nepasimesi, kuri dovana kam, tiesiog papuošdama paviršius skirtingai. Aš naudojau pajūry vasarą rinktas medžio lazdeles, džiovintą pušies žievę, kerpės gabalėlius.

kaledos-dovanos

Ko dar visada rasime namuose – popieriaus. O taip, nuostabi ir daugiausiai vietos fantazijai paliekanti priemonė, puikiai lankstoma, lengvai klijuojama. Popierius tiesiog puikiai gula ant knygų, perrišame turima atlasine, popierine ar tiesiog ir medžiagos atraižos iškirpta juostele, ir turime skoningai supakuotą dovaną. Cinamono lazdelė, džiovintas apelsinas ar palinkėjimo kortelė visada dar labiau pagyvins įpakavimą. O jei tokią dovaną teiksi seneliams, duok jų anūkams prieš tai popierių apipiešti – labai asmeniška, sentimentalu.

dovanu-pakavimas

Į dovanų pakavimą namuose įsijungė ir mano dukrelės, bandėme kepimo popierių, foliją, lino atraižas. Iš draugų esu girdėjusi, kad kepimo rankoves naudoja kaip puikiausius maišelius dovanų pakavimui, į juos įdeda floristinio šieno, juo ir perriša dovaną. Būk drąsi, kūrybinga, spontaniška. Išversk spintas – rasi nenešiojamų skarelių, į jas drąsiai vyniok dovanas. Gal turi natų sąsiuvinius, kurių nebegaila? Man labai gražu, bet sentimentai neleidžia išmoktų etiudų klijuoti, karpyti :)

Taip pat rink stiklainius valgomoms, birioms dovanoms, kaip riešutai, džiovinti vaisiai, namų darbo pusryčių mišiniai – vėliau, dekoravusi dangtelį, ar apklijavusi savo darytais užrašais, nudžiuginsi artimuosius.
Jei dovanėles jau turi, supakuok jas jau dabar ir turėsi išskirtinę savo namų dekoro detalę.
Prasmingo laiko! Donata


Kaip dovanas pakuoji Tu? Ar svarbu, kad jos būtų supakuotos apgalvojant kiekvieną detalę, ar užtenka sudėti į dovanų maišelius? Labai laukiame nuomonių ir idėjų komentaruose.

 

Paskelbta$ sPažymėta$ s

$ s mintis

  1. Man svarbi pakuotė. Nors visada paprasčiau įdėti į maišelį. Stengiuos pakuoti į popierių, perrišu juostele. Kai pakuoju dovanas, jaučiuos pakiliai, šventiškai

  2. Patiko patarimai.Ypač senų tapetų panaudojimas.Sėkmės…

Komentarai nepriimami.