3 dovanos vaikams: pažaisti, apsirengti, paskaityti

Stebuklingas Gruodis nuo pat mėnesio pradžios pagavo mane į dovanų , Kalėdinių idėjų ir visokių įdomybių ritmą. Ką tik baigėsi nuostabioji Kokono mugė ir aš džiaugiuosi grįžusi prie TenKurNamai  reikalų. Pakalbėkim šiandien apie dovanas. Net ir labai norėdama vartoti mažiau, pirkti mažiau, neatsispiriu norui per Kalėdas pradžiuginti savo vaikus. Juk ypač jiems Kalėdų senelis, eglutė, šventė ir dovanos yra labai svarbu.

taksas

Kaip dviejų vaikų mama, mūsų šeimos Kalėdų dovanų istorijoje turėjau įvarių patyrimų. Nuolaidų žaislams medžioklė didžiuosiuose prekybos centruose, kai pirkau žaislus ne tik savo vaikams, bet dar ir draugių vaikams, o ir darželio Kalėdų seneliui pagalbos ranką ištiesiau. Buvo metai, kai dovanas Kalėdoms turėjau jau spalį, dar kitais metais dovanas siunčiausi iš užsienio. Nežinau kaip pavadinti savo tokį elgesį, man tikrai smagu džiuginti savo vaikus. Bet bėgant metams, keičiasi supratimas, kas yra labai svarbu, o kas mažiau svarbu. Ir dovanos svarbumo skalėje atsiduria vis žemesnėje pozicijoje. Nuo ko tai prasidėjo?

medine-bezdzionele-2016-tu-metu-simbolis-6-1

Viskas apsivertė pernai, kai netikėtai viename tinklaraštyje perskaičiau mintį apie tai, kad vaikams užtenka dovanoti daugiausia tris dovanas, ten buvo parašyta taip: what to play, what to read, what to wear. Išversti galima būtų maždaug taip: vienas žaislas, viena knyga ir vienas rūbas. Tiesiog trijų dovanų taisyklė.

vardine-delione-susikurk-pats-8-1

Pernai dovanos dar ne visai atitiko šią taisyklę, bet šiemet labai sąžiningai bus po 3 dalykus. Nesu tikra tik dėl rūbų… Kai aš buvau maža, dovanų gautas naujas megztinis, ar pirštinės buvo labai puiki dovana. Tik todėl, kad parduotuvėse nebuvo tiek visko kaip dabar. Jei tik šeimoje vaikai nieko nestokoja, užtenka ir batų, ir megztinių tokia dovana galėtų būti nebent kažkas su mėgstamu herojumi, ko šiaip parduotuvėje nepirktum, bet žinai, kad Tavo vaikas labai apsidžiaugs.

berniukui1

Knygos visomis progomis ir visais atvejais man yra geriausios dovanos, prie to pratiname ir savo vaikus. Knygas mes dovanojame bet kokia proga, o jei kas klausia ką dovanoti vaikams, visada sakau – knygą. Be abejo, kas iš tų knygų, jei jų neskaitai :) tai mes ne tik jų turim, bet ir skaitom.

supamasis-arkliukas-raudoni-taskeliai-1

Ir aišku žaislai… Neseniai Instagrame mačiau vaikų kambario, pilno žaislų nuotrauką su mamos komentaru: aš tikriausiai supakuosiu kažką iš jau turimų žaislų, jie turi žaislų tiek, kad net nepastebės, kad gavo savo seną žaislą. Nuomonių po nuotrauka buvo įvairių, viena mama prisipažino taip dariusi, o jos dukra net nepastebėjo, nes jai buvo įdomiau žaisti su pakuote, o ne žaislu, kuris buvo viduje. Su mano vaikais taip neišdegtų, nes jie, ypač Julius, žino visiškai visus savo žaislus, atsimena kada, iš ko ir kur kokią mašinėlę gavo. Net jei gavimo momentu jam buvo 3 metai. Todėl mūsų šeimos pasirinkimas – vienas, kokybiškas ir tikrai vaiko laukimas žaislas.

medinis-vezimelis-30-1

Šį įrašą iliustruoja puikios vaikiškų žaislų ir daiktų parduotuvės Medinis Arkliukas nuotraukos. Mes turime Medinį rožinį arkliuką ir žalią medinę mašinytę, kuriuos vaikams pirkau dovanų, pačioje parduotuvės veiklos pradžioje. Ir tie žaislai – kaip nauji (neskaitant kelių Bruknės dantų žymių ant mašinėlės). Man labai patinka, saugūs, iš natūralių medžiagų pagaminti žaislai. Tada nebaisu, kad mažesnis vaikas nuspręs žaisliuko paragauti, arba netyčia užlipus žaislas suluš.

kalediniu-mediniu-zaisliuku-rinkinys-2016-1

Kokono mugėje vykusioje loterijoje Julius laimėjo Medinio Arkliuko dekoraciją eglutei – laimingas iki mėnulio ir atgal. Ir aš laiminga, mediniai eglutės papuošimai mano vieni mylimiausių.

Jei Tau, kaip ir man natūralios medžiagos ir kokybiški daiktai prie širdies, Medinį arkliuką gali rasti:

Parduotuvė internete, Facebook, Instagram

Linkiu prasmingų ir reikalingų dovanų. Laimė ne tame ką turi, o tame ką patiri. Gražaus laukimo.

 

Paskelbta$ sPažymėta$ s

Viena mintis

  1. Ačiū, Sigita. Geri patarimai ir įkvepiantis tavo požiūris į dovanas. O mediniai žaislai nuotraukose – super! :)

Komentarai nepriimami.