Ko reikia, kad vasara lauke būtų be rūpesčių?

Aš labai laukiu to laiko, kai rytai taps toki šilti, kad galėsiu tik su chalatu išeiti į terasą ir gerti rytinę kavą. Mūsų terasa – šiaurinėje namo pusėje. Saulė į ją šviečia tik ryte ir vakare, o visą dieną, ypač vasaros karščių metu būna maloniai šilta.

Taigi, pavadinime sakydama lauke, kalbu apie tas patalpas, kuriose vasarą leidžiame laiką – terasą, balkoną, pavėsinę. O gal tik didelį skėtį, po kuriuo stovi lauko baldai.

Bet kurią, lauke dažnai naudojamą vietą, norisi paversti jaukia, patogia ir gražia. Man, pavyzdžiui, labai svarbu, kad batai nesimėtytų po visą terasos perimetrą. Todėl kiekvienais metais ieškau sprendimo, kur ir kaip čia juos sudėti. Kad nebūtų kaip čia:

pries

Pradėdama pertvarką ar tobulinimą, nepamiršk, kad reikalingi daiktai priklauso nuo to, ką Tu mėgsti terasoje, pavėsinėje ar balkone veikti. Mes terasoje dažniausiai valgom ir sėdime vakarais. O jei nuostabus oras, karšta, saulė šviečia, kartais terasoje praleidžiame visą dieną.

Ko reikia patogumui?

Baldų – nesvarbu kokius pasirinksi, jei Tau patogu, net medinis suolas gali būti puikus lauko baldas.

po

Pagalvėlių ir pledų, kilimo. Pirmosios dėl minkštumo, pledai – šilumai.  O kilimai kilimėliai – švarai ir kojų šilumai.Taip jau yra mūsų namuose, kad į terasą iškeliauja namuose jau atitarnavusios, bet dar puikiai atrodančios pagalvės ir pledai. Kai šie daiktai nėra nauji, ne taip gaila, jei sušlaps stipriam lietui lyjant, ar katinas savo nešvariomis kojomis išteps. O šildo jie taip pat gerai kaip ir nauji.

pagalv

Vietos daiktams susidėti. Nesvarbu ar tai batai, o gal gėlės, kurioms reikia lentynų, daiktadėžės, pinti krepšiai, lentynos ar papildomi paaukštinti paviršiai visada reikalingi.

krepsys

Ko reikia grožiui?

Gėlių ir daržovių. Jei tik yra galimybė ir noras – kuo daugiau tuo geriau. Turiu draugę, kurios kiemas ir namas kiekvieną vasarą skęsta gėlėse. Labai daug iš jos išmokau, dabar jau ir pas mane visur yra gėlių. O ar pastebėjai, šiais metais net didieji prekybos centrai parduoda pomidorus vazonuose. Gal laikas pabandyti ir užsiauginti savo daržovių?

detales

Šviesos. Žvakių jaukumui vakare. Arba kito šviestuvo, kad nesėdėtum vakare visai tamsoje (kaip mes pastaruosius kelis metus). Šiais metais planuoju pasidaryti tokį šviestuvą. Vyras pažadėjo pakabinti jį virš stalo.

sviesa
Nuotrauka iš The Project Table

Dar yra laiko iki vasaros, todėl tikiuosi spėti pasikabinti užuolaidas, pasodinti gėles ir dar kažką gražaus ir įdomaus sugalvoti. Tikrai spėsi ir Tu.

Be ko negali gyventi vasarą lauke? Pasidalink komentaruose!

Patiko? Nepraleisk naujų, įdomių ir naudingų dalykų. Užsisakyk naujienas.


 

Paskelbta$ sPažymėta$ s