Tavo vasara su Hygge

Paradoksalu, tačiau vasara yra lėčiausias metų laikas, kuris prabėga visada gerokai per greitai, todėl norisi konservuoti ne tik daržo gėrybes, bet ir akimirkas. Šiuo metu gyvenimo tempas gerokai sulėtėja, taip sukurdamas daugybę progų įsileisti  Hygge į savo gyvenimus. Apie tai, kas yra Hygge paskaityti galite čia. Aš visada labai noriu išjausti vasarą, kad ateinantys šaltieji mėnesiai nebūtų tokie sunkūs, o tą padaryti visada padeda geras planas, todėl šįkart noriu pasidalinti savo idėjomis vasarai – vasaros Hygge planu.

Namuose

Vasarą praleidžiame gerokai mažiau laiko namuose, tačiau nuo jų visiškai pabėgti gali tik nedaugelis. Kelios gudrybės padės susikurti vasarišką jaukumą ir leis pajusti visą sezono grožį, net neišėjus pro duris.

Atviri langai – pirmas dalykas, kurį siūlau padaryti, tai atverti langus ir leisti vėjui bei gaiviam orui sklęsti jūsų namuose. 

Gyvos gėlės namuose – skintos gėlės vazose visada sukuria jaukumą, tačiau vasara nuostabi tuo, kad nebūtina eiti į prabangias gėlių parduotuves ar laukti kol kas nors jų padovanos. Šis metų laikas yra vienintelis, kuomet mano namuose žydinčių gėlių būna taip dažnai. Neatsilaikau prieš senučių parduodamas darželių gėles, ar močiutės sodo puokštes. O paleidus savo mažąsias laumes į pievas visada gaunu mažų meilės ir jaukumo kupinų puokštelių. Bet jeigu jums gyvos gėlės ne prie širdies, vasarišką jaukumą galite susikurti ant palangės augindami prieskonines žoleles – jos ne tik gražiai atrodo, skaniai kvepia, bet ir puikiai pasitarnauja sukantis virtuvėje.

vasaros gėlės

Balkonas – nors balkoną turiu daugybę metų, tačiau jį jaukintis pradėjau tik pernai. Medinės grindys, suoliukas bei gėlės nori nenori kviečia jame praleisti daugiau laiko. Apie tai, kaip įsirengti jaukų balkoną galite paskaityti čia. Žinoma, neužtenka tik įrengti balkono – jame reikia ir įsikurti, kad pajusti visą malonumą. Rytinės kavos gėrimas, improvizuotas piknikas su vaikais, knygos skaitymas ar vasariškos liūties stebėjimas su vyno taure ir šiltu pledu – tai tik keli išbandyti ir tikrai pasiteisinę balkono teikiami malonumai.

Nuodėmingas maistas Hygge neatsiejama nuo skanaus ir ne tik kūną, bet ir širdį, šildančio maisto. Žinoma, vasara retai kada norisi sunkių troškinių ar sriubų. Mano vasaros Hygge maisto pasirinkimas – neabejotinai – ledai. Dar pavasarį pirma porcija ledų suvalgyta lauke smegenyse sužadina visus praėjusių vasarų prisiminimus ir nuteikia naujų kūrimui. Tačiau nepaisant mano meilės ledams, yra kai kas geriau – senamadiškas ledų kokteilis! Tereikia suplakti vanilinius ledus su obuolių sultimis, čiupti šiaudelius (neteiskite, gamtos mylėtojai, aš vis dar traukiu iš rezervų, bet jūs naudokite daugkartinius) ir šliurpti visas putas nuo stiklinės sienelių. Turiu laimę, tuo mėgautis su savo vaikais ir tais momentais net fiziškai jaučiu praeities ir ateities susijungimą. Kitas vasaros hitas – želė tortas su braškėmis.

Naujas hobis – galbūt vasara puikus metas naujam hobiui? Man atradimu tapo akvarelė. Pasirodo, net ir tokie nemokantys piešti kaip aš, akvarele gali sukurti visai neprastų šedevrų. Internetas pilnas mokomosios medžiagos (mane itin sužavėjo Shayda Campbell pamokos, kurias rasite YouTube platformoje), o gamta šiuo metu pilna įkvėpimų. 

tapyba, hobis vasarai

Lauke

Namai namais, tačiau vasarą reikia leisti lauke – o ten jau galimybės beribės. Žinoma, į vieną vasarą viską sutalpinti sunku, tačiau pabandyti juk niekas nedraudžia.

Piknikas – nuo vaikystės filnuose matyti piknikai siejasi su jaukumu, atsipalaidavimu ir mėgavimusi gyvenimu. Nesu piknikų ekspertė ir gyvenime organizavau tik vieną, tačiau šią vasarą esu pasiryžusi tai pakartoti. Juk niekas nesakė, kad tai turi būti kažkas labai didelio – juk pakanka tik pledo, mėgstamų gėrimų, užkandžių ir geros kompanijos.

Vainikų pynimas – Tikriausiai rastume nedaug mergaičių, kurios vaikystėje bent kartą nėra pynusios gėlių vainiko. Šį vasaros užsiėmimą iš naujo atradau prieš keletą metų ir nuo tada kasmet bent kartą per sezoną jį prisimenu. Tas laikas renkant augalus ir rišant juos į vieną kūrinį veikia kaip meditacija ir tikrai leidžia pajusti vasarą visame jos gražume. Na ir žinoma, tai puikus pretekstas vasariškai asmenukei, kuri savo prisiminimais šildys vėlyvą rudenį.

vasaros vainikas

Turgus – nesu didelė turgaus mylėtoja, tačiau vasarą jis turi savo magijos. Stalai lūžtantys nuo uogų ir vaisių, močiutės parduodančios savo rankomis rinktas mėlynes ar žemuoges, ir tie nuostabaus grožio Lietuvoje užauginti brokoliai – tikrai priverčia dažniau prasukti pro vietinį turgų. 

Vanduo – vasara be vandens  – ne vasara. Diena praleista prie ežero, savaitgalis prie jūros, popietė prie upės, ar prabėgomis į miesto fontaną įmerkta ranka man visiškai neatsiejama nuo šiltojo sezono. Vanduo ramina, atpalaiduoja ir gaivina, todėl tikrai verta paieškoti artimiausio vandens telkinio, o ten jau ir pikniką galima surengti.

Pasivaikščiojimai  – kažkada Instagram platybėse už akių užkliuvo grotažymė #walkyourselfhappy. Man tai tapo savotiška mantra. Ėjimas gydo sielą, o vasara tam puikus metas. Pasirinkimų begalės – parkai, miškai, miesto gatvės. Kiekvienas maršrutas turi savo žavesio. Vaikštant miško takais galima pakeliui rinkti mėlynes, ar ant smilgos verti žemuoges, o vakarinis pasivaikščiojimas šurmulio kupinose miesto gatvėse bent jau man suteikia bendrystės jausmą. 

Visko išvardinti, kiek varasoje gali tilpti tikrai neįmanoma, tačiau tikrai verta stengtis ją išnaudoti. Krentančios žvaigždės, spragsintis laužas, šilti pokalbiai ar šokiai iki ryto – kiekvienas galime rasti savo būdų išjausti akimirką ir susikurti šildančių prisiminimų, kurie džiugins šaltojo sezono vakarams, kurie bus jaukūs jau kitaip.


Monika Šileikaitė yra moteris, besistengianti prisijaukinti jaukų gyvenimą namuose ir šalia jų.

Paskelbta$ sPažymėta$ s