Knygų mugė 2016. Ką įsigijau ir kaip buvau talismanu

„Aš niekada nebuvau Knygų mugėje” – pamačiau tokį įrašą šįryt FB sienoje ir visai nenustebau. O ko ten? Į tą žmonių grūstį, kur kartais negali praeiti. Ko ten, kur knygos, kaip turguje, nešamos maišais? Ko ten, kai knygą gali nusipirkti knygyne prie namų? Visiškai neverta gaišti laiko Knygų mugei, nes mašinos kur pastatyti prie Litexpo nerasi, jei neturi internetu pirkto bilieto, tai ir eilėj prie kasų užtruksi labai daug laiko. O ten, prie tų kasų – stogelis kiauras ir vakar per lietų, kol laukiau savo grąžos, man sušlapo plaukai, nes laša tiesiai ant žmogaus, perkančio bilietą ir besiveržiančio į Knygų šventę. Tikrai, net neįėjus į mugės teritorija, jau viskas blogai.

O aš pro Litexpo vartus į Knygų mugę ėjau (tuoj suskaičiuosiu)… dvyliktą kartą! Ir žinau, kad jei tik būsiu Lietuvoje, eisiu ten kasmet. Iš Knygų mugės parsinešu ne tik knygas, visada grįžtu su įspūdžiai ir kuo geriausia nuotaika.

Mano pirmoji patirtis Knygų mugėje buvo kaip savanorės. Ir tas magiškas keturias dienas atsimenu kaip didžiulį džiaugsmą. Žmonių – labai daug, nuovargis vakare buvo toks, kad norėdavosi tik į lovą ir daugiau nieko. Bet ryte norėdavosi vėl eiti ir būti tame šurmulyje.

Šiais metais netikėtai pati sau, turėjau progą minimaliai pakartoti dvylikos metų senumo patirtį. Nuvažiavusi kaip visada ketvirtadienio rytą į Knygų mugę, pirmiausia patraukia prie Sezoninė virtuvė stendo. Pasveikinau Renatą su naujos knygos Gero maisto dienoraštis. Pavasaris pasirodymu ir… pasilikau.

knygu-muge2016-a

 

Buvo labai gera kalbėtis, dalintis patirtimi su Renata, Toma iš NomNom ir knygos Kepiniai be glitimo autore Inga. Buvo labai gera pabūti truputį Knygų mugės dalyve, kaip Renata sakė, buvau stendo talismanas :)) ir man labai patiko. (Nuotrauka žemiau – Tomos iš Nomnom.lt)

knygu-muge2016-c

O Renatos pavasarinė knyga puiki! Jau savaitgalį ieškosiu pirmųjų pavasarinių augalų savo darže ir gaminsiu. Labai vilioja vištienos blauzdelės su topinambais, o jų kaip tik auga už mano šiltnamio ;))


 

Be abejo, neišėjau iš mugės be pirkinių. Važiavau gerai žinodama kokių knygų ieškosiu. Todėl, net pačiai keista, įsigijau tik dvi knygas. Tiksliau – vieną knygą nupirkau vaikams. Gražuolę Animalium. Susižavėjau jos iliustracijomis ir be abejo informacija, kuri pateikiama. Knygą išleido leidyklą Debesų Ganyklos.

knygu-muge2016-b

Labai labai norėjau ir ieškojau, ir radau Justino Žilinsko knygą vaikams ir paaugliams Mano Vilnius mano. Atrodytų, kad knygą taip pat pirkau vaikams, bet jie galės skaityti ją vėliau. Pirkau knygą sau, nes sužavėjo neseniai perksiatyta to paties autoriaus knyga KGB vaikai. Labai mėgstu istoriją, truputį detektyvo ir kai knyga skaitant taip įtraukia, kad negali nieko kito daryti. Labai rekomenduoju. Knygą apie Vilnių jau pradėjau skaityti vakar vakare, tai šįryt pakeliui į mokyklą jau pasakojau vaikams apie Vilniaus Žemutinę pilį ir tai, kad Katedros varpinė pastatyta ant vieno iš šios pilies bokštų.

knygu-muge2016

 

Ir viskas! Tiek pirkinių :)) Žinau, kad knygų krepšelį papildysiu šeštadienį, kai į Knygų mugę keliausim kartu su vaikais. Jie taip pat suplanavo savo pirkinius.

Ką Tu galvoji apie Knygų mugę? Ar labiau – ne, niekada, kam ten grūstis, ar vis dėl to tai šventė?

 

Paskelbta$ sPažymėta$ s