Kalėdų eglutė ir maži vaikai

Artėjant Kalėdoms, o ypač laikui puošti namus ir eglutę, mano akiratyje vis atsirasdavo svarstymai, ką daryti, kai namuose yra metukų ir truputį daugiau vaikų. Kaip apsaugoti eglutę nuo mažiukų kuriems viskas įdomu? Ir kaip apsaugoti vaikus, kad neužsiverstų eglutės su visais žaisliukais, sau ant galvos.

Mano vaikų auginimo patirtis sako, kad vaikams visuomet įdomiau tai, kas nepasiekiama, draudžiama ir negalima. Todėl norint per Kalėdas turėti ir eglutę ir ramiai į ją reaguojančius mažus vaikus, reikia ne drausti, o atvirkščiai – leisti. Mažiukams viskas įdomu, bet labai greitai jie prie naujų dalykų pripranta, todėl receptas paprastas – leisti eglutę tyrinėti.

Jei baisu, kad eglutė gali nukristi, arba sudužti ir užgauti, ant jos kabantys žaisliukai – puoškite eglutę nedūžtančiais papuošimais – mediniais, popieriniais. O gal šiais metais užteks tik lempučių? Kita, man patikusi idėja, kurią pamačiau IKEA parduotuvėje – puošti eglutę vaikų žaislais arba medžiaginiais žaisliukais eglutei.

Mano Instagram bičiulės, pas kurias pirmas pamačiau svarstymus apie eglutę ir vaikus, šiuo metu džiaugiasi ir eglutėmis ir tuo, kad mažiukai vaikai prie eglučių nelenda. 

Pavyzdžiui Neringa pasakojo, kad niekada neturėjo natūraliais papuošimais puoštos eglutės, bet mažajam sparčiai augant ir verčiant namus, teko pagalvoti, kaip papuošti ir išsiversti be dūžti galinčių blizgučių. Rezultatais patenkinti ir tėvai, ir vaikai.

O štai Gintarė stipriai abejojo, dėl eglutės namuose, nes manė, kad vienų metų Jurgis ją nuvers su visom lemputėm ir žaisliukais. Dabar, kai eglutė puošia ir Gintarės šeimos namus, ji sako „Jurgis į eglutę puikiai reaguoja. Du kartus prilietė, truputį įsidūrė, tada suprato, kad nėra ko to duriančio daikto liesti. Labai džiaugiamės, kad nepabijojom ir nusipirkom.”

Mūsų namuose patirtis tokia – pernai mažoji beveik užsivertė eglutę ant savęs. Laiku sugavome. Šiais metais ant apatinių eglutės šakų pakabinome jai tinkamus žaisliukus, tai kartais vyksta dekoravimas pagal jos skonį, bet ypatingo dėmesio eglutei nėra.

Didieji vaikai, kai buvo maži taip pat sau pasiekiamą eglės dalį puošdavo pagal save, bet niekada jokių nuostolių dėl to, kad eglutė yra pasiekiama vaikams, mes nepatyrėme. O kokia Jūsų vaikų ir kalėdinių eglučių patirtis?

Paskelbta$ sPažymėta$ s