Kaip papuošti lentyną Kalėdoms?

Prieš kelias dienas kalbėjausi su bičiule apie namų puošimo tradicijas. Ji man pasakojo, kad pasipuoš eglę kelios dienos iki Kalėdų, o dabar jiems užteks Advento vainiko. Aš darau kitaip. Tuoj papasakosiu kaip.

Pirmą gruodžio savaitgalį mes puošiame eglę, kasmet vis kitaip, bet būtinai gausiai, nes man labai patinka, kai ant eglės daug papuošimų. Kiekvienais metais renkuosi dvi vyraujančias spalvas ir jomis puošiu eglę. Ne, aš neperku vis naujų ir naujų eglutės žaisliukų (nors norėčiau!).Tiesiog turiu keturių spalvų eglutės papuošimus ir vis keičiu juos derindama tai vienas tai kitas spalvas. Labai mėgstu kiekvienais metais kolekciją papildyti įdomesniais, kitokių formų papuošimais.

kaledu-lentyna

Eglutė jau yra. Šią savaitę pagaliau pakeičiau lentynos rudeninį, hipišką vaizdą į žieminį-Kalėdinį. Jei nori panašaus savo lentynų vaizdo štai ką reikia daryti:

Pasirink 2-3 vyraujančias spalvas. Aš pasirinkau žalią, baltą ir raudoną, tikrą Kalėdų klasiką. Žalia spalva pati įsiprašė į kompaniją kai IKEA parduotuvėje nusipirkau nuostabaus dovanų vyniojimo popieriaus su lapėmis. Jokia paslaptis, kad aš labai mėgstu geometrines formas, o šitos lapės tiesiog svajonė :) Popierių panaudojau ir padariau iš jo laikiną paveikslėlį. Tiesiog gabalą kartono aplenkiau popieriumi, kitą pusę užfiksavau lipnia juostele.

greitas-paveiksliukas

 Naudok blizgančias detales. Mano blizgučiai – auksinės eglutės. Jos labai tiko ir lentynos dekorui davė „apimties” ir žinoma, šventiško blizgesio.

lentyna-arti

Naudok įvairias smulkmenas. Kalėdos taip pat ir susitikimų, bei prisiminimų laikas. Naudok suvenyrus iš kelionių, senovinius eglutės žaisliukus. Net vaikų žaislus :) Viskas, kas Tau atordo šventiška ir gražu – tinka!

 

smulkmenos-kaledoms

 

Sluoksniai svarbu. Kaip jau rašiau anksčiau, gražiau atrodo daiktai sustatyti vieni už kitų, nei išrikiuoti į vieną eilę. Todėl dėk daiktus vienus už kitų, naudok aukštesnius ir žemesnius objektus, kad sukurtum lentynoje „judesį”, o žmogaus akys tiesiog keliautų” per visą lentyną ir kompoziciją.

lentyna

 Mėgaukis!

Man labai patinka prieškalėdinis laikotarpis, nors atrodo, kad dienos veja viena kitą, tos akimirkos, kai puošiu namus, kai ogalvoju, o kaip čia padaryti šiemet yra pačios smagiausios. Namus puošiu beveik visą Gruodį, pridėdama tai vienoje tai kitoje vietoje po Kalėdinę detalę. Kaip Namus puoši Tu? Ką papuošti Tau svarbiausia?

Paskelbta$ sPažymėta$ s