Geriausia Kalėdų eglutė

Diskusijos kokia eglutė tikra ar dirbtinė yra geriau turbūt netyla nuo tada, kai dirbtinės eglutės buvo sugalvotos. Nors natūralios eglutės ar jų šakos žiemos šventėms pažymėti naudojamos labai seniai,  dirbtinės eglutės sugalvotos Vokietijoje dar 19 amžiuje. O dabar jų gali rasti ne tik žalių, bet ir baltų,, juodų, raudonų ir net rožinių. Mano vaikystės Kalėdos būdavo su dirbtine eglute tėvų namuose ir tikra žaliaskare pas senelius. Tiesa, tą dirbtinę,blizgančią, kurią iki šiol turiu (jo nuotrauka- žemiau) atsimenu geriau.

Greičiausiai dėl to, kad vaikystėje pagrindinė eglutė buvo dirbtinė ir mūsų namuose ji tokia. Man tikrai netrūksta miško kvapo. O spyglių ant žemės tikrai netrūksta mano vyrui :) Tiesa, pernai, turbūt nėštumo paveikta, aš nupirkau gyvą eglutę vazone. Tai, kad šiais metais ir vėl puošiame mūsų senąją dirbtinę, turbūt įrodo, kad tikra eglutė daugiau šventiškos nuotaikos, nei įprasta, į mūsų namus neatnešė :) O pernykštę eglutę per žiemą saugojom rusyje ir pavasarį pasodinom kieme. ir dabar matau ją pro langą – visą apsnigtą. Jai ten ir vieta – lauke, po sniegu, o ne šiltuose namuose.

Šiais metais radau puikų mokslinį straipsnį apie kalėdinių eglučių, tikrų ir dirbtinių privalumus ir trūkumus. Taip pat apie Kalėdų egles gali paskaityti La Pepa tinklaraštyje. Viena aišku – jei nusiperki dirbtinę eglę, ypač, pagamintą iš neperdirbamų medžiagų – naudok ją kuo ilgiau. Šiais metais jau devintos Kalėdos su mūsų eglute. Nors aš tikrai labai noriu naujos (dirbtinės baltos, kaip čia, kuri man atrodo labai šventiška), bet laikausi, neperku ir puošiam tai ką turim.

Šiais metais eglutės puošimą atidaviau vaikams. Aš puošiau visą namą, dariau dekoracijas, kuriomis neužilgo pasidalinsiu su Tavimi, o vaikai puošė eglę. Taip, galėjome eglės puošmenas derinti prie visų namų papuošimų. Šioms Kalėdoms norėjau daugiau neutraių spalvų. Bet matyti džiaugsmą vaikų akyse ir girdėti, kad „šiais metais mūsų eglė labai graži” man daug svarbiau, nei atitikti kažkokius Kalėdų eglutės grožio standartus.

Kokia eglutė tau yra geriausia? ir kokia puošia Tavo namus? Gal šiais metais sugalvojai kažką netradicinio?

Ir pabaigai – mano mylimiausia Kalėdų daina. Iš vaikystės.

 

 

Paskelbta$ sPažymėta$ s

Viena mintis

  1. Pas mus irgi taip susiklostė, kad jau daug metų naudojam dirbtinę :) neatsibosta, nes ne kasmet ją puošiam, kaip kurias Kalėdas praleidžia tamsiame kambarėlyje, o mes puošiam tiesiog šakas ar alternatyvią DIY eglutę.
    Aš kasmet svajoju apie mišku kvepiančią tikrą eglutę, bet pažiūriu į kainas ir pagalvoju – tiek to, gerai bus ir tai ką turiu :)

Komentarai nepriimami.