Kaip pakviesti pavasarį į namus?

Man atrodo, kad ši žiema praėjo akimirksniu. Rodos ką tik puošiau namus Kalėdoms, o jau žiūrėk – Velykos ant nosies. Šalčio buvo mažai. Sniego buvo, bet kiemo kasti bevek nereikėjo. O špinatai ir sultenės šiltnamyje net nenušalo ir galima nors šiandien eiti, skinti ir salotas ruošti.

Ir aplinkui tik girdėti: jau jaučiasi pavasaris, va jau šnabžda pumpurai. Aš apeinu kasdien kiemą ieškodama pavasario ženklų. Jau išdygo krokai ir kelios tulpės, o alyvų pumpurai, atrodo, tuoj sprogs. O kaip namuose? Ar ten jau jaučiasi pavasaris? Prisipažinsiu – pas mus ant laiptų vis dar kalėdinės girliandos. Vyrui sakiau, kad dar žiema, o pati surašiau planą, ką daryti namuose ruošiantis pavasariui. Pasidalink ir savo būdais.

pavasaris2015

Įleisk gryno oro

Žiemą saugau kiekvieną šilumos trupinėlį. Šiukštu neatidarau langų kai lauke labai šalta. Saugau ir gėles ir namų šilumą. Bet kai už lango jau justi pavasaris gryno oro gūsis atgaivina namus. Taigi – pirmiausia įleisk į namus gaivaus oro. Jei turi lepių kambarinių gėlių, kol langai atidaryti – išnešk jas į kitą kambarį.

Generalinis tvarkymas

Yra įvairių namų tvarkymą palengvinančių metodų. Vienas jų sako, kad kasdien reikia sutvarkyti vieną kambarį, tada visada namai us tvarkingi. Nors man toks patarimas patinka, vis dėl to esu už generalinį namų sutvarkymą. Ypač pavasarį. Vaikystėje ir paauglystėje toki generaliniai tvarkymaisi buvo tikra kančia. Bet dabar aš (su vyro pagalba) stengiuosi visą šeimą įtraukti į šią veiklą.

Mano generalinio tvarkymosi planas:

 • Išvalyti langus
 • Nuvalyti dulkes ant visų paviršių, visuose, net nematomuose kampeliuose.
 • Išvalyti veidrodžius, paveikslų stiklus ir sekcijų stiklus
 • Išsiurbti kilimus ir grindis
 • Išplauti grindis (į kibirą su vandeniu aš pilu acto)

Po tokio tvarkymosi apima jausmas, tarsi namai kvepia švara.

svara2015

Išmesk viską kas nereikalinga

Šitas punktas labai tinka prie generalinio tvarkymosi. Jei nenori labai pavargti, išmetimą organzuok etapais.

1. Peržiūrėk savo drabužius ir batus. Išmesk viską ko nedėvi, kas per maža ir ką saugai, nes galbūt „suplonėsi”. Šiam darbui mane labai įkvėpė Agnės Gilytės Spintologija. Jau atrinkau maišą kasdienių rūbų. Dar liko paltai, striukės ir batai. Nujaučiu, kad spintoje atsiras daugiau vietos naujiems daiktams.

2. Lygiai taip pat peržiūrėk vaikų rūbus. Čia truputį lengviau, nes yra du pasirinkimai: rūbo dydis tinkamas, arba jau per mažas. Tiesa  ir pas vaikus (ypač mergaites) yra nenešioju, nes nepatinka rūbų. Jų taip pat nereikėtų laikyti spintoje.

3. Vyras savo rūbus tegul peržiūri pats :)

Aš dar atrenku visas kojines, kurios nebeturi poros (ar taip atsitinka tik mano namuose?). Gali peržiūrėti patalynę ir rankšluosčius. Dabar pats laikas atsikratyti to labai mėgstamo, studijų laikais pirkto rankšluosčio, kurio tikrąją spalvą tik prisimeni…

Namų tekstilė

Taip vadinu dekoratyvinių pagalvėlių užvalkalus, užuolaidas, staltieses ir lovatieses. Aš pavasarį pakeičiu pagalvėlių užvalkalus. Turiu jų kelių spalvų ir renkuosi pagal nuotaiką. Kalėdinius ir žieminius išskalbiu ir padedu laukti iki žiemos.

Užuolaidų nekeičiu, nors būtų smagu turėti storesnės, sunkesnės medžiagos užuolaidas šaltąjam sezonui ir plonas, lengvas – šiltąjam. Čia ateityje.

Žinai, net užtiesusi šviesią staltiesę ant stalo pajusi skirtumą. Tarsi į namus ateitų šventė.

32-365

 

Pasimerk gėlių

O kaip šventė be gėlių? Mano mėgstamiausios – geltonos tulpės. Pavasarį man labai sunku joms atsispirti, todėl esu nuolatinė gėlių parduotuvės prie namų pirkėja. Neperku glėbiais (nors labai norėčiau). Kartais užtenka trijų žiedų ir nuotaika geresnė nei buvo.

tulpes


Ar Tu turi pavasarinių ritualų? Ką Tau svarbu atlikti namuose pavasarį?

Paskelbta$ sPažymėta$ s

$ s mintis

 1. kojines prajuokino :) pas mane trys vyrai namuose, tai rekordas buvo 21 SKIRTINGA kojine…..
  Nors siemet sakiau nesesiu nei vienos seklos, bet pasisejau pries kelias dienas keleta… Vien tam kad tai irgi prisideda prie jausmo kad tuoj tuoj pavasaris :)

 2. Akvile, aš neskaičiavau, bet pas vaikus yra toks vienas stalčiukas, kur po vieną kojinę gyvena. Džiaugiuosi, kad ir pas kitus namuose kojinės stebuklingai dingsta :)
  Aš pasisėjau paprikas jau, dar pomidorai laukia, bet čia jau kovo vidury.

Komentarai nepriimami.