Gražaus balkono paslaptis – nuo ko pradėti ir ką auginti

Pasakysiu paslaptį — aš nieko neišmanau apie balkono augalus. Ilgus metus pavydžiai kreipdavau žvilgsnį į dailius kaimynų balkonus, negalėdama įminti paslapties, kaip man sukurti šią augalų magiją. Praėjusiais metais pirmą kartą turguje įsigijau gražiausius augalus ir pradėjau eksperimentą. Neilgai trukus tai baigėsi nesėkme, nes augalai neatrodė gražiai ir pasimetė dideliame balkone, o po to nudžiūvo. Tikiu, kad tokių žmonių, kuriems balkono augalų planai nepavyko, yra daugiau, todėl šis straipsnis tai – kruopščiai surinkta informacija dailiam augalų balkonui įrengti.

Pradėkite nuo didesnio kiekio gėlių

Pernai įsigijau 4 skirtingas gėles ir nemokėjimas jų derinti bei prižiūrėti buvo mano didelė klaida. Patyrę augalų balkone augintojai sako, kad geriausia pradėti nuo didesnio kiekio vienodų gėlių. Pirma, didesnis kiekis sukuria teigiamą įspūdį. Antra, vienodas gėles lengviau prižiūrėti ir jos sudaro stiprų estetinį įspūdį. Nepatyrusiems augintojams puiku būtų pradėti nuo pelargonijų auginimo, nes jos nereikalauja ypatingų augimo sąlygų. Alternatyva šioms gėlėms – verbenos ir fuksijos, petunijos. Pastarąsias patariama rinktis smulkiai ir itin gausiai žydinčias, nes jas lengviau prižiūrėti negu kitas petunijų rūšis.

dav

Prieskoniniai augalai 

Bazilikų stiebai, kraunantys gausius lapus, kiekvieną pavasarį tapdavo mano balkono pasididžiavimu. Dėl itin vėlavusio pavasario ir mano nuotaikos nebuvimo, šiemet pamiršau pasodinti bazilikus. Visgi nupėdinau į netoli esantį turgų ir įsigijau gražių bazilikų. Iš močiutės daržo taip pat planuoju išsikasti kvepiančią mėtą ir įsisodinsiu ją į vazoną. Vasaros pabaigoje, sėdėsiu balkone gurkšnodama savo augintų mėtų arbatą.

dav

Vazonus rinkitės ir pagal grožį

Rodos, lyg paprastas principas, tačiau kartais pamirštame, pristingame laiko arba pagalvojome, kad gerai bus taip, kaip yra. Plastikiniai vazonai patogu, juose ilgiau išsilaiko drėgmė, jei žemė augalui tinka ir drėgmės pakanka, augalai plastikiniame vazone gali augti taip pat sėkmingai kaip ir lysvėje. Bet šalia praktinių sumetimų, dar yra grožis.

Balkone tarp augalų norisi leisti laiką maloniai, todėl ir detalės aplinką turėtų puošti. Rinkitės kokybiškus molinius ar plastikinius vazonus, kuriuos galėsite naudoti daug metų. Jei molinio vazono vidus glazūruotas arba tai plastikinis vazonas – drėgmė jame išsilaikys ilgiau, jei tai neglazūruotas molio vazonas, augalus reikės laistyti dažniau. Atkreipkite dėmesį, kad vazonai būtų su skyle apačioje drėgmės pertekliui pasišalinti.

Savo bazilikams taip pat  išrinkau ne plastmasinius, bet molinius dailius vazonus, kuriuos tikiuosi naudoti metų metais. Be to, balkonas iš karto atrodo estetiškiau, jaukiau, jame labiau norisi būti.

Įsigykite lentyną

Peržiūrėjau nemažai balkono vizualizacijų ir priėmiau tvirtą apsisprendimą, kad šiemet mano balkono didysis projektas – lentyna augalams. Joje augalai yra aukščiau, labiau pastebimi, lengviau juos komponuoti ir tikrai atrodo kitaip negu padėti ant žemės ar tik pakabinti ant balkono turėklų.

Tikiuosi, kad net tie, kurie niekada nesižavėjo arba nemokėjo savo balkone sukurti augalų magiją, šis straipsnis bus praktiškas ir inspiruojantis paskatinimas tai padaryti. O tie, kurie yra gerokai labiau pažengę šioje srityje negu aš, pasidalins komentaruose savo patirtimis.

Paskelbta$ sPažymėta$ s