Vasara balkone. Kaip susikurti jaukumą balkone lengvai

Kai pasidalinau idėjomis, kaip įsirengti jaukią terasą, sulaukiau komentarų ir klausimų. Jie buvo apie tai, kad kaip gerai tiems, kurie terasas turi ir gali jose vasaroti, o kaip tiems, kurie tik balkoną turi ir negali ten hamako pasikabinti :) Išeitis visada yra. Nevažiavau niekur balkono ieškoti, įlindau į archyvus ir radau prieš tris metus (kur tas laikas bėga??) mano parengtus ir elektroniniame žurnale VAIVAI magazine atsidūrusius patarimus, kaip įsirengti jaukų balkoną. Žurnalo kūrimas buvo puiki patirtis mano gyvenime ir negaliu patikėti, kad jau praėjo trys metai! Kad neliktų naudinga informacija tik elektroniniuose puslapiuose, perkeliu iš žurnalo archyvo straipsnį apie balkoną vasarą čia, į tenkurnamai.lt, tikiuosi rasite sau naudingų dalykų ir pritaikysite juos savo balkone.

Balkonas – puiki vieta leisti vasaros rytus, dienas ir vakarus. Svarbiausia nuspręsti, kaip jį įsirengti ir kokią nuotaiką sukurti. Dar svarbiau, nei anksčiau paminėti dalykai – suprasti, kad balkonas ne sandėlys ar rūbų džiovykla. 

Tam, kad balkonas taptų jaukia, užeiti kviečiančia namų erdve, pirmiausia nuspręskite, ką jame norėsite veikti dažniausiai. Žinodami tai, lengviau rasite baldus ir mielas smulkmenas, kurios jūsų balkonui suteiks jaukumo. Pavyzdžiui, jei balkone planuojate leisti vasaros vakarus, reikės pledo, kuriuo galėtumėte apsigaubti vėsesnį vakarą. Nepamirškite ir lempučių, tinkančių laukui, arba žvakių romantiškai nuotaikai sukurti.

Į ką dar svarbu atkreipti dėmesį?

Tvarka balkone

Žinoma, vasara ne tas metas, kai balkone laikomos bulvės, bet dažnai mūsų balkonai yra tarsi nereikalingų, retai naudojamų daiktų sandėliukai. Todėl pirmiausia, ką reikia padaryti – išmesti nereikalingus daiktus, o tuos, su kuriais sunku atsisveikinti – tvarkingai sudėti į lentynas ar daiktų saugojimo dėžes. Jei ieškosite pastarųjų, rinkis tokias, kuriose galima ir daiktus laikyti, ir naudoti kaip suoliuką.

Balkono baldai

Dažnai vienas ir tas pats lauko baldų komplektas stovi balkone metų metus. Kad tas pats vaizdas kiekvieną vasarą nesumažintų džiaugsmo būti balkone – pasitelkite išradingumą ir savo fantaziją. Balkonui dekoruoti kasmet galima rinktis vis kitus aksesuarus. Nebūtina pirkti visų naujų pagalvėlių, staltiesių ir kitų aksesuarų, viena ar kelios naujos ar perdarytos senos, ryškios detalės padės sukurti kitokią nuotaiką.

Baldų pasirinkimas priklauso nuo to, kokie yra balkoną naudosiančių žmonių poreikiai ir žinoma, balkono dydis. Jei balkonas bus draugų susibūrimo vieta – ieškok didesnio stalo ir sugalvok, kur laikysi rečiau naudojamas kėdes. Jei balkone planuoji ramiai leisti laiką ir ilsėtis, gal vertėtų pagalvoti apie gultą, ant kurio prigulusi galėtum skaityti knygą? O jei balkonas tik toks, kuriame telpa viena kėdė ir gėlės vazonas, vis tiek skirkite jam dėmesio, išsirinkite pačią gražiausią kėdę, kad rytinis kavos puodelis, ar arbata saulei leidžiantis būtų pati gardžiausia, net mažame kaip kišenėlė balkone.

Balkono apšvietimas

Žinoma, vasaros dieną balkone jo neprireiks, bet vakare balkonui jaukumo suteiks lempučių girliandos. Jas renkantis būtina atkreipti dėmesį į tai, kad jos būtų atsparios drėgmei. Jei nenori investuoti į vasarines lempučių girliandas, gal puošei balkoną per Kalėdas? Šventinius papuošimus drąsiai gali naudoti ir vasarą.

Augalai balkone

Urban gardening – puiki tendencija, karaliaujanti pasaulio miestuose, kai gėlės ir daržovės auginamos miestų parkuose, ant daugiaaukščių stogų ir žinoma – balkonuose.

Ką galima auginti balkone? Viską. Pradedant įprastomis pelargonijomis, baigiant agurkais ir pomidorais. O kur dar braškės ir prieskoninės žolelės! Jei norite džiaugtis gausiu derliumi, reikės pasirūpinti, kad augalams balkone užtektų šviesos ir drėgmės, taip pat – vietos vazone. Apie lauko augalus tinkamus ir balkonams išsamiai parašyta čia.

Ar sekasi šiltus vakarus leisti balkone? Ir man, kaip neturinčiai balkono, labai įdomu – ar sekasi balkone suvaldyti daiktus, džiovinamus rūbus ir pan. dalykus?

 

Paskelbta$ sPažymėta$ s