Į ką atkreipti dėmesį renkantis naujus šviestuvus?

Kaip sako – roges ruošk vasarą, o aš vasarai artėjant pradėjau galvoti apie rudens ir žiemos vakarus ir šviesą namuose. Tiesa, nebūčiau dar ilgai apie tai galvojusi, ne mano antra pusė, kuris jau kelis metus iš eilės man sako, kad reikėtų svetainėje naujų šviestuvų. Taigi, nors vasarą vakarai ilgi ir šviesos dažniausiai nejungiame iki pat to momento kai einame miegoti, aš pasidaviau vyro spaudimui ir pradėjau dairytis naujų šviestuvų mūsų svetainei.

Suskaičiavau, kad mūsų turimi šviestuvai svetainėje kabo jau daugiau nei 9 metai. Aš jiems neturiu priekaištų, nes jie yra neutralūs, klasikiniai ir sunkiai nusibostantys, nes jų beveik nematai. Jei savo namams ieškote šviestuvo, atitinkančio aukščiau išvardintus kriterijus, labai rekomenduoju atkreipti dėmesį į lubinius šviestuvus. Nes jei ne vyro noras svetainėje ant lubų pakabinti naujus šviestuvus, aš pagyvenčiau su turimais dar porą metų.

Lubiniai šviestuvai: 1. Baltas šviestuvas 2. Baltas stiklinis šviestuvas 3. Šviestuvas su tekstilės detale 4. Kvadratinis šviestuvas su gėlių motyvu

Tiek to, nesuversiu visko vyrui, yra priežastis kodėl aš norėčiau naujų šviestuvų svetainėje – man norėtųsi daugiau galimybių kabinti dekoracijas virš stalo ir visame kambaryje. Dabartiniai šviestuvai tam visai nepatogūs, o įvairias dekoracijas virš stalo aš labai mėgstu. Todėl kai pradėjau ieškoti naujo šviestuvo, turėjau kelis kriterijus – pirma, kad šviesa būtų išskaidyta. Tai yra, net ir virš stalo mes nenorėjome šviestuvo su gaubtu, kurio šviesa apšviestų tik stalą. Kitas dalykas, kuris buvo svarbus – šviestuvas turi būti toks, kad aš galėčiau ant jo užkabinti dekoracijas, nebijodama, kad šviestuvas su visais grožiais nulėks žemyn. Ir dar vienas, sakyčiau svarbiausias dalykas – šviestuvo dydis. Mūsų svetainė yra pakankamai žemomis lubomis, todėl netiko žemai kabantys ar masyvūs šviestuvai. Būtent todėl, kad yra prie pat lubų, man taip tinka ir patinka senieji šviestuvai. Todėl ir nauji šviestuvai turėtų būti arčiau lubų. Panašu, kad po ilgų paieškų savo favoritą radau.

Rinkdamiesi šviestuvą namams atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus

Patalpos aukštis – jei lubos, kaip ir mano svetainėje – žemai, Jums netiks žemai kabantys, labai dideli šviestuvai, geriau rinktis lubinius šviestuvus.

Derinkite pakabinamus ir pastatomus šviestuvus. Naudodami toršerus ar pastatomus šviestuvus galėsite apšviesti tas kambario vietas, kurios gauna mažiau šviesos, ar naudoti juos tada, kai reikia šviesos konkrečioje vietoje, pavyzdžiui skaitymui.

Pasirinkite šviestuvus, derančius prie namų stiliaus. Kai pasirinkimas dabar – milžiniškas, siūlau skirti laiko ne tik šviestuvo paieškoms, bet ir išsiaiškinti, koks šviestuvas geriausiai tik Jūsų namuose. Jei vis dar neaišku koks šviestuvas namuose derės geriausiai – rinkitės neutralias spalvas, o namų nuotaiką kurkite kitomis, ryškesnėmis detalėmis, kurias reikalui esant pakeisti lengviau, nei įsigyti naują šviestuvą.

O aš dar nuo vaikystės svajoju apie krištolinį sietyną savo namuose, arba mažytę jo versiją. Nežinau kada ir kur, bet ateityje aš tikrai tokį šviestuvą kažkur priderinsiu ir turėsiu :)


Paruošta bendradarbiaujant su Pigu.lt. Visos idėjos ir mintys Sigitos Petruninos

Paskelbta$ sPažymėta$ s

$ s mintis

  1. Iš patirties dar patarčiau pasidomėti technine puse: ar šviestuvams tinkamų lempučių neplanuojama išimti iš gamybos/uždrausti; ir ar lengvai jos keičiamos (ir ar apskritai keičiamos)…

Komentarai nepriimami.