Ekspertai perspėja: 5 daiktai, kurių geriau neplauti indaplovėje

Ko gero, kiekvienas esame susidūrę su dilema – ar tam tikrą indą arba įrankį galima plauti indaplovėje, ar geriau susilaikyti ir išplauti jį rankomis? Dažniausiai profesionalūs gamintojai esminius priežiūros žingsnius, o šiais laikais ir plovimo būdą, nurodo informaciniame apraše. Vis dėlto, kartais pakuočių neišsaugojame, o indus ar kitus reikmenis naudojame jau kurį laiką. Tokiu atveju ekspertai dalinasi naudingomis įžvalgomis ir įvardina 5 daiktus, kurių geriau nedėti į indaplovę.

Ketaus puodai ir keptuvės

Nors galima rasti įvairiausių nuomonių ir sėkmingai pasibaigusių eksperimentų – ketaus gaminius (keptuves bei puodus) geriau plauti rankomis. Kodėl? Elementari priežastis yra ta, kad kiek agresyvesnės indaplovės kapsulės laikui bėgant gali pažeisti grubų ketaus medžiagos paviršių. Tuomet atsiranda didesnė maisto pridegimo tikimybė, o patiekalas gali įgauti keistą skonį.

Kokybiški ketaus puodai bei skirtingi keptuvių modeliai rankomis lengvai plaunami pačiu paprasčiausiu būdu – karštu vandeniu ir kempinėle. Beje, ketaus gaminių paviršius pamažu pasidengia nelipnia plėvele, dėl kurios priežiūra tampa dar paprastesnė.

Aštrūs peiliai

Kita virtuvės reikmenų kategorija, kurios nederėtų dėti į indaplovę yra aštrūs šefo rinkinio peiliai. Stipri indaplovės srovė ir indaplovių kapsulės skatina greitesnį peilių nusidėvėjimą. Beje, įrankiai ne tik greičiau prarandą pirminę išvaizdą, bet ir aštrumą. Natūralu, ilgas plovimas nugludina ašmenis ir juos tenka galąsti kur kas dažniau. Beje, ne visi metalai tinkami plauti indaplovėje.

Unikaliomis dekoracijomis puošti rankų darbo indai

Specialistai perspėja ir dėl unikalių, neretai rankomis dekoruotų indų plovimo indaplovėje. Pastebėjote, kaip spalvotais raštais arba aukso gijomis dailinti puodeliai bei lėkštės praranda ryškumą, ima trintis? Jei taip, juos geriau plauti rankomis. Apskritai, kai nesate tikri, ar dirbinį galima dėti į indaplovę, jį taip pat plaukite rankomis.

Mediniai reikmenys ar medžio detalių turintys įrankiai

Medžio dirbiniai arba detalės – dar viena kategorija, kurios ekspertai nerekomenduoja plauti automatizuotose mašinose. Kad ir kaip profesionaliai būtų padengtas medis, laikui bėgant vandens srovės paveikia jo paviršių. Pastebėsite, kad medinius kotelius turintys įrankiai greitai nubluks, o medinės mentelės pakeis spalvą ar net formą. Taip nutinka dėl temperatūros skirtumų, drėgmės.

Vintažo atradimai

Mitas, kad bet koks krištolas ar porcelianas negali atsidurti indaplovėje. Inovatyvūs porceliano bei krištolo ar kristalino gaminiai neretai plaunami būtent joje. Vis dėlto, jei vintažo parduotuvėje radote išskirtines, dar praeitame amžiuje gamintas krištolo taures arba porceliano puodelius, plaukite daiktus rankomis. To meto dirbiniai, tikėtina, bus lengviau pažeidžiami.

Panašu, kad net naujausios technologijos dar nėra maksimaliai pritaikytos kiekvienam indui ar įrankiui. Bet galbūt tai daiktui ir suteikia išskirtinumo, net savotiškos prabangos pojūtį. Nesvarbu, tai aristokratiškas vintažinis porcelianas ar prie gamtos priartinantis medis – unikalios tekstūros reikalauja išskirtinės priežiūros. Tačiau, įsigydami naujus reikmenis, atminkite, kokybiški gaminiai tikrai nepareikalaus per daug dėmesio ar laiko priežiūrai.

Paskelbta$ s