Kaziuko mugė. Ką pirkti, o ką palikti?

Kaip visada kovo pirmą savaitgalį prasideda Kaziuko mugė Vilniuje. Galima jos nemėgti dėl spūsčių, kurios nusidriekia visame Vilniuje uždarius vos kelias gatves. Galima mėgti ir mėgautis Kaziuko muge, kaip miesto tradicija, į miestą grąžinančia šurmulį, žmones ir pavasarį.

Aš pasižiūrėjau į Kaziuko mugę per daiktų namams prizmę. Pasivaikščiojus po mugę tikrai galima rasti puikių, originalių rankų darbo daiktų namams. Žinoma, jei jums jų reikia :) Jei visko namuose turite į valias, parsineškite maisto. Mūsų šeimos pirkinys Nr 1 Kaziuko mugėje – šimtalapis, kurį perku tik pas vieną moterį, kurios ieškau kiekvienoje mugėje.


Mano pačios Kaziuko mugė prasideda vaikystėje. Atsimenu, kaip į Vilnių važiuodavome turbūt kiekvieną pavasarį, būtent į Kaziuko mugę. Greičiausiai buvau kokių penkių, kai važiavom senelio mėlynu žiguliu ir ieškojome kur jį pastatyti.

Vilniuje gyvenu beveik dvidešimt metų ir kasmet stebiu kaip po truputį keičiasi mugės asortimentas. Atsiranda originalių daiktų, po kalėdinių mugių Kaziuko mugė tampa vieta įvairiems kūrėjams pristatyti save ir savo kūrinius gyvai auditorijai, o ne tik sekėjams Instagram’e.

Ne pirmi metai mūsų šeima Kaziuko mugėje perka tik valgomų dalykų. O pro molinius ir medinius baibokus, pintus krepšius grybams susidėti ir made in china gėrybes praeiname kuo greičiau. Tiesa pastebiu, kad pigių niekalų kiekvienoje mugėje vis mažiau. O tai džiugina.
Kiekvienais metais atsiranda originalių, įdomių, gražių ir kitokių daiktų kūrėjų. Ir Kaziuko mugės laukiu tik todėl, kad nueičiau pas dieduką, kuris po insulto drožia šaukštus savo garaže, o jo žmona mugėje padeda jam tais šaukštais prekiauti.

Taigi, ką pirkti Kaziuko mugėje, ko ieškoti ir ką geriau palikti?

Nepirkite nereikalingų daiktų

Jei nenorite paversti savo namų kaimo sodyba, neprisipirkite įvairių neskoningų ir labai tradiciškų daiktų. Prieš pirkdami pagalvokite – ar labai reikia. Nepirkite tik todėl, kad mugė ir kažką, nesvarbu ką nusipirkti reikia. Visose mugėse norisi rasti tą dalyką, kuris tavęs laukia ir tiesiog prašosi parnešamas namo. Neapsigaukite ir geriau net ir į mugę eikite su sąrašu. Ieškote medinio kočėlo? Medinį kočėlą ir pirkite.

Ką pirkti Kaziuko mugėje?

Mes iš mugės visada parsivežame medinių kiaušinių. Perkame juos vaikams. Tiesa, dabar jau du iš trijų vaikų yra dideli ir kiaušinį perkame tik vieną. Džiaugiuosi, kai randu natūralių, niekaip nenudažytų kiaušinių. Jų kaina būna aukštesnė, bet jokie spalvoti grožiu jiems neprilygsta. Kai mugėje randame tokių, tada perkam medinius kiaušinius ne tik vaikams, bet ir tėvams.

mediniai kiaušiniai

Pinti krepšiai gali būti ne tik tradiciški, bet šiuolaikiški, pritaikomi įvairiuose interjeruose. Ieškokite tiesių formų, be jokių įmantrių išpynimų, krepšių. Jei patiko forma, bet spalva nelabai, galima grįžus namo krepšį nusidažyti. Bet nieko geriau nėra už natūralų, kuris metams bėgant keis spalvą veikiamas aplinkos ir laiko.

Tikrai lietuviški ir labai tradiciški yra kabantys sodai. Nuo jų nusisukti šiais metais nereikia. Atvirkščiai – kabinti ir turėti juos namuose reikia. Jei tau neįdomi šių sodų tradicija ir istorija, ieškokite jų savo namams.

Medinių indų ir pjaustymo lentelių – aptakių formų, be įmantrių raižinių. Natūralių ir nedažytų.

Originalios rankų darbo keramikos. Indų namams Kaziuko mugėje tikrai galima rasti pas daugelį prekeivių. Ieškokite tikrai originalių, Galiu drąsiai sakyti, kad šie indai yra sušildyti nuostabios kūrėjos rankomis. Esu tikra, kad pavasarinės Tavo salotos labai apsidžiaugs atsidūrusios tokioje lėkštėje.

Net jei iš Kaziuko mugės grįšite tuščiomis (netikiu tokia galimybe), Kaziuko mugė pirmomis kovo dienomis yra tikras pavasario šauklys. Su mediniu šauktu ar be, pavasaris jau čia!

Ar turite tradiciją, ką būtina įsigyti Kaziuko mugėje?

Paskelbta$ sPažymėta$ s