Laimingas gyvenimas namuose, paprasti sprendimai jaukiems namams, maži namai – didelės svajonės

Visi taškai ant 2015-ųjų. Ir kas laukia šiais metais?

2016/01/06

Štai ir šešta sausio ir Naujų metų diena. Kaip jie Tau, tie Naujieji? Aš kol kas miegu ilgiau nei įprasta, skaitau knygas ir būnu su vaikais. Vaikų atostogos ir man atostogos. Tiesa, esu pasiilgusi ritmo, reguliaraus rašymo ir fotografavimo, kūrybos. Todėl šiandien, papasakosiu Tau apie tuos, jau praėjusius, metus ir pasidalinsiu ką galvoju ir planuoju šiems. Naujųjų pažadai, tegu lieka pažadais, ką tikrai išmoka praėjusias metais – ne tik svajoti, bet ir daryti.

Jau rašiau FB, kad 2015 – ieji man buvo puikūs. Visomis visomis prasmėmis – darbuose, šeimoje, draugystėje. Praėjusius metus galiu pavadinti augimo metais. Vėlgi, visose srityse. Tai man patvirtino ir tinklaraščio statistika – lankomumas, skaitomumas, žinomumas augo daugiau nei dvigubai, palyginus su 2014 – aisiais metais.

Tinklaraštis

Taigi, minėtas augimas, kurį matau statistikoje, man kaip patvirtinimas – esu savo vietoje ir tai ką darau, apie ką rašau yra reikalinga ir įdomu. Praėjusiais metais prie Ten Kur Namai savo pirmuoju įrašu prisijungė Donata. Man, kaip šio tinklaraščio kūrėjai, tai yra labai svarbus žingsnis, įsileisti į savo internetinius namus kitą žmogų ir smagu, ir truputį nedrąsu. Planuojame, kad šiais metais jos įrašų TKN bus daugiau ir ji taps tinklaraščio komandos nare. Kai planavau ir pradėjau rašyti, net tolimose svajonėse nemaniau, kad čia rašysiu ne tik aš. Bet gi niekada negali žinoti!

Pernai pirmą kartą pasiūliau Tau konkursų ir nors Kalėdinis nebuvo toks  kaip tikėjausi (žinosiu, kad Kalėdos gi ne konkursų metas), tačiau konkursas kartu su ZOOMBOOK buvo labai sėkmingas.

Labai džiaugiuosi metų pabaigoje prasidėjusiu bendradarbiavimu su Sezonine Virtuve, turėti savo skiltį kitame, populiariame tinklaraštyje buvo mano svajonė. Jau greitai ten pasirodys ir mano naujas įrašas namų tema.

Taip pat Kalėdų pabaigoje pasirodė mano tekstas Benu vaistinės leidinyje. Jį ruošiant man Kalėdos prasidėjo jau spalį.

benu

Žinoma, reikia paminėti ir dalyvavimą LRT radijo laidoje Namai Namučiai. Kalbėjome apie Kalėdinių dekoracijų nepirkimą. Jau praėjus šventėms galiu pasakyti – šį sezoną pirkau tik du Haušinkos rankdarbių pasakos žaisliukus eglutei. Labai džiaugiuosi, kad net prasidėjus nuolaidoms, nenoriu nieko Kalėdiško, net ir pigiau, pirkti. Visko užteks dar ne vienoms Kalėdoms :)

Dar pernai atsirado TenKurNamai parduotuvė – projektas, kurį kūriau daugiausia Kokono mugei. Iš atsilipimų mugėje ir laiškų, kuriuos gavau, supratau, kad daiktus namams, kuriuos sugalvojau, reikia sudėti į patogią naudoti elektroninę parduotuvę. Kad netikėtų dovanų galėtum įsigyti kada tik reikia, ne tik prieš Kalėdas.

kokono-muge

Iš tiesų metų pabaiga buvo pilna pasiūlymų, veiklos, geros nuotaikos ir puikių žmonių. Smagiai leidom laiką kartu su Adatyte kurdamos įvairias, linksmas nuotraukas. Daugiau jų galima pamatyti Adatytes FB.

adatyte

Įsimintiniausi man pačiai įvykiai pernai – apsilankymas pas Vilniaus merą ir Lietuvos prezidentę. Tokių dalykų nesapnavau, neplanavau ir net nemaniau, kad tai įmanoma. Pasirodo – ir dar kaip :)

blogeriai

Pamokos

Pirmiausia vasaros pamokos, kurias buvau sugalvojusi. Jos tapo tikra pamoka man. Nebuvau dar pasiruošusi mokyti žmonių gyvai. Rašyti patarimus man sekasi, bet gyvai pamokai reikia kitokio formato ir kitokio plano. Neatsisakau šios idėjos, bet atidedu ją ateičiai. Kai jausiu, kad jau tikrai laikas.

Studija, kuri labai džiugino ir buvau tikra, kad darbo vieta ne namuose bus labai naudinga mano produktyvumui – man visiškai nepasiteisino. Vasarą leidau dirbdama namuose, nes vaikams atostogos. Rudenį tiek įsivažiavau į ritmą – mokyklą, sportas, vaikų būreliai, namai, kad eiti į studiją ir dirbti tiesiog nebuvo kada. Šiuo metu labai gerai jaučiuosi dirbdama namuose ir kavinėse, kai būna tam proga ar noras. Studija buvo puiki patirtis, bet darbui ne namuose man kol kas nelaikas.

Ten Kur Namai video. Na čia tai man labai patiko. Tik kitaip nei rašymas ir fotografavimas – video filmavimas ir montavimas užima žymiai  daugiau laiko. Reikia patirties, ne tik kalbėti prieš kamerą, bet ir normaliai sumontuoti visą vaizdą. Kaip žinia, tai ateina tik pastoviai darant tai, kur nori tobulėti. Todėl labai noriu šiais metais nufilmuoti daugiau video. Tiesa, kada konkrečiai pasirodys naujas siužetas dar nežinau…

Planai

Šiais metais noriu padvigubinti ne tik apsilankymų tinklaraštyje skaičių, bet pirmiausia – įrašų skaičių. 2015 -aisiais parašiau 63 įrašus, kas yra vidutiniškai 5 įrašai per mėnesį. Priklausomai nuo aplinkybių, vieną mėnesį įrašų buvo daugiau, kitą – mažiau. Šiemet noriu parašyti mažiausiai po 2 įrašus per savaitę, t.y. 8 įrašus per mėnesį. Visada buvau ta, tikinti, kad pastovus rašymas, yra kelias į sėkmę. Tai gi, tik nuo manęs (o dabar ir nuo Donatos) priklauso kiek tos sėkmės aš sukursiu.

pamoka1

 

Pastoviai skaitydama apie socialinius tinklus, bendravimą juose ir panašius dalykus, susikūriau savo galvoje visokių stabdžių, pvz. neskelbti įrašų FB daugiau nei kartą per dieną (tikrai yra tokia rekomendacija), skelbti įrašus tik geriausiu laiku ir pan. Nors taisyklių laikymasis ir veikia, bet natūralus gyvenimo ritmas yra toks, kad yra dalykų, kuriais norisi dalintis čia ir dabar, nelaukiant palankaus meto. Planas šiais metais, paleisti įsitikinimus ir daugiau veikti taip, kaip tuo metu jaučiu.

Instagram tapo mano vienu mėgstamiausių soc. tinklų, ten pradėjau dėti ne tik nuotraukas, bet ir pirmuosius trumpų video bandymus. Tokius, kaip Sofijos kambario rožė, kuria dalinausi ir FB. Todėl Instagram’e nuotraukas dedu dažnai ir visokias. Norėčiau daugiau paskaityti, pasigilinti kaip Instagrame pasiekti daugiau žmonių, bet net ir be šių žinių man labai patinka tiesiog skelbti akimirkos nuotaiką, labai daug negalvojant, ar nuotrauka bus populiari. Štai čia mano praėjusių metų Instagram populiariausios nuotraukos. Spalvos valdo!

sigitapetrunina

Šiemet, noriu toliau ir daugiau dirbti su prekių ženklais, noriu dovanoti dovanas, rašyti apie įdomius žmones ir jų namus. Jau pradėjau praėjusiais metais pradėjau tinklaraščio įrašus sieti su metų laikais, kad patarimai būtų aktualūs ir naudingi. Šiais metais planuoju rašydama į sezonus atsižvegti dar labiau. Juk namai, kaip ir metai turi savo ritmą, į kurį smagu atkreipti dėmesį.

Ir kaip visada – esu labai dėkinga Tau, kad skaitai, apsilankai, komentuoji, dalyvauji konkursuose. Kaip sako – be tavęs nebūtų manęs. Kiekvienas atsiliepimas, nuomonė man yra labai svarbūs, skatinantys mane tobulėti, eiti į priekį, ieškoti temų ir idėjų. Kas tikrai svarbu man pačiai – aš darau tai, kas man labai labai patinka. Klystu, mokausi iš klaidų ir einu į priekį.

Eiti į priekį ir tobulėti, štai ko linkiu Tau ir sau šiais metais.

Share:
3 comments so far.

Atsakymai į “Visi taškai ant 2015-ųjų. Ir kas laukia šiais metais?”: 3

  1. Morta parašė:

    O Sigita! Tu man taip patinki. Tavo požiūris ir tikslai. Tegu visų jų būna pasiekta :)

  2. Sigita Petrunina parašė:

    Morta, ačiū ačiū!!! Aš labai laiminga, kad aplink mane tokios moterys kaip Tu.

  3. Eglė parašė:

    Ir tegul būna puikūs 2016-ieji! ;) daug nesiplėsiu, tiesiog: dar kartą AČIŪ, kad paskatinote ūgtelėti ir pasitempti; džiaugiuosi, kad tai, apie ką rašote – žemiška, suprantama, įgyvendinama ir veiksminga; gera skaityti apie artimus širdžiai dalykus. Taigi, sėkmės ir tik pirmyn! :)

Sigita Petrunina

Apie laimingą gyvenimą namuose – paprastai. Mūsų maži namai, šeimos gyvenimas ir kasdienybės pastebėjimai 🖤

podcastas

podcastas

Naujienlaiškio prenumerata

Jaukių namų naujienos jūsų pašto dėžutėje

Palaukite...

Ačiū, kad užsiprenumeravote!