Laimingas gyvenimas namuose, paprasti sprendimai jaukiems namams, maži namai – didelės svajonės

Tinklaraštis paprastai. Pirma dalis. Pradžia.

2014/09/04

imanoma-viskas

Rugpjūčio mėnesį paminėjau Ten Kur Namai pirmąjį gimtadienį. Neįtikėtinai daug dalykų įvyko per šiuos metus. Labai pasikeičiau aš, mano požiūris, net mano įpročiai. Jei prieš metus nebūčiau ryžtingai pradėjusi Ten Kur Namai, šiandien turbūt čia nerašyčiau.

Kodėl ryžtingai? Nes Ten Kur Namai yra mano trečias tinklaraštis. Anksčiau pradėtieji, pagyveno ir liko klajoti interneto platybėse. Bet mano noras rašyti, dalintis, atrasti ir žinoti niekur nedingo. Tinklaraščiai, jų rašymas, žinojimas, kaip tai padaryti geriau, kaip pranešti apie save dideliam žmonių ratui buvo ir yra mano aistra. Todėl, kai prieš metus pradėjau savo žinias taikyti praktikoje, o jau po metų, skinu pirmus šios veiklos vaisius, apsisprendžiau.

Dabar yra pats laikas pradėti mano žiniomis dalintis su Tavimi.  Tegul Nauji Mokslo Metai prasideda ne tik mokiniams ir studentams, bet ir visiems, norintiems išmokti naujų dalykų.

Mano elektroninėje knygų skaityklėje yra mažiausiai dešimt mano perskaitytų knygų apie bloginimą, rašymą, socialinius tinklus. O kiek dar kursų internete, straipsnių, puslapių, naujienlaiškių. Kai įdomu, neskaičiuoju investuoto laiko. Ir noriu tuo ką sukaupiau pasidalinti. Todėl, jei žinai apie tinklaraščius mažiau, nežinai nieko, ar žinai kitaip – pradėkim nuo pradžių. Paprastai.

Kas yra tinklaraštis?

Išsamiai, kas yra tinklaraštis rašo Wikipedia. Pridėsiu nuo savęs ir pasakysiu, kad tinklaraštis yra nuostabi priemonė, kurios pagalba gali rasti draugų, bendraminčių, dalintis savo mintimis, darbais ir uždirbti pinigų. Man jau pradėjus rašyti apie tinklaraščius,  Eglė iš Eglės namučių, savo FB sienoje parašė:

Kai pradėjau rašyti tinklaraštį, buvo labai daug abejonių. Nedrįsau dėti nuotraukų, galvojau, gal mūsų vardus, kokiais nors išgalvotais pakeisti. Nes mano supratimas apie blog’inimą buvo naivus ir greitai subliuško it kiauras balionas- kai pasakoji apie šeimą draugams ir pamatai statistikoje, kad savo smalsią nosį įkišo koks 100 žmonių :))) Vienu metu pajutau, kad procesas nevaldomas- aš nebegaliu nerašyti, o svečių užsukančiu į namučius vis daugėjo. Jaučiausi pernelyg nuoga, nors transliavau paprasčiausius kasdienybės trupinius, gavusius viešumui mano ir šeimos palaiminimą. Visiška sumaištis, kai parduotuvėje prieina vaikų mokytoja ir pasidžiaugia, kad vakaroja su mano istorijom. Ar gatvėje nužvelgia nepažįstama moteris ir iš jos šypsenos matai, kad ji ŽINO….. Nejauku kažkaip Tada pasipylė laiškai. Tokie nuoširdūs ir pilni meilės, dėkojantys ir klausiantys. Nauji draugai- juk draugystė gimsta pažinus:) Tai dar labiau stebino (tyliai sau, tai cypiau iš laimės, kad aš tokia visa faina ir moku taip skaniai ir patraukliai pateikti Nieką. Paprastą paprastos šeimos dieną, kokią turi kiekvienas skaitantis, įvinioti į gražų popierėlį ir perrišti įspūdingu kaspinu :)) ).Štai taip atėjo Nauda. Teisybę žmonės sako, kad be naudos mes nė piršto nepajudinam. Rašydama šypsojausi, jaučiau jūsų šypsenas atgal ir nuo to dar smagiau darėsi Varčiau senus puslapius ir stebėjausi, kaip visgi gražiai mes gyvenam:))) O kai išmokau velti, visai netyčia ir neplanuotai, turėjau auditoriją kuri tapukų užsinorėjo. Pirmuosius, be abejo, pirko todėl, kad aš patikau ( taip jau išeina, nepabijokim to žodžio, labiau save pardavinėjau. Nepadoriai taip išeina…), bet turėjau palaikymą ir paskatinimą eit tolyn. Štai taip, be jokių ekonomikos mokslų, verslo planų ar apskaičiavimų padaromas verslas. Per meilę ir draugystę, škias :))) Štai taip, ramiai ir jaukiai sėdint namie, atsiranda įdomios pažintys ir nauji draugai. Taip suklijuojama gyvenimo istorija, kurią bet kada gali atsiversti ir peržiūrėti. Taip, galų gale mokomasi rašyti be klaidu (10 kartų peržiūriu tekstą, bet visvien viena kita akis bado). Taip dalinamasi Jei pasisvečiuoji ir šilta lieka, vadinasi teisingus namučius aplankei.

Eglė parašė būtent tai, kas tinklaraštis yra bendrąja prasme – priemonė pristatyti save plačiam žmonių ratui ir priemonė gauti iš to naudos. Mano ankstesnieji tinklaraščiai buvo toli esančių šeimos narių informavimas kaip man sekasi. Negalvojau nei apie bendraminčių radimą, nei dalinimąsi savo patirtimi. O tai, ką vakar valgė mano vaikai buvo įdomu mano mamai ir toli esančiai pusseserei.

Todėl vieniems paversti tinklaraštį įvairiapusę naudą teikiančia priemone sekasi natūraliai (kaip Eglei), kitiems reikia žinių ir informacijos kaip tai padaryti geriau (kaip man).

Ko reikia sėkmingam tinklaraščiui? Arba kaip ateina nauda?

Rašant tinklaraštį nauda ateina kaip ir bet kokioje kitoje veikloje – daug, sistemingai ir pastoviai dirbant. Kuriant originalų turinį skaitantiems. Ir būtinai tai darant reguliariai.

Kodėl reguliariai? Nes reguliariai  rašant tinklaraštis pasipildo vis naujais įrašais, Tu ištobulini savo rašymą, atsiranda skaitytojai, kurie laukia naujienų, kuo daugiau rašai, tuo daugiau temų atrandi. Reguliarus rašymas yra TA pamoka, kurią išmokau per metus. Dabar net labai nenorėdama, negalėdama ar tingėdama, aš rašau, nes nebegaliu nuvilti tų, kurie skaito ir laukia naujienų.

Perskaičiusi ne vieną patarimą kaip rašyti tinklaraštį, Ten Kur Namai gyvavimo pradžioje buvau įsitikinusi, kad kiekybė yra nesvarbu, kokybė yra svarbiausia. Prisidengdama tuo, rašiau tik kartą per savaitę. Nepasakyčiau, kad tai buvo kokybiškiau, bet nespaudžiau savęs, ieškojau tinkamų temų, idėjų ir mokiausi laikytis įsipareigojimo – įrašas kartą per savaitę man buvo privalomas.

Vasaros pradžioje tinklaraščio skaitytojams pateikiau anketą. Ir net keliuose atsakymuose buvo pageidavimas skaityti įrašus kiekvieną dieną. Tada supratau, kad reikia daugiau. Dabar Ten Kur Namai pasipildo trimis naujais įrašais per savaitę, vienas jų – mano foto projektas, kiti du – straipsniai apie interjero dekoravimą ir laimingą gyvenimą.

Pradėjau pildyti tinklaraščio kalendorių ir planuoti temas į priekį, kad nereikėtų paskutinę minutę paskubomis rašyti kažką, kad tik neliktų tuščios dienos. Pradėjau rašyti mintis straipsniams ir fotografuoti iš anksto, vėl dėl to, kad nereikėtų visko daryti paskutinę dieną ir paskubomis.

Naudai ateiti reikia laiko. Tu išmoksti planuoti, pradeti numatyti kas gali būti įdomu ir tai taip pat yra nauda. Tavo rašymą ir veiklą pastebi daugiau žmonių ir netikėtai savo straipsnius pamato didelė auditorija. Vienas iš mano pasiekimų, kad Ten Kur Namai įrašus dabar gali skaityti dar daugiau žmonių Mano Namai portale. Apie tai prieš metus tik svajojau.

Kas gali rašyti tinklaraštį?

Tu, Tavo draugė ir net Tavo mama. Kiekviena iš mūsų turime ką papasakoti. Ir kiekvienos iš mūsų požiūris, pomėgiai ir patirtis yra unikalūs ir gali būti įdomūs. Tinklaraštį rašyti paprasta – sėdi ir rašai.

Kai galvojau, koks turėtų būti mano tinklaraštis, tvirtai žinojau, kad tai ką skaitysi Tu bus originalu ir mano pačios sukurta, sugalvota, parašyta ir daugeliu atvejų nufotografuota. Tam reikia laiko, bet tokį turinį man pačiai skaityti yra įdomiau. Todėl rašydama galvok Kas įdomu Tau ir Ką skaitytum Tu.

Lengva surasti daug paveiksliukų iš Pinterest ir sudėti į tinklaraštį, bet jei Tu tai radai, kita tai gali rasti taip pat lengvai. Bet tai ką sukursi Tu pati, bus unikalu ir įdomu.

Taigi rašyti gali visi, bet tik originalūs bus labiau pastebimi. Surask savo išskirtinumą ir naudokis tuo.

Ir pradžios pabaigai

Kitas straipsnis Tinklaraštis Paprastai. Antra Dalis. Tave pasieks po mėnesio. Užduotis Tau iki to laiko išsiaiškink sritis, kuriose turi daugiausia žinių ir patirties. Tai neturi būti susiję su Tavo darbu ar išsilavinimu. Kad būtų lengviau, pateikiu Tau klausimus, į kuriuos atsakiusi žinosi, kur žinių turi daugiausia ir kokia savo patirtimi drąsiai gali dalintis su kitais.

Ar radai atsakymuose panašumų? Jei taip, tai yra sritys, kuriose Tu žinai daug ir Tavo žinios gali būti naudingos kitiems.


Gal Tu jau rašai tinklaraštį? Drąsiai skelbk apie jį komentaruose! Padėk man ir kitiems surasti Tavo namus internete. Ir papasakok, kaip ir kodėl pradėjai rašyti :)

 

 

Share:
9 comments so far.

Atsakymai į “Tinklaraštis paprastai. Pirma dalis. Pradžia.”: 9

 1. Diana parašė:

  Reiks ir man pagaliau šitą reikalą gaivinti :)

 2. Sigita Petrunina parašė:

  Diana, tu žinai, kaip aš laukiu, kol Tu atgaivinsi :)

 3. Jolanta parašė:

  Dėkui už išsamų straipsnį. Pritariu-reikia rašyti periodiškai ir kaip įmanoma dažniau, deja…nevisad tai pavyksta. Ačiū už patarimus

  Manasis tinklaraštis -darbų pristatymui, nuotaikos apibūdinimui.
  http://vilnosdebesy.blogspot.com/

  Pagarbiai
  Jolanta/juperi

 4. Sigita Petrunina parašė:

  Nėra už ką, džiaugiuosi, kad patiko. Dėl periodiškumo – čia jau prasideda darbas su savimi. Ir kai rašiau apie savo pasikeitimus, būtent tai ir įvyko per šiuos metus. Jei anksčiau galėjau ranka numoti, ai, nerašysiu, parašysiu kitą dieną, dabar nebegaliu. Kartais per galvą verčiuosi, bet parašau ir paskelbiu tai kas suplanuota.
  Jolanta, o Tavo darbus Etsy buvau atradus, dabar ir tinklaraštį žinosiu. Ačiū, kad pasidalinai :)

 5. Ingrida parašė:

  Mano puslapis http://www.vipukis.lt. Jau kuris laikas kažkodėl pildau tik ūkio puslapį facebooke: https://www.facebook.com/VipUkis, nes kažkodėl atrodo, kad facebooke įrašas bus greičiau perskaitytas, o ir įdėti informaciją patogiau, bet tikriausiai prisiruošiu ir susitvarkysiu (kada nors :)) svetainę, nes turiu planų pasidaryti išsamesnę svetainę apie ūkio reikalus.
  Kaip jums atrodo ar gali būti lygiaverčiai blogai (ar svetainės) facebooke ir atskirame puslapyje?
  Ir pagal jūsų rekomendacijas, tikriausiai pildau per retai, bet… yra svarbesnių darbų :)

 6. Sigita Petrunina parašė:

  Svarbesni darbai yra svarbesni ir kiekvieno blogo pildymo grafikas yra savitas dalykas. Jei Tavo skaitytojai žino, kad gali tikėtis naujienų bloge kartą per mėnesį, jie tik kartą per mėnesį ten ir užsuka.
  Dėl FB ir tinklaraščių lygiavertiškumo yra daug nuomonių, bet viena bendra yra tokia – tinklaraštyje, jei jis yra patalpintas Tavo domene, kaip Ten Kur Namai ir Vip Ūkis, visas turinys priklauso Tau – kūrėjui ir tai yra geriausia, kas gali būti. FB turi savo taisykles, kurias keičia dažnai ir taip, kaip jam norisi (arba yra pelningiau). Taip pat yra FB visokių “plonybių” kek žmonių pamato tai ką paskelbė puslapis ir pan.
  Mano planuose yra tekstas apie FB ir tinklaraščio skirtumus, privalumus ir trūkumus, bet jei trumpai – tinklaraštis yra pirmoje vietoje, o visi socialiniai tinklai yra papildymas ir priemonė bendrauti su skaitančiais.

 7. Neda parašė:

  Labai šaunus ir padedantis straipsnis. :) Aš rašau tinklaraštį apie knygas https://uzrasaiposkeciu.wordpress.com/ . Dar tik mokausi :). Ir tikrai noriu toliau tęsti rašyti. Aišku jis nėra labai geras, bet noriu tobulėti :). Rašyti pradėjau todėl, nes labai myliu skaityti knygas :).

 8. Sigita Petrunina parašė:

  Visada yra kur tobulėti – visiems :) ačiū už gražius žodžius ir labai džiaugiuosi, kad straipsnis buvo naudingas. Knygas skaityti aš taip apat labai mėgstu, būtinai atkreipsiu dėmesį į Tavo rekomendacijas.

 9. […] viešinimo, o aš pasidalinau idėja apie mano mintyse brestantį tinklaraštį. Pasiūlė pratimą, kaip išsirinkti temą – surašyti dalykus, kuriuos žinau, kurie man įdomus, prie kurių […]

Sigita Petrunina

Apie laimingą gyvenimą namuose – paprastai. Mūsų maži namai, šeimos gyvenimas ir kasdienybės pastebėjimai 🖤

podcastas

podcastas

Naujienlaiškio prenumerata

Jaukių namų naujienos jūsų pašto dėžutėje

Palaukite...

Ačiū, kad užsiprenumeravote!